|
Radoslav Blaško

BAN

V sobotu 11. septembra sa na banskobystrických ihriskách odohrala ďalšia porcia zápasov 2. kola súťaží Banskobystrického zväzu malého futbalu. Prinášame vám sumár sobotných zápasov aj s fotogalériou zo stretnutí Alcatraz - Starí páni a Ajax - AC Tornádo.

Hančurka Team deklasoval FC Nemce, Galacticos si poradili s Laziom

Za zápas kola sme označili úvodný duel sobotného programu 2. kola 1. ligy. V ňom sa Bianconeri ujali v Jakube vedenia nad Skackavou, ktorá však dokázala do prestávky otočiť stav stretnutia na 1:3. Skackavá pridala v úvode druhého polčasu aj štvrtý gól, na čo Bianconeri odpovedali dvomi zásahmi Sanitru. Skackavá si napokon výhru postrážila, keď vo zvyšnej časti zápasu strelila o jeden gól viac, pričom hetrik skompletizoval Vajda.

Označenie babrák kola vyfúkli tímu Orange Alligators hráči Simaceku, ktorí po prvom polčase viedli nad Oranjes 1:3. V druhej 25-minútovke už ale mužstvo Simaceku ďalšie góly nepridalo. Oranjes naopak štyrmi gólmi otočili výsledok a zvíťazili 5:3. V ďalšom sobotnom súboji uspelo IQ, ktoré položilo základy víťazstva nad Nemcami 2012 v prvom polčase.

Nováčik súťaže Hančurka Team proti tímu FC Nemce vyhrával po 25 minútach len tesne o jeden gól. V druhej polovici zápasu však už Hančurka dominovala a aj s prispením štyroch gólov Glembu pohodlne zvíťazila 6:12. Zvyšné dva zápasy 2. kola 1. ligy už toľko gólov nepriniesli. 1. FC DAN aj Galacticos zdolali svojich súperov trojgólovým rozdielom.

1. liga - 2. kolo - sobota 11. september

Bianconeri - Skackavá 4:6 (1:3)

Góly: M. Sanitra 2, L. Riša, V. Giertl - P. Vajda 3, V. Slovák, T. Ondrejka, T. Brndiar

SKYY-BŠ - Unios - odložené

Oranjes - Simacek 5:3 (1:3)

Góly: M. Hraško 2, F. Sylvestr, L. Pavúk ml., M. Bosák - A. Ostrihoň, T. Handzuš, R. Zima. ŽK: M. Turčan (Simacek)

IQ - Nemce 2012 6:4 (5:2)

Góly: M. Kurjan 2, T. Bíreš, M. Mochnáč, P. Kvaltíny, M. Roháč - E. Filipko 2, S. Václavík, J. Bartkovič. ŽK: F. Slabecius (IQ)

FC Nemce - Hančurka Team 6:12 (4:5)

Góly: L. Kamenský 2, M. Janovec, D. Kiedžuch, S. Čabala, A. Filipko - A. Glemba 4, M. Črep 3, M. Chamaj, P. Kajda, A. Sokol, M. Samolej, F. Sliacky. ŽK: M. Črep (Hančurka Team)

FK 98 Slovenská Ľupča - 1. FC DAN 1:4 (1:2)

Góly: P. Foltáni - S. Maskaľ 3, P. Kohár

Lazio - Galacticos 0:3 (0:0)

Góly: E. Gaško 3. ŽK: E. Gaško, M. Považanec, F. Kaľavský, N. Pollak (Galacticos)

Tabuľku 1. ligy nájdete tu

Mladosť BCF s prvou výhrou, Erima "98" otočila zápas s Riečkou

V sobotu dopoludnia sa v Jakube odohrali zvyšné dva duely 2. kola 2. ligy. V prvom z nich na seba narazili tímy Mladosť BCF a TJ Požiarnik Vlkanová. Mladosť dominovala najmä v prvom dejstve, kedy nastrieľala súperovi až osem gólov. Požiarnik v druhej polovici zápasu zmiernil prehru na konečných 10:5. O polovicu gólov Mladosti sa postaral Ján Tešlár.

Program 2. kola 2. ligy zakončil duel Erima "98" - Riečka. Prvý polčas zvládli lepšie hráči Riečky, aj keď Erima "98" dokázala v prvej polovici zápasu znížiť z 0:3 na 2:3. Hráči Erimy "98" išli napokon na jarmok lepšie naladení ako súper, keďže v druhom polčase zabrali, dokázali otočiť výsledok a zvíťaziť 6:4.

2. liga - 2. kolo - sobota 11. september

Mladosť BCF - TJ Požiarnik Vlkanová 10:5 (8:1)

Góly: J. Tešlár 5, F. Samson 2, M. Čief 2, J. Čief - M. Kováč, P. Dian, S. Kršák, F. Dina, M. Bobor. ŽK: F. Dina (TJ Požiarnik Vlkanová)

Erima "98" - Riečka 6:4 (2:3)

Góly: R. Demian 2, M. Vesel 2, M. Vozár, V. Ďuroň - P. Ďurčík 2, I. Knopp 2. ŽK: V. Ďuroň (Erima "98")

Tabuľku 2. ligy nájdete tu.

Tímy FK Plus a Zlepenec vyhrali aj druhý zápas

V sobotu sa v NIKE aréne odohrala podstatná časť zápasov 2. kola 3. A ligy. Prinášame vám fotogalériu zo zápasu Alcatraz - Starí páni, v ktorom sa v prvom polčase presadili obe mužstvá len raz. Vyrovnané bolo aj druhé dejstvo, a tento zápas tak víťaza nespoznal.

Ajax vyhrával nad tímom AC Tornádo po 25 minútach dvojgólovým rozdielom, ktorý zabezpečil Ján Šimčík. Hráči Ajaxu napokon vzadu nulu neudržali. AC Tornádo naopak v druhom polčase zabralo a dvomi gólmi Michala Kucku vyrovnalo stav na konečných 2:2. Aj z tohto zápasu vám prinášame fotogalériu.

V ostatných zápasoch 2. kola 3. A ligy sme už víťazov spoznali. Tímu FK Plus sa podarilo tesne zdolať Bandu. Plný počet bodov má na konte aj Zlepenec, ktorý tentokrát uspel v dramatickom súboji s Fončordou. Sparta deklasovala ANK Pegi aj vďaka hetriku Škutu.

3. A liga - 2. kolo - sobota 11. september

FC Banda - FK Plus 4:5 (2:3)

Góly: E. Koliada 2, A. Yashkin 2 - J. Tajboš 2, J. Matyo, N. Szomor, M. Balík. ŽK: A. Kazachek (FC Banda)

FC Fončorda - Zlepenec 4:6 (2:3)

Góly: T. Toth 2, P. Pobožný, M. Riečan - P. Bíreš 2, T. Melko 2, M. Kováčik, R. Bartelt. ŽK: M. Straka - M. Fuchs

ANK Pegi - Sparta 3:10 (1:4)

Góly: P. Štulajter 2, D. Čierny - S. Škuta 3, P. Polák 2, A. Rusnák 2, J. Strieš, D. Jablonský, A. Šuhajda

Alcatraz - Starí páni 3:3 (1:1)

Góly: P. Zelienka ml. 2, A. Bubeník - P. Matúška 2, M. Suržin

Ajax - AC Tornádo 2:2 (2:0)

Góly: J. Šimčík 2 - M. Kucka 2

Tabuľku 3. A ligy nájdete tu.

Gunners prevalcovali aj druhého súpera, schuti si zastrieľal aj Arsenal

Na Tatranskej sa v sobotu odohrali zvyšné tri stretnutia 2. kola 3. B ligy. V prvom z nich Arsenal rozdrvil Medojed. Na dvojcifernom debakli sa štyrmi gólmi podieľal Matúš Dušička. V 2. kole sa celkovo zrodilo až päť remíz.

Jednou z nich bola deľba bodov v zápase Nulová Šanca - FK Amatéri. V tomto zápase vyhrávala po prvom polčase Nulová šanca, ktorá však musela neskôr v druhom dejstve doťahovať tesné vedenie súpera. Ťažko tak povedať, kto sa tešil z bodu viac, alebo menej.

Nový mladý tím Gunners prevalcoval aj druhého súpera, pričom v kolónke inkasovaných gólov si opäť udržal nulu. Gunners potiahli v ofenzíve bratia Reptišovci.

3. B liga - 2. kolo - sobota 11. september

Arsenal FC - FC Medojed 15:0 (8:0)

Góly: Mat. Dušička 4, L. Potančok 2, Mar. Dušička 2, M. Chaban, P. Tišliarová. ŽK: V. Klemanič (FC Medojed)

Nulová šanca - FK Amatéri 4:4 (2:1)

Góly: P. Daubner, L. Melaga, M. Badinský, T. Murgaš - M. Ponický 2, L. Jeziorski, M. Pilát. ŽK: M. Pilát (FK Amatéri)

Malonas - Gunners 0:7 (0:5)

Góly: P. Reptiš 3, R. Reptiš 2, J. Maďar, D. Matis