|
Radoslav Blaško

Sumár: V tretích ligách odštartovala jar, bez straty bodu už len Gunners

BAN

Počas posledných aprílových dní s na banskobystrických umelých trávnikoch odohralo ďalšie kolo našich súťaží. Prvými jarnými zápasmi sa rozbehli už aj dve tretie ligy. Prinášame vám tradičný výsledkový sumár s fotogalériou z duelu Sparta - Hellius.

Unios porazil lídra tabuľky

V prvom zápase 12. kola 1. ligy proti sebe v piatok o 19.30 h v Jakube nastúpili Bianconeri a FK 98 Slovenská Ľupča. Prví menovaní sa ujali vedenia už v 1. minúte, no Ľupča následne otočila na 1:3. Bianconeri si pomohli kontaktným gólom do šatne a po zmene strán vyrovnali na 3:3. Vo zvyšnom priebehu zápasu mali o gól navrch hráči Slovenskej Ľupče, ktorí aj vďaka štyrom gólom Samuela Ternuščáka zvíťazili 5:6.

Následne si Simacek pripísal prvú výhru v sezóne, keď aj vďaka hetrikom Patrika Mesíka a Tomáša Handzuša porazil IQ jednoznačne 8:2. Na úvod sobotného programu 1. ligy si Skackavá v na góly najbohatšom zápase kola poradila s Nemcami 2012, pričom k výhre 13:6 jej piatimi presnými zásahmi pomohol Erik Hric. V ďalšom zápase sa Unios postaral o prekvapenie kola, keďže ako prvý v aktuálnej sezóne obral o body dovtedy stopercentných Galacticos. Oranjes stiahli stratu na lídra tabuľky po výhre s rozbehnutým a dovtedy na jar nezdolaným Laziom.

1. FC DAN - Hančurka Team 5:0 kont.

Bianconeri - FK 98 Slovenská Ľupča 5:6 (2:3)

Góly: V. Giertl 2, L. Berec, D. Slivka, M. Sanitra - S. Ternuščák 4, A. Szarowski, N. Vasilovcik. ŽK: D. Slivka - N. Vasilovcik

Simacek - IQ 8:2 (4:1)

Góly: P. Mesík 3, T. Handzuš 3, A. Luptovčiak, P. Skubinčan - E. Šulko, M. Kurjan. ŽK: M. Tučnák, M. Roháč (IQ)

Skackavá - Nemce 2012 13:6 (4:1)

Góly: E. Hric 5, V. Slovák 3, P. Vajda 3, P. Ďurčík, B. Žilinec - S. Václavík 2, I. Varga 2, T. Kostiviar, E. Filipko

Galacticos - Unios 4:8 (2:3)

Góly: M. Považanec 2, R. Greško, S. Pecník - M. Gašpar 3, Z. Cimerman 2, J. Sojka, T. Považan, M. Čief

Lazio - Oranjes 3:12 (0:6)

Góly: P. Širka 2, L. Ševčík - M. Kováčik 4, L. Pavúk ml. 3, V. Bobor 3, A. Šanta, M. Hraško

Dream Team s ďalšou remízou, no naďalej na čele

V Jakube sa odohralo aj 10. kolo 2. ligy. Riečka si schuti zastrieľala proti poslednému Aquaduxu, pričom na debakli 15:2 sa gólovo podieľali všetci hráči na jej súpiske. Remízovým kráľom naprieč všetkými súťažami je Dream Team, ktorý má za sebou už štvrtú deľbu bodov, tentokrát s Pingošmi, ktorých všetkých šesť gólov vsietil Radoslav Vaterka, jeden zo strelcov kola. Dream Team je aj po 10. kole neporazený, vďaka čomu sa drží na čele tabuľky. Požiarnik Vlkanová v šlágri 10. kola 2. ligy zdolal ŠKP B200, vďaka čomu predbehol svojho súpera v tabuľke a poskočil na druhú priečku.

2. liga - 10. kolo - Jakub

Sosaurus - 3PE 2:6 (1:2)

Góly: Á. Ibos 2 - J. Petrovič 2, T. Búš 2, L. Jeziorski, P. Kúdelka

Riečka - Aquadux 15:2 (7:1)

Góly: S. Srnka 4, B. Halupka 3, M. Hríbik 2, J. Náčin 2, I. Širka 2, M. Necpal, T. Pavčiak - L. Mesík, T. Pápay

Pingoši - Dream Team 6:6 (2:2)

Góly: R. Vaterka 6 - P. Čiliak 2, O. Zeleňanský, M. Kmeť, M. Čunderlík, J. Štubian. ŽK: M. Kmeť, J. Štubian (Dream Team). ČK: M. Kmeť

Mladosť BCF - EFCE Brocak 8:1 (2:0)

Góly: M. Čief 4, M. Mišány 3, J. Čief - M. Lišiak

ŠKP B200 - TJ Požiarnik Vlkanová 5:7 (2:2)

Góly: P. Ondrejka 2, M. Polóny, P. Spodniak, P. Uhliarik - I. Šteiniger 3, P. Dian 2, A. Šanta 2. ŽK: F. Dina (TJ Požiarnik Vlkanová)

Joga Bonito - Erima "98" 2:7 (1:2)

Góly: P. Šipula 2 - M. Vesel 2, J. Abrahám 2, R. Štefanišin, B. Diško, R. Olejník. ŽK: M. Šudoma (Erima "98")

Hellius zdolal Spartu, v prestrelke uspel aj Zlepenec

O prvý súboj jarnej časti v 3. A lige sa v Nike aréne na Tajovského postarali hráči Zlepenca a Ateerayu. V úvode zápasu sa Zlepenec ujal vedenia 2:0 a zatiaľ čo Ateeray trikrát zareagoval kontaktným gólom, Zlepenec si dvojgólové vedenie zakaždým prinavrátil, až po 25 minútach platil stav 5:3. Hráči Ateerayu sa aj v druhom polčase doťahovali na súpera na rozdiel jediného gólu, no tím Zlepenca si tesnú výhru v 17-gólovej prestrelke postrážil, vďaka čomu preskočil svojho súpera v tabuľke.

Rovnaký počet gólov priniesol aj posledný duel prvého jarného kola 3. A ligy. V ňom sa v sobotu o 13.00 h proti sebe postavili hráči Sparty a Helliusu. Druhý menovaný celok si v úvode zápasu vypracoval dvojgólové vedenie, ktoré si udržal aj do polčasovej prestávky. Už v prvom dejstve strelil päť zo šiestich gólov Helliusu Dominik Eperješi. Sparta v úvode druhého polčasu znížila na 5:6, no Hellius následne strelil štyri góly v rade, pričom svoj šiesty presný zásah pridal Eperješi, ktorý sa tak zaradil medzi strelcov kola. Sparta už len skorigovala stav na konečných 7:10 zásluhou Daniela Rusnáka, ktorý si v druhom polčase pripísal hetrik. Z tohto duelu vám prinášame aj fotogalériu.

3. A liga - 9. kolo - Nike aréna

Zlepenec - Ateeray 9:8 (5:3)

Góly: M. Švantner 3, A. Slobodník 3, O. Zeleňanský 2, Dekyšský - F. Samson 3, T. Gregor 2, B. Balšianok 2, P. Mažgut. ŽK: R. Bartelt - T. Gregor

ANK Pegi - FK Batra Tanka 11:2 (3:0)

Góly: A. Šimko 5, M. Tomčík 3, T. Handzuš 3 - A. Strelec 2. ŽK: J. Brynych (ANK Pegi)

Alcatraz - Borussia 4:5 (2:3)

Góly: B. Navrátil 2, M. Maďar, A. Bubeník - E. Masár 2, P. Zelina, Ľ. Masár, J. Zamboj. ŽK: P. Zelina, J. Zamboj (Borussia)

PSK - Partizán BB 2:4 (1:2)

Góly: J. Pavlík, M. Bobor - S. Pepinovic 2, Mich. Lakomčík, L. Koppa. ŽK: M. Mikovič (Partizán BB)

AC Tornádo - FC Fončorda 6:6 (4:4)

Góly: P. Vinarčík 3, M. Kucka 3 - M. Riečan 4, M. Straka 2. ŽK: V. Antoliak (FC Fončorda)

Starí páni - FK Plus 4:5 (1:3)

Góly: V. Čaniga 2, J. Hirschman, J. Strelec - I. Majer 3, F. Medvec, R. Prašovský. ŽK: M. Materný (Starí páni)

Ajax - FC Banda 1:5 (0:1)

Góly: J. Šimčík - M. Sultangaliyev 2, Y. Satanovskyi, R. Yanchuk, D. Lyulkovich. ŽK: A. Matejka (Ajax). ČK: A. Yashkin

Sparta - Hellius 7:10 (4:6)

Góly: D. Rusnák 3, S. Škuta 2, P. Polák, A. Rusnák - D. Eperješi 6, M. Zemko 2, J. Čupka, P. Lichý. ŽK: J. Kulich (Hellius)

Dominancia Gunners pokračuje

Jedným z troch najlepších strelcov kola sa stal Vladimír Túry, ktorý v piatok šiestimi gólmi pomohol Juniperusu v prvom zápase jarnej časti 3. B ligy k výhre 10:5 nad Nulovou šancou. V piatok večer sa na Tatranskej postarali o prekvapenie hráči Bezvetria, ktorí zdolali druhý Arsenal aj vďaka hetriku Andreja Čilíka. Gunners sú po víkende jediným mužstvom naprieč súťažami, ktoré ešte nestratilo ani bod. Líder tabuľky 3. B ligy to však mal tentokrát náročné, keďže Ortotech dokázal v druhom polčase zmazať trojgólové manko, ale Gunners to ustáli a rozhodujúci gól patril im. Potom sa v sobotu odohral ešte posledný duel 9. kola 3. B ligy, v ktorom Salve odrazilo pokus o obrat v podaní Amatérov.

3. B liga - 9. kolo - Tatranská

Nulová šanca - FC Juniperus 5:10 (2:2)

Góly: M. Badinský 3, R. Petráň, P. Daubner - V. Túry 6, R. Blaško 2, J. Klačan 2. ŽK: M. Badinský, P. Daubner (Nulová šanca)

Adrenalín - BuK VL 2:9 (1:3)

Góly: J. Sekereš, neznámy - R. Hrehor 5, M. Kapusta 2, M. Latinák, P. Tekáč. ŽK: M. Huťka, J. Oroszlány (BuK VL)

Arsenal FC - Bezvetrie 2:5 (0:2)

Góly: Mar. Dušička, R. Latta - A. Čilík 3, D. Mihalíček, I. Marko. ŽK: M. Mesík - A. Čilík, D. Mihalíček, I. Marko, L. Malachovský. ČK: D. Mihalíček, S. Berky (Bezvetrie)

Viking Stavanger - Atak 4:6 (2:2)

Góly: S. Bálint 2, M. Beňuška, L. Vešelényi - L. Berec 2, R. Oravec, J. Kolivoška, P. Dobrík, A. Puzio. ŽK: J. Kolivoška, T. Konkoľ (Atak)

Orange Alligators - Enzo 0:5 kont.

Malonas - FC Medojed 6:3 (1:1)

Góly: I. Bernát 2, L. Macko 2, J. Murin 2 - T. Puliš, V. Klemanič, T. Stolár. ŽK: Š. Kráľ (FC Medojed)

Gunners - FC Ortotech 5:4 (3:1)

Góly: R. Reptiš 2, D. Matis 2, P. Reptiš - P. Potančok, M. Kopic, E. Muránsky, P. Pinter

FK Amatéri - FC Salve 5:6 (0:1)

Góly: M. Holécy 3, L. Jeziorski, M. Hazucha - J. Jeziorski 2, M. Buzák, M. Čižnár, F. Kupka, K. Jančik

Sumár všetkých zápasov

Spolu gólov: 295 gólov (priemer 11,3 gólu na zápas)

Najlepší strelci: Radoslav Vaterka (Pingoši - 2. liga),  Dominik Eperješi (Hellius - 3. A liga), Vladimír Túry (FC Juniperus - 3. B liga) - 6 gólov

Najviac gólov: 1. liga - Skackavá - Nemce 2012 13:6 (4:1)

Najmenej gólov: 3. A liga - Ajax - FC Banda 1:5 (0:1)

Zápas kola: 1. liga - Bianconeri - FK 98 Slovenská Ľupča 5:6 (2:3)

Sumár predošlého kola nájdete tu.

Sparta vs. Hellius - 3. A liga - 9. kolo - 30.04.2022 - Nike aréna

Sparta vs. Hellius - 3. A liga - 9. kolo - 30.04.2022 - Nike aréna (Foto: Ivan Golembiovský)