|
Radoslav Blaško

BAN

Výber Banskobystrického zväzu malého futbalu sa v nedeľu v areáli Černová v Ružomberku predstavil vo svojom druhom vystúpení v rámci Niké Superligy. Z duelu, v ktorom Bystričania v súboji nováčikov remizovali s Martinom, vám prinášame aj bohatú fotogalériu a pozápasové vyjadrenia.

Podobne ako prvé kolo východnej skupiny, v ktorom Bystričania prehrali v derby so Zvolenom, aj druhé kolo mala hostiť Banská Bystrica. Pre nepriaznivú pandemickú situáciu v meste pod Urpínom sa však hralo v Ružomberku. Bystričania, hrajúci vo fialových dresoch, nastúpili na svoj druhý zápas v najvyššej slovenskej súťaži v malom futbale o 13.15 h a prvú vážnejšiu príležitosť si vytvorili v 7. minúte, kedy najprv natiahol brankára Feriančíka strelou z diaľky Michal Čief a následne minul bránu Martina z otočky Andrej Glemba.

Banskobystrický tím čakal na svoj historicky prvý gól v Niké Superlige do 13. minúty, kedy sa lopta po rohovom kope z pravej strany odrazila k Ondrejovi Poljovkovi, a ten na dvakrát rozvlnil sieť - 1:0. V 21. minúte zas Patrik Ďurčík prihral z rohu z ľavej strany Maximiliánovi Črepovi, ktorý presným zakončením z prvej zvýšil na 2:0. Martinčania dokázali znížiť na 2:1 ešte do prestávky, keď v 22. minúte prihral Kračmer v prečíslení Lankovi, ktorý poľahky rozvlnil sieť.

Druhú 25-minútovku zvládli lepšie hráči Martina, ktorí sa postupne dostávali do gólových príležitostí a jednu z nich premenili v 33. minúte, kedy kombináciu pred bránou Banskej Bystrice zakončil rutinérsky Struhár. V 39. minúte zaujal ďalekonosný pokus brankára Pavla Pecha, ktorý cez prestávku vystriedal v bráne Banskej Bystrice Michala Greška.

Vo zvyšnom priebehu zápasu mali viac z hry Martinčania, ktorí nastrelili aj konštrukciu brány. Bystričania však hrozili po rýchlych brejkoch, pričom blízko ku gólu bol Andrej Glemba aj Patrik Ďurčík, no ani jeden z nich nezakončil svoj únik gólovo. V druhom stretnutí druhého kola východnej skupiny Niké Superligy sa tak zrodila remíza 2:2.

Ondrej Poljovka, strelec prvého gólu Banskej Bystrice: "Nemali sme veľa priestoru na trénovanie a extra prípravu, zápasy sa analyzovali, ale máme hrať svoju hru. Keď hráme dobre, súper nemá veľmi čo spraviť. Martinčania ale bohužiaľ vyrovnali, mali zahodené šance, rovnako aj my. Myslím si, že to bol dobrý zápas, ale chceli sme vyhrať. Po zopár pokazených prihrávkach a zahodených šanciach išla morálka a nadšenie na našej strane dole. Doplatili sme na to druhým inkasovaným gólom. Súper mal potom viac z hry. My sme sa plašili a nezachovali sme chladnú hlavu. Mali sme tam niekoľko brejkov, ktoré keby sme premenili, tak odchádzame s víťazstvom. V druhom polčase sme doplatili na psychiku. Hrali sme ale lepšie ako v prvom kole, pohyb bol organizovaný, lepšie sme komunikovali."

Lukáš Riša, hráč Banskej Bystrice: "Viedli sme 2:0, mohli sme a mali sme zápas dotiahnuť do víťazného konca. Zase sme urobili nejaké chyby vzadu. V druhom polčase sme nevyužili štyri - päť vyložených šancí, čo nás veľmi mrzí. Minule nás sto stálo tri , dnes dva. Škoda, lebo myslím si, že sme herne neboli horší ako Martinčania. Ale sme radi aj za ten bod, keďže situácia je aká je - netrénujeme, lebo sme v čiernom okrese. V zápase sa pritvrdzovalo, postranný rozhodca nám povedal, že to púšťa na oboch stranách rovnako, ale nám sa to tak nezdalo. Oproti prvému zápasu to bolo lepšie, už sme poznali svoje mená (smiech), vedeli sme kto koho strieda. Škoda, že nemôžeme trénovať, určite by sme niečo vymysleli, aj čo sa týka štandardných situácií. Je to veľmi dobrá vec, keď má tím nacvičené nejaké herné veci, takže dúfam že sa to v tomto smere zlepší a nabudúce vyhráme."

Niké Superliga - východná skupina - 2. kolo - 21. 11. 2021 - Ružomberok

Banská Bystrica - Martin 2:2 (2:1)

Góly: 13. Poljovka, 21. Črep - 22. Lanko, 33. Struhár

Zostava Banská Bystrica: M. Greško (25. P. Pecho) - Ďurčík, Črep, Glemba, O. Poljovka, Riša, Valent, P. Vajda (C), M. Považanec, M. Čief (tréner - R. Kollár)

Zostava Martin: Feriančík - Vojvoda, Rác, Lanko, Chovanec, Burger, Cvik, Remeň, Gallik, Kucej, Struhár (tréner - D. Štrbák)

Video zostrih zo zápasu Banská Bystrica - Martin nájdete tu. Fotoreportáž z predošlého 1. kola východnej skupiny Niké Superligy, ktoré hostila Banská Bystrica, nájdete tu.

Prešov zlomil odpor Zvolena v druhom polčase

Ešte pred zápasom Banská Bystrica - Martin si od 12.00 h zmerali sily mužstvá Prešova a Zvolena. Prešovčania nastúpili na svoj prvý duel v sezóne a hneď bodovali naplno, keď po góloch Hricova, Mikluša a Hudáka v druhom polčase vyhrali 3:0. Zvolen tak nenadviazal na na výhru rozdielom triedy nad Banskou Bystricou z prvého kola a prišiel o priebežnú pozíciu lídra. Video zostrih zo zápasu Zvolen - Prešov nájdete tu.

Tabuľka východnej skupiny Niké Superligy po 2. kole

1Prešov11003:0+33
2Zvolen21013:303
3Martin20204:402
4Košice10102:201
5Banská Bystrica20112:5-31

Banská Bystrica vs. Martin - Niké Superliga - skupina východ - 2. kolo - 21.11.2021 - Ružomberok (Foto: Ivan Golembiovský)