|
Radoslav Blaško

Sumár 8. kola Zimnej ligy

BAN

V predposlednú januárovú sobotu sa v telocvični na Magurskej odohralo predposledné kolo prvej časti Zimnej ligy. V šlágri o priebežnú druhú priečku zvíťazili Bianconeri. Súboj o lepšiu pozíciu smerom k postupu do nadstavbovej skupiny o titul zas zvládli lepšie Emócie bokom. V článku nájdete aj odkazy na videozostrihy.

Keďže ANK Pegi sa odhlásilo zo súťaže, plánovaný úvodný duel 8. kola sa neodohral. Posledný Aquadux si pripísal prvú výhru v sezóne, ale po kontumácii.

Sobotný program tak otvoril súboj dvoch 9-bodových celkov, ktoré bojovali o to, kto bude mať pred posledným kolom základnej časti bližšie k skupine o 1. až 5. miesto. V prvom polčase sa oba celky striedali vo vedení, pričom Požiarnik Vlkanová vyhrával dvakrát, no po prvom polčase mali o 2 góly navrch Emócie Bokom. Požiarniku sa podarilo v úvode druhej 25-minútovky streliť kontaktný gól, no zvyšok zápasu patril Emóciám bokom, ktoré aj vďaka 5-gólovému Stanislavovi Václavíkovi zvíťazili 11:5. Na strane Vlkanovej zas hviezdil Ivan Šteiniger, ktorý skóroval 4-krát. Emócie bokom tak v tabuľke poskočili do prvej päťky.

Nemce potvrdili dobrú formu štvrtou výhrou v rade, ktorú si poľahky pripísali proti predposlednej Sparte. O polovicu zo 16-tich gólov Nemiec sa postaral Ivan Varga, ktorý má na konte už 32 presných zásahov a vedie tabuľku strelcov.

Pohodu má aj Bezvetrie, ktoré zvíťazilo už po siedmykrát v rade. Pingoši potrápili lídra tabuľky iba v prvom polčase, v ktorom dvakrát viedli, no po 25-tich minútach napokon strácali jeden gól. V druhom dejstve už dominoval favorit, ktorý vyhral 11:6 aj vďaka 5-gólovému Vladyslavovi Marchukovi.

Program 8. kola Zimnej ligy vyvrcholil šlágrom druhého s tretím. Na úvodný gól Bianconeri ešte dokázali hráči Enza reagovať, no bielo-čierni strelili v závere prvého polčasu dva dôležité góly. Bianconeri urobili v druhom polčase zo zápasu jasnú záležitosť, a predbehli tak Enzo v tabuľke, vďaka čomu sa Bezvetrie na čele osamostatnilo.

Zimná liga BBZMF - 8. kolo - sobota 21.01.2023 - Magurská

Aquadux - ANK Pegi 5:0 kontumačne

TJ Požiarnik Vlkanová - Emócie bokom 5:11 (3:5) - VIDEO

Góly: I. Šteiniger 4, V. Kolenička - S. Václavík 5, M. Mesík 3, P. Šipula, R. Zima, T. Bartošík. ŽK: V. Kolenička - M. Mesík.

Nemce - Sparta 16:4 (4:0) - VIDEO

Góly: I. Varga 8, M. Blaško 2, T. Kostiviar 2, F. Sylvestr 2, Mir. Janovec, D. Kohút - P. Tešlár 2, A. Rusnák, O. Zeleňanský.

Bezvetrie - Pingoši 11:6 (4:3) - VIDEO

Góly: V. Marchuk 5, R. Valent 3, E. Hric 2, M. Orság - P. Zemko 2, V. Močáry, B. Korim, M. Zemko ml., M. Zemko st.. ŽK: E. Hric - V. Močáry.

Enzo - Bianconeri 3:9 (1:3) - VIDEO

Góly: T. Černík, T. Hlavatý, S. Knižka - P. Zehnal 3, L. Löbb 2, P. Gajan 2, L. Berec, E. Hudec. ŽK: T. Hlavatý - P. Gajan.