|
Radoslav Blaško

BAN

Jesenná časť súťaží Banskobystrického zväzu malého futbalu sa počas prvých dvoch októbrových dní prehupla do svojej druhej polovice. Po víkendovom 5. kole majú na konte plný počet bodov štyri tímy. Prinášame vám kompletný sumár s fotogalériou z duelu Zlepenec - Alcatraz.

Galacticos nedali šancu nemčianskemu FC, Skackavá prevýšila IQ

V piatok 1. októbra vo večerných hodinách sa v Jakube odohrali tri stretnutia 5. kola 1. ligy. V prvom z nich sa nováčikovi Hančurka Teamu v prvom dejstve podarilo otočiť nepriaznivý stav 0:1 a v druhom polčase dokráčať k cennému víťazstvu nad Bianconeri. Po nich si zmerali sily hráči IQ a Skackavej, ktorá nedala svojmu súperovi šancu, keď vyhrala 10:1. Až o polovicu gólov Skackavej sa pritom postaral Erik Hric. Oranjes išli proti Uniosu trikrát do vedenia, no Unios dokázal zakaždým vyrovnať.

Sobotný program v Jakube otvoril duel Nemce 2012 - Slovenská Ľupča, v ktorom sa druhý menovaný tím dostal do vedenia 0:2, 1:3 aj 3:5. V druhom polčase sa už ale presadzovali len hráči mužstva Nemce 2012, ktorí ôsmimi gólmi otočili výsledok a pohodlne zvíťazili. Až osem gólov Nemiec 2012 pritom vsietil strelec kola Stanislav Václavík. Najvyššej súťaži aj po 5. kole kraľujú Galacticos, ktorí si pripísali piatu výhru v sezóne, tentokrát proti tímu FC Nemce. Galacticos sa mohli oprieť o dvojicu Filip Rafandies - Erik Gaško, keď obaja strelili po štyri góly. Lazio si proti Simaceku postupne vypracovalo vedenie 0:5, ktoré hráči Simaceku v závere zápasu už len znížili na konečných 2:5.

1. liga - 5. kolo - Jakub

1. FC DAN - SKYY - BŠ 5:0 kontumačne

Hančurka Team - Bianconeri 7:4 (2:1)

Góly: A. Glemba 2, M. Črep, L. Kajda, M. Chamaj, P. Kajda, A. Sokol - D. Slivka 2, L. Riša, T. Pažout

Skackavá - IQ 10:1 (5:0)

Góly: E. Hric 5, V. Slovák 3, M. Konder, J. Vavák - F. Slabecius

Unios - Oranjes 3:3 (2:2)

Góly: J. Sojka, M. Gašpar, M. Čief - V. Bobor, M. Pavlík, Ľ. Jamnický. ŽK: M. Mala, R. Elek - L. Höger

Nemce 2012 - FK 98 Slovenská Ľupča 11:5 (3:5)

Góly: S. Václavík 8, I. Varga 3 - A. Szarowski 2, N. Vasilovcik, V. Krippner, M. Stanko. ŽK: I. Varga - M. Stanko

Galacticos - FC Nemce 14:6 (5:2)

Góly: F. Rafanides 4, E. Gaško 4, P. Tužinsky 3, R. Greško 3 - M. Janovec 2, D. Kiedžuch 2, L. Kamenský, A. Filipko. ŽK: J. Jamriška (FC Nemce)

Simacek - Lazio 2:5 (0:3)

Góly: P. Mesík, P. Skubičan - P. Reptiš 2, R. Ševčík, P. Širka, R. Reptiš. ŽK: T. Handzuš (Simacek)

14SKYY - BŠ40046:20-140

Sobotný program v Jakube pokračoval zápasmi 5. kola 2. ligy. Za zápas kola sme označili hneď prvý z nich, v ktorom na seba narazili mužstvá Sosaurusu a Mladosti. Druhý menovaný celok sa ujal vedenia 0:2 po zásahoch Jána Tešlára a Filipa Samsona. Po znížení na 1:2 v podaní Jozefa Tenkela prinavrátil Mladosti dvojgólové vedenie svojím druhým gólom Tešlár. V závere prvého dejstva ale Sosaurus otočil stav na 4:3 po góle Mareka Krajčoviča a dvoch presných zásahoch Ádáma Ibosa.

Tesne pred prestávkou však vyrovnal Michal Čief, ktorý po zmene strán svojím druhým zásahom poslal Mladosť opäť do vedenia. Vo zvyšnom priebehu zápasu sa za Sosaurus presadzoval už len Tomáš Pivarči, ktorého hetrik však jeho tímu na nestačil, keďže traja strelci Mladosti pridali ďalšie štyri góly.

Následne hráči EFCE Brocaku uštedrili kanára poslednému Aquaduxu. Šesť gólov strelili aj hráči 3PE, ktorí si poradili s Erimou "98". Vďaka tomu sa na čelo tabuľky prebojoval Dream Team, ktorý zdolal vlkanovský Požiarnik, a naďalej je tak v tejto sezóne bez prehry. Riečka a Pingoši sa vo vzájomnom súboji prestriedali dvakrát vo vedení, až sa napokon rozdelili. Joga Bonito viedla nad ŠKP B200 dvojgólovým rozdielom, no keďže v druhom polčase neskórovala, tak nezískala. ŠKP B200 naopak štyrmi gólmi v druhej 25-minútovke otočilo zápas vo svoj prospech.

2. liga - 5. kolo - Jakub

Sosaurus - Mladosť BCF 7:9 (4:4)

Góly: T. Pivarči 3, Á. Ibos 2, M. Krajčovič, J. Tenkel - J. Tešlár 4, M. Čief 3, F. Samson 2

Aquadux - EFCE Brocak 0:6 (0:3)

Góly: M. Lišiak 3, A. Greguš 2, J. Plžik. ŽK: M. Slančík (Aquadux)

3PE - Erima "98" 6:2 (4:1)

Góly: M. Tučnák 2, F. Slabecius 2, L. Jeziorski, M. Porubský - M. Vozár 2. ŽK: J. Abrahám, S. Škropek (Erima "98")

TJ Požiarnik Vlkanová - Dream Team 2:4 (1:3)

Góly: A. Šanta 2 - P. Krutý 2, M. Čunderlík, J. Štubian. ŽK: P. Krutý, J. Štubian (Dream Team)

Riečka - Pingoši 6:6 (3:4)

Góly: M. Hríbik 2, P. Ďurčík 2, I. Knopp, M. Solivajs - V. Zeman 2, M. Štefanka 2, L. Dvorský, V. Močáry

Zlepenec po lepšom druhom polčase porazil Alcatraz, ANK Pegi s prvou výhrou

Piatkový program 5. kola 3. A ligy v Nike aréne pod fakultou UMB na Tajovského otvoril súboj Zlepenca s Alcatrazom. Hráči v tmavomodrých dresoch otvorili skóre po zásahu Rastislava Bartelta. Takmer všetko podstatné v rámci prvého polčasu sa udialo v rozmedzí 20. a 23. minúty, kedy Branislav Navrátil vyrovnal na 1:1, Bartelt následne svojím druhým gólom prinavrátil vedenie Zlepencu, na čo odpovedal Adam Bubeník.

Alcatraz dokázal po zásahu Michala Maďara zareagovať aj na tretí gól Zlepenca, o ktorý sa postaral Ondrej Zeleňanský. Záver stretnutia už ale patril Zlepencu, keď najprv Zeleňanský skóroval po druhýkrát v zápase a následne si strelecký účet v sezóne otvoril Filip Langstein. Z tohto duelu vám prinášame aj fotogalériu.

Na prvý bodový zisk čakali do 5. kola hráči ANK Pegi, ktorí najmä vďaka dobrej druhej 25-minútovke z ich strany porazili Ajax pomerne hladko 1:6. Rovnakým výsledkom porazil Hellius mužstvo FK Plus, ktoré dovtedy nestratilo ani bod. Bodovo stopercentným lídrom 3. A ligy je aj naďalej Partizán BB, ktorý tentokrát len tesne zdolal Fončordu. Ateeray a Starí páni uštedrili svojim súperom dvojciferné debakle.

3. A liga - 5. kolo - Tajovského

Zlepenec - Alcatraz 5:3 (2:2)

Góly: O. Zeleňanský 2, R. Bartelt 2, F. Langstein - B. Navrátil, M. Maďar, A. Bubeník

Ajax - ANK Pegi 1:6 (1:2)

Góly: R. Sečkár - M. Tomčík 2, A. Šimko, K. Lesko, M. Gaňa, T. Handzuš

Hellius - FK Plus 6:1 (3:1)

Góly: R. Lepies 2, J. Čupka, K. Drahoň, M. Zemko, D. Eperješi - V. Debnár. ŽK: K. Drahoň, D. Eperješi (Hellius)

Partizán BB - FC Fončorda 3:2 (2:2)

Góly: S. Pepinovič 2, Mich. Lakomčík - M. Riečan. ŽK: M. Chovan (FC Fončorda)

Sparta - Borussia 3:5 (1:2)

Góly: A. Rusnák 2, M. Richter - P. Zelina 3, R. Zamboj, R. Richter

PSK - FC Banda 6:1 (2:1)

Góly: O. Zrubák 2, M. Bobor 2, T. Fleischaker, E. Kruppa - A. Kazachek. ŽK: A. Kazachek (FC Banda)

Starí páni - FK Batra Tanka 12:2 (4:2)

Góly: P. Cajka 3, M. Suržin 3. P. Matúška 2, G. Parilák, J. Bílek, V. Čaniga, M. Huťka - H. Travnodai, A. Strelec

AC Tornádo - Ateeray 2:11 (0:4)

Góly: F. Kolík, M. Zrubák - B. Balšianok 4, T. Gregor 2, M. Danko 2, P. Mažgut, M. Tóth, M. Lovás

Gunners stopercentní aj po súboji s Enzom, bez straty bodu aj Arsenal

Vo forme hrajúci Gunners sa na úvod piatkového programu 5. kola 3. B ligy na Tatranskej predstavili proti Enzu. To zatiaľ potrápilo lídra tabuľky spomedzi súperov Gunners najviac, no štyri strelené góly do siete Gunners, ktorí dovtedy inkasovali v štyroch kolách len raz, Enzu na bodový zisk ani zďaleka nestačili. Lídra tabuľky napodobnil Ortotech, ktorý svojmu súperovi nasúkal taktiež tucet gólov. V poslednom piatkovom zápase na Tatranskej si Juniperus poradil s Amatérmi aj vďaka hetriku Vladimíra Túryho.

V sobotu zas hráči BuK VL premrhali vedenie 3:0 proti Malonas, a napokon sa museli uspokojiť len s bodom. Bezvetrie aj vďaka hetriku Andreja Čilíka porazilo Nulovú šancu. Orange Alligators potvrdili zlepšené výkony oproti minulej sezóne aj proti silnému Ataku, s ktorým si rozdelili. Arsenal bodoval naplno aj v piatom zápase po sebe, keď tentokrát prevýšil Adrenalín.

3. B liga - 5. kolo - Tatranská

Enzo - Gunners 4:12 (0:3)

Góly: R. Mocik 2, I. Hak, T. Černík - A. Lukáč 4, P. Reptiš 4, R. Reptiš 2. ŽK: R. Mocik, T. Hlavatý (Enzo)

FC Ortotech - Viking Stavanger 12:2 (2:1)

Góly: P. Konder 3, V. Konder 3, O. Ďurta 3, E. Muránsky 2, P. Potančok - L. Vešelényi,vlastný gól

FC Juniperus - FK Amatéri 4:2 (3:1)

Góly: V. Túry 3, J. Klačan - L. Jeziorski, M. Porubský

BuK VL - Malonas 3:3 (3:0)

Góly: J. Beňak, R. Hrehor, P. Tekáč - J. Lupták 2, L. Macko

Bezvetrie - Nulová šanca 7:5 (4:1)

Góly: A. Čilík 3, D. Mihalíček 2, J. Orovčík 2 - P. Daubner 2, D. Rýs 2, L. Melaga. ŽK: J. Orovčík (Bezvetrie)

Atak - Orange Alligators 5:5 (2:2)

Góly: R. Oravec 3, J. Kolivoška, D. Ihring - M. Paulik 3, R. Štefanišin, R. Franka. ŽK: P. Dobrík - J. Bognár

Arsenal FC - Adrenalín 7:3 (3:1)

Góly: M. Chaban 2, T. Bartošík 2, L. Potančok, M. Kubacký, M. Mesík - I. Medveď, M. Pocklan, M. Beňadik. ŽK: M. Chaban, M. Mesík, R. Latta - M. Pocklan

1Gunners550046:5+4115
2Arsenal FC550048:14+3415
3BuK VL531127:17+1010