|
Radoslav Blaško

BAN

Súťaže Banskobystrického zväzu malého futbalu mali cez víkend na programe 6. kolo, v ktorom ani jedno zo štyroch bodovo stopercentných tímov nezaváhalo. Mužstvá sa celkovo postarali až o 323 gólov, čo robí zo 6. kola gólovo najbohatšie kolo v rámci aktuálnej sezóny. Prinášame vám kompletný sumár s fotogalériou zo stretnutí Bianconeri - Galacticos, Bezvetrie - Atak a FC Medojed - Nulová Šanca.

Galacticos naďalej kraľujú najvyššej súťaži, Oranjes stále bez prehry

Program 6. kola 1. ligy otvoril v sobotu 9. októbra v Jakube zápas, v ktorom Bianconeri ešte v prvom polčase držali krok s lídrom z Galacticos. Hráči v oranžových dresoch však po zmene strán výrazne zabrali a desiatimi gólmi v druhej 25-minútovke si vypracovali jednoznačný náskok. Na vysokej výhre Galacticos nad Bianconeri sa štyrmi gólmi podieľal Filip Rafanides aj Filip Kaľavský. Z tohto duelu vám prinášame bohatú fotogalériu.

Následne si Oranjes pripísali ďalšiu výhru, keď po dvoch gólovo zhodných polčasoch porazili 1. FC DAN 6:2, a naďalej sú tak bez prehry. Strelcom kola sa stal so siedmimi gólmi Stanislav Václavík z Nemiec 2012, ktorý je zároveň s 22 gólmi na delenom prvom mieste v tabuľke strelcov naprieč všetkými súťažami. Jeho tím porazil v 6. kole po 16-gólovej prestrelke mužstvo SKYY - BŠ. Ďalší celok z Nemiec prehral len tesne s Laziom. Hančurka Teamu sa podarilo otočiť nepriaznivý stav z prvého polčasu proti IQ. Unios si celkom jednoznačne poradil so Simacekom.

1. liga - 6. kolo - Jakub

Bianconeri - Galacticos 6:16 (4:6)

Góly: D. Slivka 3, L. Berec 2, P. Zehnal - F. Rafanides 4, F. Kaľavský 4, P. Tužinsky 3, N. Pollak 3, R. Greško, M. Poliak

Oranjes - 1. FC DAN 6:2 (3:1)

Góly: M. Pavlík 3, L. Pavúk ml. 2, J. Kouřil - P. Kobora, P. Vozár

SKYY-BŠ - Nemce 2012 7:9 (3:5)

Góly: P. Loučka 3, Ch. Faltáni 2, P. Strieš, L. Jagnešák - S. Václavík 7, T. Kostiviar, M. Blaško

FC Nemce - Lazio 4:5 (1:1)

Góly: D. Kiedžuch 3, B. Krajčír - P. Širka 2, J. Medveď ml., P. Reptiš, R. Reptiš

IQ - Hančurka Team 3:7 (3:2)

Góly: T. Bíreš, E. Šulko, M. Kurjan - A. Glemba 4, M. Črep, M. Chamaj, D. Chlepko. ŽK: D. Chlepko, L. Kajda, M. Kovalcik, F. Sliacky (Hančurka Team)

Unios - Simacek 8:1 (1:0)

Góly: J. Sojka 3, Ľ. Štelcl 3, M. Jobko, R. Elek - T. Handzuš. ŽK: Ľ. Štelcl - A. Ostrihoň

Pingoši otočili zápas proti Sosaurusu, lídrom naďalej Dream Team

V piatok večer sa v Jakube odohrali štyri zápasy 6. kola 2. ligy, v sobotu zvyšné dva. Pozornosť pútal zápas doposiaľ nezdolaného lídra tabuľky - Dream Teamu, ktorý vďaka dvom gólom Jána Štubiana v druhom polčase zvíťazil nad tímom EFCE Brocak. Mužstvá Erima "98" a TJ Požiarnik Vlkanová nastrieľali svojim súperom desať gólov, ŠKP B200 rovno trinásť. 3PE po vzájomnom súboji predbehlo v tabuľke Jogu Bonito. Za babráka kola sme označili  Sosaurus, ktorý v úvode druhého dejstva viedol nad Pingošmi už 1:4, no Pingoši piatimi gólmi v rade otočili výsledok.

2. liga - 6. kolo - Jakub

Erima "98" - Aquadux 10:4 (4:2)

Góly: M. Vesel 3, M. Vozár 3, R. Olejník 2, R. Demian 2 - L. Mesík 4. ŽK: M. Gerö - L. Mesík

EFCE Brocak - Dream Team 1:3 (1:1)

Góly: M. Lišiak - J. Štubian 2, P. Čiliak. ŽK: Š. Majer (Dream Team)

Riečka - TJ Požiarnik Vlkanová 3:10 (2:4)

Góly: M. Hríbik 2, M. Solivajs - A. Šanta 2, P. Dian 2, S. Kršák 2, P. Šimo, M. Piecka, M. Rajnoha, F. Dina. ŽK: M. Rajnoha, F. Dina (TJ Požiarnik Vlkanová)

Joga Bonito - 3PE 2:5 (0:1)

Góly: O. Longauer 2 - M. Porubský 2, T. Búš 2, F. Slabecius

Pingoši - Sosaurus 6:4 (1:2)

Góly: M. Dobrík 2, L. Dvorský, A. Duriš, G. Bagwell, M. Štefanka - J. Tenkel 3, J. Chriaštel. ŽK: L. Dvorský - J. Tenkel, M. Hraško

Mladosť BCF - ŠKP B200 3:13 (1:5)

Góly: J. Čief 2, M. Čief - R. Nehéz 4, M. Polóny 3, P. Ondrejka 3, M. Dirbák, R. Čipčala, P. Spodniak

Partizán BB porazil v šlágri FK Plus, ANK Pegi s prvou výhrou

Šlágrom 6. kola 3. A ligy bol piatkový súboj tretieho FK Plus s bodovo stopercentným lídrom, ktorým je Partizán BB. Hráči FK Plus dokázali v prvom polčase dvakrát vyrovnať a po prestávke sa aj dostať do vedenia 3:2. Partizán BB však aj vďaka štyrom gólom Stefana Pepinoviča, jedného z dvoch najlepších strelcov všetkých súťaží, otočil zápas a udržal si plný počet bodov. Mužstvu ANK Pegi sa v sobotu podarilo ukoristiť prvú výhru v sezóne. V ich súboji s Alcatrazom platil po 25 minútach vyrovnaný stav 2:2, ale vďaka hetriku Andreja Šimka v druhej polovici zápasu ANK Pegi zvíťazilo 5:3.

Borussia - Starí páni 6:5 (4:2)

Góly: E. Masár 3, R. Kútik 2, D. Andraščík - M. Huťka 2, P. Matúška, V. Čaniga, P. Cajka. ŽK: E. Masár, J. Zamboj (Borussia)

Ateeray - Ajax 13:4 (5:3)

Góly: B. Balšianok 4, M. Považanec 2, P. Mažgut 2, M. Lovás 2, T. Gregor 2, P. Rončak - L. Dvorský 2, R. Sečkár, J. Šimčík. ŽK: L. Dvorský (Ajax)

FK Plus - Partizán BB 4:5 (2:2)

Góly: I. Majer, F. Medvec, Ľ. Šišmiš, V. Debnár - S. Pepinovič 4, Mich. Lakomčík. ŽK: M. Mikovič, Mil. Lakomčík, L. Koppa, A. Dula

FC Banda - Sparta 3:3 (1:0)

Góly: R. Yanchuk, K. Sinyelnikov, D. Lyulkovich - A. Rusnák, A. Šuhajda. ŽK: K. Sinyelnikov, D. Lyulkovich, A. Yashkin - A. Šuhajda

Hellius - Zlepenec 4:4 (0:2)

Góly: K. Drahoň 2, R. Lepies 2 - O. Zeleňanský 2, A. Slobodník, L. Dekyšský. ŽK: J. Kulich (Hellius)

FC Fončorda - PSK 10:2 (2:2)

Góly: M. Konder 3, M. Chovan 3, T. Toth 2, M. Engler, M. Straka - A. Bíreš, M. Bobor. ŽK: M. Čavoj, O. Zrubák (PSK)

FK Batra Tanka - AC Tornádo 0:11 (0:2)

Góly: F. Flaška 5, M. Kucka 2, M. Cisár 2, M. Mokrý. ŽK: M. Kucka, M. Zrubák (AC Tornádo). ČK: M. Kováčech, A. Bílek (FK Batra Tanka)

Atak nedal šancu Bezvetriu, Nulová šanca získala proti Medojedu prvú výhru

Na Tatranskej sa v piatok odohrali štyri zápasy 6. kola 3. B ligy. V prvom z nich si Gunners pripísali šiestu výhru, keď jednoznačne zdolali FC Salve. Následne si Juniperus aj vďaka piatim gólom Vladimíra Túryho poradil s Orange Alligators. Z duelov Bezvetrie - Atak a FC Medojed - Nulová Šanca, v ktorých jednoznačne zvíťazili druhé menované mužstvá, vám prinášame fotogalériu.

V sobotu zvíťazil aj ďalší tím, ktorý ešte nestratil ani bod - Arsenal. Za zápas kola sme označili nasledujúce stretnutie Enzo - Adrenalín, ktoré prinieslo dramatický priebeh. V ňom sa totiž oba celky prestriedali vo vedení. V úvode vyhrávalo Enzo 2:0, no Adrenalín otočil do prestávky na 3:4. V úvode druhého dejstva si zas Enzo tromi gólmi v rade prinavrátilo dvojgólové vedenie. Adrenalín odpovedal taktiež tromi gólmi po sebe, po ktorých viedol 6:7. Posledné slovo však malo Enzo, ktoré v závere zápasu otočilo stav stretnutia na konečných 9:7.

3. B liga - 6. kolo - Tatranská

FC Salve - Gunners 3:13 (2:4)

Góly: I. Uhrik, J. Jeziorski, K. Jančik - R. Reptiš 5, P. Reptiš 4, A. Lukáč 3, J. Maďar.ŽK: P. Časnocha - P. Reptiš

FC Juniperus - Orange Alligators 9:5 (5:2)

Góly: V. Túry 5, J. Klačan 3, M. Blaško - M. Paulik 3, R. Štefanišin, J. Pápay

Bezvetrie - Atak 1:7 (0:3)

Góly: H. Škrovina - J. Kolivoška 2, R. Oravec 2, L. Berec, V. Almáši, M. Slobodník

FC Medojed - Nulová šanca 1:5 (0:2)

Góly: F. Majer - D. Rýs 2, J. Mrváň, M. Badinský, T. Murgaš.ŽK: M. Jagerčík (FC Medojed)

BuK VL - Arsenal FC 2:5 (0:2)

Góly: P. Tekáč, T. Bačík - L. Potančok 2, Mar. Dušička 2, Mat. Dušička,

Enzo - Adrenalín 9:7 (3:4)

Góly: I. Hak 3, L. Mesík 3, T. Černík 2, R. Halaj - L. Handlovský 3, J. Sekereš 2, R. Daubner, M. Beňadik

FC Ortotech - Malonas 5:11 (2:4)

Góly: P. Konder 3, E. Muránsky, P. Pinter - J. Tuhársky 4, I. Bernát 4, V. Zelník 2, M. Funiak

FK Amatéri - Viking Stavanger 17:3 (11:3)

Góly: M. Kozák 5, M. Ponický 4, L. Jeziorski 3, M. Holécy 3, M. Porubský 2 - I. Gašparík, R. Keliar, S. Bálint

1Gunners660059:8+5118
2Arsenal FC660053:16+3718
3FC Juniperus640233:32+112
4FK Amatéri632137:20+1711
5BuK VL631229:22+710
6Atak631233:27+610
7Enzo631238:33+510