|
Radoslav Blaško

BAN

Jarmočný víkend priniesol aj druhé kolo našich súťaží, po ktorom má na konte plný počet bodov deväť tímov. V tradičnom "miniligovom" sumári nájdete fotogalériu až z piatich zápasov 1. ligy.

V šlágri kola výhra majstra

Program 2. kola 1. ligy otvoril v sobotu 10. septembra o 11.00 h v Jakube šláger, v ktorom sa úradujúci majster Galacticos stretol s bronzovým celkom z minulej sezóny - Skackavou. V priebehu prvého polčasu viedla Skackavá po zásahu Michala Čiefa a dvoch góloch Petra Vajdu 3:1, ale skompletizovaním hetriku vyrovnal do prestávky na 3:3 Róbert Greško, ktorý vedie tabuľku strelcov 1. ligy a v sobotu skóroval aj vo "veľkom" futbale, keď rozhodol štvrtoligové derby medzi jeho Zvolenom a Kováčovou. Po zmene strán sa presadzovali už len Galacticos, ktorí napokon vyhrali o 3 góly. V závere zápasu sa ešte po menšej výmene názorov rozdávali karty.

Následne si Bianconeri pripísali prvú výhru v sezóne. Hráči v bielo-čiernych dresoch zlomili odpor tímu 1. FC DAN v druhom polčase, pričom Vladimír Giertl sa prezentoval hetrikom. 1. FC DAN je zatiaľ bez bodu.

Lazio v 1. kole ešte pauzovalo, a tak proti FC Nemce odohralo svoj prvý zápas v sezóne. Hráči v belasých dresoch si s nemčianskym FC poľahky poradili, pričom 4-krát sa presadil Pavel Širka, ktorý skóroval aj v piatok vo futsalovej extralige pri prehre MIBA Banská Bystrica v Leviciach.

Ďalší tím Nemiec už bol v následnom zápase úspešnejší. V prvom polčase sa mu podarilo otočiť nepriaznivý stav proti nováčikovi TJ Požiarnik Vlkanová, ktorý nastúpil na svoj prvý zápas v sezóne. V druhom polčase sa Požiarniku podarilo dvakrát vyrovnať, ale Nemce 2012 aj vďaka hetriku Erika Filipka dotiahli zápas do víťazného konca.

O obrat kola sa postarali hráči Hančurka Teamu. IQ viedlo v úvode zápasu 2:0 a po prvom polčase 3:2. Hráči v zelených dresoch dokonca v úvode druhej 25-minútovky odskočili súperovi už na 4-gólový rozdiel, ale Hančurka následne skórovala 6-krát v rade a pripísala si výhru aj v 2. kole.

Po dvoch kolách je vďaka najlepšiemu skóre prvý nováčik a víťaz 2. ligy z minulej sezóny - Dream Team, ktorý na záver sobotného programu v Jakube nedal šancu Simaceku. Až 5-krát skóroval Ján Štubian, ďalšie 4 kúsky pridal Ondrej Zeleňanský.

1. liga - 2. kolo - Jakub

Skackavá - Galacticos 3:6 (3:3)

Góly: P. Vajda 2, M. Čief - R. Greško 3, F. Kaľavský, M. Poliak, F. Samson. ŽK: P. Ďurčík - S. Pecník, M. Považanec. ČK: S. Pecník (Galacticos)

Bianconeri - 1. FC DAN 8:2 (2:1) - FOTOGALÉRIA

Góly: V. Giertl 3, E. Hudec 3, M. Kučera, M. Sanitra - M. Kukolík, M. Figúr

Lazio - FC Nemce 9:2 (4:1) - FOTOGALÉRIA

Góly: P. Širka 4, R. Chomistek 2, P. Reptiš 2, R. Reptiš - S. Čabala 2. ŽK: D. Babjak (FC Nemce)

TJ Požiarnik Vlkanová - Nemce 2012 3:4 (1:2) - FOTOGALÉRIA

Góly: V. Kolenička 2, E. Ivanič - E. Filipko 3, S. Václavík. ŽK: P. Dian (Vlkanová)

IQ - Hančurka Team 6:8 (3:2) - FOTOGALÉRIA

Góly: T. Puliš 3, M. Tučnák, T. Bíreš, M. Kurjan - M. Chamaj 4, A. Glemba 3, A. Sokol. ŽK: F. Sliacky (Hančurka)

Dream Team - Simacek 14:1 (2:1) - FOTOGALÉRIA

Góly: J. Štubian 5, O. Zeleňanský 4, T. Meiszlinger 2, Ľ. Šišmiš, M. Čunderlík, M. Kopic - A. Szarowski. ŽK: O. Zeleňanský (Dream Team)

V 2. lige stopercentní len nováčikovia

Na úvod piatkového programu 2. kola 2. ligy sa v Jakube stretli dvaja nováčikovia. FK Plus viedlo nad Partizánom BB od úvodu zápasu a po polčase vyhrávalo 2-gólovým rozdielom. Po zmene strán si FK Plus vypracovalo 4-gólové vedenie. Partizán dokázal už len skorigovať na konečných 7:5. Jánovi Štubianovi chutilo aj v tomto zápase, keď sa opäť strelecky presadil 5-krát.

Ďalší nováčik - mužstvo Malonas, ktoré v prvom kole prehralo, sa postaralo v piatok večer v Jakube o prekvapenie kola, keď zdolalo tretí celok z minulej sezóny - ŠKP B200. Gunners si na záver piatkového programu poradili v na góly najchudobnejšom zápase kola s Riečkou. Erima "98" prehrávala v sobotu ráno so Sosaurusom po polčase 0:2, ale v druhom dejstve dokázala vyrovnať. Po dvoch kolách majú v 2. lige na konte plný počet bodov len dvaja nováčikovia - FK Plus a Gunners.

FK Plus - Partizán BB 7:5 (4:2)

Góly: J. Štubian 5, I. Majer, Ľ. Šišmiš - A. Strelec 4, Mich. Lakomčík. ŽK: Ľ. Šišmiš, F. Medvec - Mich. Lakomčík, M. Mikovič

Joga Bonito - Pingoši 9:2 (4:2)

Góly: O. Longauer 3, P. Kobora 3, M. Medľa, T. Longauer, P. Šipula - P. Zemko, L. Dvorský. ŽK: G. Bagwell (Pingoši)

Malonas - ŠKP B200 7:4 (3:1)

Góly: Mat. Dušička 3, L. Bezuch 2, Mar. Dušička, J. Murin - P. Uhliarik 2, Ľ. Pročka, P. Horváth. ŽK: Ľ. Pročka (ŠKP B200)

Gunners - Riečka 3:1 (3:1)

Góly: D. Matis 2, P. Reptiš - M. Solivajs. ŽK: P. Reptiš (Gunners)

Erima "98" - Sosaurus 3:3 (0:2)

Góly: M. Vesel, R. Olejník, L. Mendel - Á. Ibos 2, J. Chriaštel. ŽK: M. Krajčovič (Sosaurus)

EFCE Brocak - 3PE 5:4 (2:1)

Góly: M. Babic 3, M. Ursíny, P. Ursíny - M. Murgaš, M. Porubský, P. Bállek, P. Kúdelka

Prestrelky v prospech Sparty a Ajaxu

V 3. A lige už nemá ani jeden tím na konte plný počet bodov. Svojím priebehom si označenie zápas kola vyslúžil piatkový večerný duel v Nike aréne medzi Ajaxom a Aquaduxom. Druhý menovaný celok, ktorý vypadol do 3. A ligy z 2. ligy, sa v úvode ujal vedenia 0:2. Hráči Ajaxu následne 4-mi gólmi otočili priebežný stav, ale Aquadux dokázal do prestávky znížiť na 4:3. V druhom polčase sa hráčom Aquaduxu podarilo dvakrát vyrovnať a nakrátko sa aj dostať do vedenia 5:6. Posledné slovo však mali hráči Ajaxu, ktorí otočili stav na konečných 7:6.

Ešte predtým si Svorka vlčákof hravo poradila s ANK Pegi, a v tomto zápase sme našli aj jedného z dvoch strelcov kola, keďže Rastislav Bartelt sa postaral o polovicu gólov Svorky. V piatok zaujala aj 16-gólová prestrelka, v ktorej Sparta zdolala Borussiu. V sobotu sa na modrej umelej tráve pod fakultou UMB Ateerayu podarilo zmazať manko z prvého polčasu proti Starým pánom. Výsledkom 3:3 remizovalo aj Dynamo s PSK. V poslednom zápase 2. kola 3. A ligy otočil Alcatraz & Trend zápas proti AC Tornádo.

3. A liga - 2. kolo - Nike aréna

Borussia - Sparta 7:9 (2:5)

Góly: Ľ. Masár 3, J. Zamboj 2, E. Masár, P. Zemko - A. Rusnák 3, A. Garaj 2, M Richter, D. Jablonský, S. Škuta, P. Pendziviater

ANK Pegi - Svorka vlčákof 3:12 (0:5)

Góly: A. Šimko 3 - R. Bartelt 6, Ľ. Didi 2, R. Blaško 2, Š. Král, M. Švantner

Ajax - Aquadux 7:6 (4:3)

Góly: Rom. Sečkár 2, J. Šimčík 2, Rób. Sečkár, A. Matejka, S. Demakov - S. Caban 2, T. Valach 2, K. Kolačný, M. Slančík. ČK: A. Mokrý (Aquadux)

Ateeray - Starí páni 3:3 (1:3)

Góly: Z. Binder, M. Lovás, P. Rončak - M. Suržin, V. Čaniga, J. Strelec. ŽK: Z. Binder, T. Gregor (Ateeray)

Dynamo - PSK 3:3 (1:1)

Góly: M. Sultangaliyev 2, A. Yashkin - J. Pavlík, T. Šamulka, M. Badinský. ČK: A. Bondarchuk (Dynamo)

AC Tornádo - Alcatraz & Trend 4:7 (2:0)

Góly: M. Kucka, M. Cisár, F. Kolík, K. Mišiak - Mar. Rudnický 3, Mat. Rudnický 2, B. Navrátil, I. Dekanovský. ŽK: P. Vrbiniak (AC Tornádo)

Bezvetrie a Juniperus zviedli 21-gólový súboj

V piatok sme na Tatranskej mohli byť svedkami debaklu kola, keďže Salve deklasovalo Mladosť 82 až 14:0. Amatéri porazili v piatok večer Viking Stavanger aj vďaka 5 gólom Martina Porubského. Enzo sa po sobotnej výhre rozdielom triedy s tímom BuK VL zaradilo medzi bodovo stopercentné mužstvá.

Najviac gólov v rámci celého kola priniesol v sobotu dopoludnia súboj medzi Juniperusom a Bezvetrím. Druhý menovaný celok viedol po prvom dejstve o 5 a v priebehu druhej 25-minútovky už o 7 gólov. Juniperusu sa však podarilo 5-gólovou sériou znížiť na priebežných 8:10. Bezvetrie si už ale druhú výhru v sezóne postrážilo, pričom vo svojich radoch našlo aj jedného z dvoch strelcov kola - 6-gólového Pavla Širku.

3. B liga - 2. kolo - Tatranská

FC Medojed - Atak 6:6 (3:2)

Góly: S. Caban 3, M. Andrejka 2, J. Rosinský - V. Almáši 2, R. Oravec 2, M. Tuček 2. ŽK: J. Bielik (FC Medojed)

FC Salve - Mladosť 82 14:0 (8:0)

Góly: M. Čižnár 3, P. Floch 2, M. Dien 2, M. Viskup 2, R. Dočkal 2, L. Ševčík, M. Buzák, J. Jeziorski

FK Amatéri - Viking Stavanger 7:5 (3:2)

Góly: M. Porubský 5, M. Repčín, L. Jeziorski - S. Bálint 3, M. Beňuška, P. Benus

FC Juniperus - Bezvetrie 9:12 (2:7)

Góly: J. Klačan 3, R. Blaško 3, M. Maruniak, P. Zemko, V. Túry - P. Širka 6, D. Mihalíček 4, D. Ďurič 2. ŽK: J. Klačan. ČK: J. Klačan (FC Juniperus)

FC Ortotech - Arsenal FC 4:3 (2:0)

Góly: E. Muránsky 2, P. Konder, T. Murgaš - T. Bartošík 2, M. Mesík

Enzo - BuK VL 6:1 (3:0)

Góly: M. Fábry 2, I. Hak, T. Černík, J. Zigo - J. Ťakuš. ŽK: M. Mikuláš (BuK VL)

Sumár všetkých zápasov

Spolu gólov: 259 gólov (priemer 10, 8 gólu na zápas)

Najlepší strelci: Rastislav Bartelt (Svorka vlčákof - 3. A liga), Pavel Širka (Bezvetrie - 3. B liga) - 6 gólov

Najviac gólov: 3. B liga - FC Juniperus - Bezvetrie 9:12 (2:7)

Najmenej gólov: 2. liga - Gunners - Riečka 3:1 (3:1)

Zápas kola: 3. A liga - Ajax - Aquadux 7:6 (4:3)

Obrat kola: 1. liga - IQ - Hančurka Team 6:8 (3:2)

Prekvapenie kola: 2. liga - Malonas - ŠKP B200 7:4 (3:1)

Debakel kola: 3. B liga - FC Salve - Mladosť 82 14:0 (8:0)

Sumár predchádzajúceho prvého kola nájdete v tomto článku.