|
Radoslav Blaško

Sumár: Gunners a Partizán BB našli premožiteľov, Dream Team s piatou remízou

BAN

Naše súťaže mali počas piatka a soboty na programe prvé májové kolo, v ktorom dva tímy po prvýkrát v sezóne prehrali. V sumári kola nájdete aj fotogalériu zo zápasu FC Nemce - Unios a Galacticos - Nemce 2012.

Skackavá na jar stopercentná

Na úvod 13. kola 1. ligy si Simacek pripísal druhú výhru v sezóne, ktorá je zároveň druhou v rade. Predposledný celok tabuľky totiž vo štvrtkovej predohrávke tesne zdolal desiatu Slovenskú Ľupču. V sobotu 7. mája si zas v Jakube Oranjes vypracovali do 20. minúty vedenie 4:0 proti Bianconeri, čo aj napokon rozhodlo o ich zisku troch bodov. Na obed sa proti sebe postavili dvanáste FC Nemce a tretí Unios. Prví menovaní sa ujali vedenia 3:0 vďaka čistému hetriku Miroslava Janovca a následne do prestávky navýšili skóre na 7:1. Predzápasový favorit z Uniosu síce v druhom polčase zlepšil svoj výkon a dokázal zápas zdramatizovať, no FC Nemce si už prekvapivé víťazstvo postrážili. Z tohto duelu vám prinášame fotogalériu.

Líder tabuľky Galacticos zaknihoval v predchádzajúcom kole prvú stratu bodov v sezóne, a tak sa chcel v súboji s Nemcami 2012 vrátiť na víťaznú vlnu. Hráči v oranžových dresoch túto úlohu v šlágri proti štvrtému celku tabuľky zvládli, keď mali navrch najmä v druhom polčase a aj vďaka štyrom gólom Patrika Solivajsa uspeli. Aj z tohto stretnutia vám prinášame fotogalériu. Na jar sa darí Skackavej, ktorá vyhrala aj svoj piaty zápas v jarnej časti, tentokrát proti trápiacej sa Hančurke, ktorá naopak na jar ešte nebodovala. K presvedčivému víťazstvu pomohol Skackavej štyrmi presnými zásahmi Patrik Ďurčík. Program 13. kola 1. ligy zakončil remízový duel medzi Laziom a 1. FC DAN.

1. liga - 13. kolo - Jakub

Simacek - FK 98 Slovenská Ľupča 5:4 (3:1)

Góly: S. Bodnar 2, P. Mesík 2, A. Luptovčiak - A. Szarowski, N. Vasilovcik, M. Vaňo, M. Stanko. ŽK: P. Mútňan (Simacek)

Bianconeri - Oranjes 4:7 (2:5)

Góly: L. Berec 2, M. Meňuš, D. Slivka - L. Pavúk ml. 3, Ľ. Jamnický 2, K. Melich, V. Bobor. ŽK: L. Höger (Oranjes)

FC Nemce - Unios 8:6 (7:1)

Góly: M. Janovec 3, S. Čabala 2, M. Sitarčík 2, A. Filipko - M. Gašpar 2, M. Mala 2, Z. Cimerman, M. Kucbel

Galacticos - Nemce 2012 9:5 (5:4)

Góly: P. Solivajs 4, F. Rafanides 2, S. Pecník 2, M. Poliak - I. Varga 3, S. Václavík 2

Hančurka Team - Skackavá 3:10 (2:4)

Góly: A. Glemba 2, A. Poliak - P. Ďurčík 4, J. Kučera 2, P. Vajda 2, E. Hric, T. Ondrejka

Lazio - 1. FC DAN 2:2 (2:0)

Góly: P. Reptiš, R. Reptiš - M. Kukolík. ŽK: M. Kukolík (1. FC DAN)

Piata remíza Dream Teamu posunula do čela Vlkanovú

V piatok 6. mája patrilo ihrisko v Jakube štyrom zápasom 11. kola 2. ligy. V prvom z nich potvrdil TJ Požiarnik Vlkanová rolu favorita proti Joge Bonito, keď zvíťazil aj vďaka hetriku Patrika Diana. O posledný piatkový duel sa zas postarali hráči Dream Teamu a Riečky. Dovtedajší líder tabuľky zachraňoval bodový zisk v závere zápasu hetrikom Ondreja Zeleňanského, po ktorom viedol 7:6. Posledné slovo však mala Riečka, ktorá vyrovnala v poslednej minúte zápasu. Pre Dream Team je to už piata deľba bodov v sezóne, čo z neho robí jasného remízového kráľa naprieč všetkými súťažami. Vďaka tomuto výsledku však poskočila na prvú priečku Vlkanová. Remízou sa skončil aj prvý sobotný duel 11. kola 2. ligy medzi Erimou "98" a Mladosťou BCF. Na záver bol na programe šláger dvoch tímov zo spodku tabuľky, ktorý priniesol najviac gólov v rámci celého kola. Predposledný Sosaurus nenechal nič na náhodu a Aquadux, ktorý ešte nebodoval, porazil o 12 gólov.

2. liga - 11. kolo - Jakub

TJ Požiarnik Vlkanová - Joga Bonito 8:5 (4:1)

Góly: P. Dian 3, M. Kováč 2, P. Šimo, M. Piecka, E. Ivanič - M. Medľa 2, O. Longauer 2, T. Longauer

3PE - ŠKP B200 5:6 (2:2)

Góly: M. Porubský 2, M. Tučnák 2, T. Búš - R. Nehéz 4, P. Ondrejka, P. Uhliarik. ŽK: P. Ondrejka

EFCE Brocak - Pingoši 3:4 (2:0)

Góly: M. Lišiak 2, P. Vrbjar - L. Dvorský, G. Bagwell, I. Solovic, B. Korim

Dream Team - Riečka 7:7 (2:3)

Góly: O. Zeleňanský 3, R. Cimerman 2, P. Čiliak, M. Kmeť - I. Širka 3, S. Srnka 2, M. Hríbik, M. Solivajs

Erima "98" - Mladosť BCF 5:5 (4:3)

Góly: J. Abrahám 3, R. Olejník, R. Sliacky - J. Tešlár 4, M. Čief

Aquadux - Sosaurus 5:17 (1:7)

Góly: L. Mesík 3, K. Kolačný, J. Hrdina - Á. Ibos 5, J. Chriaštel 4, J. Tenkel 4, I. Bučko 2, M. Krajčovič, J. Ždánsky

Partizán BB s prvou prehrou

V piatok sa v Nike aréne odohrali štyri zápasy 10. kola 3. A ligy. Z nich zaujal najviac duel medzi dovtedy neporazeným lídrom tabuľky a štvrtým Ateerayom. Partizán BB v prvej 25-minútovke neskóroval a v druhom polčase potreboval dohnať trojgólové manko. Ateeray však dotiahol zápas do víťazného konca a uštedril Partizánu BB prvú prehru v sezóne. Zaujímavosťou je, že o desať gólov tohto zápasu sa postaralo desať rôznych strelcov. V sobotu sa už žiadne prekvapenie nekonalo a tabuľkovo vyššie postavené mužstvá bodovali naplno.

3. A liga - 10. kolo - Nike aréna

Sparta - Alcatraz 3:6 (3:4)

Góly: A. Rusnák 2, M. Richter - J. Kuník 4, B. Navrátil 2

Partizán BB - Ateeray 4:6 (0:3)

Góly: A. Kulich, Mich. Lakomčík, L. Koppa, S. Pepinovic - F. Samson, P. Mažgut, M. Tóth, M. Lovás, T. Gregor, B. Balšianok. ŽK: Mich. Lakomčík, L. Koppa - T. Gregor, P. Rončak

FK Plus - Borussia 11:1 (3:0)

Góly: I. Majer 4, Ľ. Šišmiš 3, J. Matyo 2, F. Medvec, N. Szomor - J. Zamboj

PSK - ANK Pegi 2:5 (0:2)

Góly: E. Kruppa 2 - T. Handzuš 3, A. Šimko, M. Tomčík. ŽK: E. Kruppa, J. Pavlík - F. Laksik. ČK: E. Kruppa

Starí páni - Ajax 5:2 (3:0)

Góly: P. Matúška 2, V. Čaniga, P. Cajka, J. Strelec - R. Sečkár 2. ŽK: R. Sečkár (Ajax)

Zlepenec - AC Tornádo 11:2 (4:0)

Góly: A. Slobodník 4, L. Nemec 3, O. Zeleňanský 2, L. Dekyšský 2 - M. Kucka 2. ŽK: K. Belička (Zlepenec)

Hellius - FK Batra Tanka 5:0 kontumačne

FC Fončorda - FC Banda 0:7 (0:2)

Góly: A. Kazachek 3, M. Sultangaliyev 2, K. Sinyelnikov, D. Lyulkovich. ŽK: V. Antoliak - M. Sultangaliyev, Koliada

Gunners našli premožiteľa

V 10. kole 3. B ligy sa o obrat kola postaral Atak, ktorý prehrával v prvom polčase s Medojedom už 1:4, no do prestávky znížil na rozdiel jediného gólu a hoci po zmene strán opäť inkasoval, štyrmi gólmi v rade získal tri body na svoju stranu. Následne sa v piatok na Tatranskej zrodilo prekvapenie kola, o ktoré sa postarala Nulová šanca. Dovtedy trinásty tím tabuľky totiž jednoznačne porazil Gunners, ktorí dovtedy nestratili ani bod a ako nový mladý tím valcovali súperov v 3. B lige. Nulovej šanci výrazne pomohol strelec kola Adam Šimiak, ktorý si pripísal poltucet gólov. Tri stretnutia sobotného programu sú odložené, nakoľko rozhodca nezvládol vyostrenú situáciu v súboji FC Salve - Adrenalín a ďalej nerozhodoval. Banskobystrický zväz malého futbalu sa ospravedlňuje mužstvám a hráčom, ktorí si nie svojou vinou nemohli v sobotu zahrať a dodáva, že urobí všetko pre to, aby sa takáto situácia už neopakovala. Spomínané stretnutia sa dohrajú v náhradných termínoch.

3. B liga - 10. kolo - Tatranská

Malonas - Viking Stavanger 5:2 (2:2)

Góly: V. Zelník 3, J. Murin 2 - M. Beňuška, L. Vešelényi. ŽK: R. Saksa, R. Keliar (Viking Stavanger)

FC Medojed - Atak 5:7 (4:3)

Góly: T. Stolár 4, F. Majer - R. Oravec 3, L. Berec 2, J. Kolivoška 2. ŽK: I. Barták (Atak)

Gunners - Nulová šanca 3:9 (1:4)

Góly: R. Reptiš, A. Madoš, P. Reptiš - A. Šimiak 6, L. Melaga 2, M. Laktiš. ŽK: P. Reptiš - A. Šimiak, P. Daubner