|
Radoslav Blaško

BAN

Tretie kolo našich súťaží bolo v rámci aktuálnej sezóny zatiaľ najgólovejšie, keď sa hráči v štyroch súťažiach postarali spolu o 268 presných zásahov, čo činí priemer vyše 12 gólov na zápas. V tradičnom sumári víkendového "miniligového" diania nájdete aj fotografie z troch stretnutí 3. B ligy.

V šlágri vyhral úradujúci majster

Nováčik v 1. lige Dream Team má po troch kolách plný počet bodov, keďže v 3. kole zvíťazil nad 1. FC DAN kontumačne.

Piatkový program v Jakube tak otvoril duel medzi Nemcami 2012 a Laziom. Nemce 2012 viedli po prvom polčase o 3 góly aj vďaka hetriku Erika Filipka. V druhej 25-minútovke však už skórovali len hráči Lazia, ktorí výborným comebackom dokázali vyrovnať. Po deľbe bodov sú tak obe mužstvá naďalej bez prehry.

Medzi strelcov kola sa zaradil 5-gólový Lukáš Berec. Jeho Bianconeri si pripísali druhú výhru v rade, keď v poslednom piatkovom zápase porazili nováčika TJ Požiarnik Vlkanová 7-gólovým rozdielom.

Najmenej gólov v rámci celého kola padlo v súboji Skackavej a Simaceku. Najmä vďaka stopercentnej defenzíve v druhom polčase vyhrala favorizovaná Skackavá.

Posledný duel 3. kola 1. ligy sa dohrával v pondelok 19. septembra. Išlo o šláger kola, v ktorom sa stretli tímy, ktoré prvé dva zápasy v sezóne vyhrali. Z troch bodov sa napokon radoval úradujúci majster Galacticos, ktorý prevýšil Hančurka Team 6-gólovým rozdielom. Filip Samson z Galacticos sa 2 gólmi dotiahol v tabuľke strelcov na svojho spoluhráča Róberta Greška. Obaja majú na konte 8 presných zásahov.

1. liga - 3. kolo - Jakub

Dream Team - 1. FC DAN 5:0 kontumačne

Lazio - Nemce 2012 4:4 (1:4)

Góly: L. Ševčík 3, J. Medveď - E. Filipko 3, T. Kostiviar

IQ - FC Nemce 4:8 (2:2)

Góly: M. Haring 3, T. Bíreš - I. Varga 4, M. Janovec 2, V. Túry, D. Kiedžuch

TJ Požiarnik Vlkanová - Bianconeri 4:11 (3:5)

Góly: I. Šteiniger 3, E. Ivanič - L. Berec 5, M. Kučera 2, O. Ďurta 2, D. Slivka, E. Hudec

Skackavá - Simacek 4:1 (2:1)

Góly: P. Vajda 2, M. Ščepko, P. Ďurčík - A. Szarowski. ŽK: S. Bodnar (Simacek)

Galacticos - Hančurka Team 11:5 (6:2)

Góly: P. Tužinský 2, E. Gaško 2, F. Samson 2, M. Považanec 2, L. Riša 2, F. Kaľavský - A. Sokol 3, M. Črep 2

Druhej lige vládnu naďalej nováčikovia

Len dve mužstvá z 2. ligy majú na konte plný počet bodov. Ide o nováčikov v súťaži. Víťaz minulej edície 3. B ligy Gunners sa stretol v sobotu 17. septembra v Jakube so Sosaurusom. V prvom dejstve sa o jediný gól postarali kanonieri. V druhom polčase sa už ale strelci zobudili a napokon z toho bola výhra 8:3 v prospech Gunners, ktorým hetrikom pomohol Patrik Reptiš.

O debakel kola sa postarali hráči FK Plus. Tí zdolali v sobotu v Jakube 9-gólovým rozdielom Pingošov. Ján Štubian strelil 4 góly, vďaka čomu naďalej vedie tabuľku strelcov 2. ligy, keď má na konte celkovo už 12 presných zásahov.

Riečka - Joga Bonito 8:5 (4:2)

Góly: A. Šimiak 4, I. Knopp 3, M. Solivajs - S. Bálint 3, M. Števonka, J. Bílek. ŽK: M. Baranyai (Riečka)

3PE - Erima "98" 4:4 (1:1)

Góly: M. Repčín 2, T. Búš 2 - K. Dekrét 2, M. Vozár, R. Košičiar. ŽK: M. Porubský - R. Olejník, M. Vesel, J. Jablonovský

Sosaurus - Gunners 3:8 (0:1)

Góly: J. Tenkel 3 - P. Reptiš 3, D. Matis 2, A. Lukáč 2, R. Reptiš. ŽK: M. Hraško - P. Reptiš

ŠKP B200 - EFCE Brocak 2:9 (2:3)

Góly: P. Spodniak 2 - M. Lišiak 4, M. Šimko 2, P. Vrbjar, P. Ursíny, M. Babic

Pingoši - FK Plus 3:12 (0:5)

Góly: A. Duriš, G. Bagwell, I. Solovic - J. Štubian 4, A. Lajka 3, J. Matyo 2, M. Patráš, I. Majer, N. Szomor

Partizán BB - Malonas 4:2 (1:0)

Góly: A. Kulich, S. Pepinovic, A. Večerík, E. Koliada - Mat. Dušička 2. ŽK: A. Kulich, L. Koppa, Y. Satanovskyi - J. Javorka

V 3. A lige najgólovejší zápas kola

V piatok 16. septembra sa bývalému účastníkovi 2. ligy Aquaduxu podarilo zdolať ANK Pegi 6:4 aj vďaka 5 gólom Lukáša Mesíka, ktorý sa tak stal jedným zo strelcov kola.

Najlepším kanonierom 3. A ligy je aj po 3. kole s 11 gólmi Rastislav Bartelt, ktorého Svorka vlčákof v súboji dvoch popredných celkov z minulej sezóny zvíťazila v piatok v Nike aréne nad Ateerayom 7-gólovým rozdielom. Svoje historicky prvé dva góly v súťažnom malom futbale strelil mladík Ivo Ďurkovič.

Za zápas kola sme na základe jeho priebehu označili duel medzi Spartou a Dynamom. V prvom polčase sa Sparte podarilo dvakrát vyrovnať priebežný stav, až napokon po 25-tich minútach tesne viedla. V úvode druhého dejstva odskočila Sparta na 2 góly, ale následne sa Dynamo sériou 3 presných zásahov vrátilo do vedenia. Andrej Garaj zo Sparty vzápätí skompletizoval hetrik, čím vyrovnal na priebežných 5:5. Medzi 3-gólových strelcov sa zaradil Madi Sultangaliyev, ktorý prinavrátil Dynamu vedenie. V dramatickom závere Sparta opäť vyrovnala, ale posledné slovo malo Dynamo.

Najviac gólov padlo v súboji Starých pánov s Borussiou. Prvý menovaný tím zvíťazil jednoznačne 15:8, pričom vo svojich radoch našiel dvoch 4-gólových strelcov - Viktora Čanigu a Jozefa Kováčika. Borussii nepomohlo k lepšiemu výsledku ani 5 gólov Erika Masára, ktorý sa zaradil medzi najlepších strelcov kola.

Po 3. kole nájdeme na čele tabuľky 3. A ligy 4 tímy, ktoré ešte neprehrali, no ani jeden nie je bodovo stopercentný. Bez prehry je ešte aj Ajax, ktorý však má na konte 2 remízy.

3. A liga - 3. kolo - Nike aréna

Alcatraz & Trend - Ajax 3:3 (1:2)

Góly: Mat. Rudnický 3 - Rom. Sečkár 2, S. Demakov

Aquadux - ANK Pegi 6:4 (3:3)

Góly: L. Mesík 5, S. Caban - A. Šimko 4

Svorka vlčákof - Ateeray 11:4 (5:1)

Góly: R. Bartelt 4, O. Zeleňanský 3, M. Švantner 2, I. Ďurkovič 2 - Z. Binder 2, M. Lovás, P. Rončak. ŽK: P. Rončak, I. Rybársky (Ateeray). ČK: P. Rončak (Ateeray)

Sparta - Dynamo 6:7 (3:2)

Góly: A. Garaj 3, P. Tešlár 2, D. Jablonský - M. Sultangaliyev 3, A. Nazhimiden 2, A. Uzugaliuli, D. Lyulkovich. ŽK: A. Uzugaliuli, V. Dovzhenko (Dynamo)

PSK - Hellius 5:0 kontumačne

Starí páni - Borussia 15:8 (6:3)

Góly: V. Čaniga 4, J. Kováčik 4, A. Šimiak 3, J. Strelec 2, P. Cajka 2 - E. Masár 5, J. Zamboj, Ľ. Masár, M. Bálint

V 3. B lige stopercentné už len Bezvetrie

Medzi strelcov kola patrí aj David Ihring, ktorého Atak porazil v piatkovej prestrelke na Tatranskej Viking Stavanger.

Tabuľku 3. B ligy vedie s 9 bodmi Bezvetrie, ktoré sa postaralo o obrat kola. Arsenal FC vyhrával v úvode druhého polčasu už 5:2, ale vo zvyšnom priebehu stretnutia dominovalo Bezvetrie, ktoré otočilo na konečných 6:8. Za Bezvetrie hrá aj jeden z troch najlepších strelcov 3. B ligy - 9-gólový Pavel Širka.

Sobotný program na Tatranskej otvoril súboj medzi Amatérmi a Enzom, z ktorého vám prinášame aj niekoľko fotografií. Z výhry sa po 17-gólovej prestrelke radovali Amatéri, ktorým hetrikom pomohol jeden z troch 9-gólových najlepších strelcov súťaže - Martin Porubský.

Vo fotogalérii nájdete aj zábery z duelu Mladosť 82 - BuK VL. O 5 gólov bola napokon lepšia Mladosť, o ktorej polovicu presných zásahov sa postaral Miroslav Huťka.

S fotoaparátom sme zavítali aj na záverečný zápas 3. kola 3. B ligy. V ňom si Ortotech poradil s Medojedom. Hetrik si pripísal Peter Konder, ktorý dopĺňa 9-gólovú trojicu na čele tabuľky kanonierov.

3. B liga - 3. kolo - Tatranská

FC Salve - FC Juniperus 5:9 (2:6)

Góly: M. Dien 2, M. Buzák, M. Fečko, M. Viskup - V. Túry 4, M. Blaško 2, J. Klačan, B. Blaško, M. Maruniak. ČK: K. Jančik - J. Koštial

Viking Stavanger - Atak 7:10 (5:6)

Góly: M. Bais, R. Saksa, L. Vešelényi, P. Benus, M. Obrončík, I. Kalmar, S. Bálint - D. Ihring 5, M. Paulik 2, R. Oravec, M. Tuček, L. Berec,

Arsenal FC - Bezvetrie 6:8 (4:2)

Góly: T. Bartošík 3, L. Potančok 2, M. Mesik - I. Marko 4, D. Ďurič 2, M. Meškan, M. Polgar. ŽK: L. Potančok (Arsenal FC)

FK Amatéri - Enzo 10:7 (5:3)

Góly: M. Porubský 3, M. Repčín 3, M. Hazucha 2, M. Majling 2 - M. Fábry 4, T. Černík 2, M. Longauer

Mladosť 82 - BuK VL 8:3 (4:1)

Góly: M. Huťka 4, M. Maďar 2, J. Čief, Š. Klinec - J. Beňak, J. Ťakuš, P. Potančok

FC Ortotech - FC Medojed 5:3 (4:1)

Góly: P. Konder 3, M. Kopic, J. Bubenka - J. Rosinský 2, V. Sklenka. ŽK: J. Bubenka (FC Ortotech)

Sumár všetkých zápasov

Spolu gólov: 268 gólov (priemer 12,2 gólu na zápas)

Najlepší strelci: Lukáš Berec (Bianconeri - 1. liga), Lukáš Mesík (Aquadux - 3. A liga), Erik Masár (Borussia - 3. A liga), David Ihring (Atak - 3. B liga) - 5 gólov

Najviac gólov: 3. A liga - Starí páni - Borussia 15:8 (6:3)

Najmenej gólov: 1. liga - Skackavá - Simacek 4:1 (2:1)

Zápas kola: 3. A liga - Sparta - Dynamo 6:7 (3:2)

Obrat kola: 1. liga - Arsenal FC - Bezvetrie 6:8 (4:2)

Prekvapenie kola: V 3. kole sme titul "prekvapenie kola" neudelili

Debakel kola: 2. liga - Pingoši - FK Plus 3:12 (0:5)

Sumár predchádzajúceho prvého kola nájdete v tomto článku.