|
Radoslav Blaško

BAN

V piatok 10. septembra sa odohrala prvá porcia zápasov 2. kola súťaží Banskobystrického zväzu malého futbalu. Prinášame vám sumár piatkových zápasov aj s fotogalériou zo zápasov EFCE Brocak – Sosaurus, Orange Alligators – FC Salve, Atak - FC Juniperus a Bezvetrie – Enzo.

Piatkový program 2. kola 2. ligy otvoril v Jakube duel medzi EFCE Brocakom a Sosaurusom. Prvý polčas priniesol len jeden presný zásah, po ktorom viedol najtesnejším rozdielom EFCE Brocak. Sosaurusu sa v druhom polčase podarilo vyrovnať, následne odpovedať aj na ďalší gól súpera a dokonca otočiť stav na 2:3. Zo strany Sosaurusu to však bolo čo sa týka gólov všetko. EFCE Brocak si v závere duelu prinavrátil vedenie a vybojoval prvú výhru v sezóne. Z tohto stretnutia vám prinášame aj fotogalériu.

Následne sa v piatok odohrali ďalšie tri zápasy 2. kola 2. ligy. Aquadux prehral vysokým rozdielom aj v druhom kole, keď tentokrát nestačil na 3PE, ktoré si schuti zastrieľalo. Vzácna remíza sa zrodila v súboji hráčov Dream Teamu a ŠKP B200. Jediným 6-bodovým tímom v 2. lige je Joga Bonito, ktorá aj vďaka štyrom gólom Petra Šipulu porazila Pingošov 8:6.

2. liga - 2. kolo - piatok 10. september

EFCE Brocak - Sosaurus 5:3 (1:0)

Góly: P. Talpaš 2, M. Lišiak 2, M. Muroň - J. Ždánsky, J. Chriaštel, N. Pál. ŽK: P. Vrbjar - Á. Ibos

Aquadux - 3PE 0:17 (0:8)

Góly: M. Porubský 5, L. Jeziorski 4, P. Bállek 4, T. Bielik 2, M. Tunčák 2

Dream Team - ŠKP B200 4:4 (2:2)

Góly: P. Čiliak, P. Krutý, M. Miskuf, R. Cimerman - P. Ondrejka 2, M. Polóny, P. Spodniak. ŽK: P. Krutý, O. Zeleňanský (Dream Team)

Joga Bonito - Pingoši 8:6 (5:2)

Góly: P. Šipula 4, J. Zaťka 3, J. Bílek - L. Dvorský 2, A. Duriš 2, P. Zemko, R. Vaterka. ŽK: J. Bílek, T. Longauer - A. Duriš

V NIKE aréne sa v piatok odohrali tri zápasy 2. kola 3. A ligy. V prvom z nich Partizán BB rozdrvil Batra Tanku. Na devätnástich góloch sa až ôsmimi presnými zásahmi podieľal Michal Lakomčík. So siedmimi gólmi mu sekundoval Stefan Pepinovic.

V súboji Borussie s Helliusom platil po 25 minútach vyrovnaný stav 1:1. V úvode druhého dejstva sa Hellius po druhýkrát v zápase ujal vedenia, no Borussia dokázala opäť odpovedať. Hráči Helliusu išli následne do vedenia opäť a výhru si poistili druhým gólom Zemka.

Ateeray mal proti PSK našliapnuté k výhre, keď po prvom polčase viedol jednogólovým rozdielom a v úvode druhej 25-minútovky pridal gól na 4:2. Tím PSK ale vo zvyšnej časti zápasu zabral, otočil stav stretnutia a aj vďaka hetriku Bíreša vyhral 4:6.

3. A liga - 2. kolo - piatok 10. september

FK Batra Tanka - Partizán BB 2:19 (2:10)

Góly: M. Peták 2 - Mich. Lakomčík 8, S. Pepinovic 7, L. Koppa 3, F. Hruška

Borussia - Hellius 2:4 (1:1)

Góly: R. Richter, E. Masár - M. Zemko 2, K. Drahoň, P. Lichý. ŽK: K. Drahoň (Hellius)

Ateeray - PSK 4:6 (3:2)

Góly: M. Macko 2, T. Gregor, B. Balšianok - A. Bíreš 3, E. Kruppa 2, M. Čavoj. ŽK: I. Rybársky (Ateeray)

Orange Alligators prišli o náskok proti Salve, Enzo si poradilo s Bezvetrím

Keďže FC Juniperus cez víkend oslavoval 30. výročie založenia klubu, súboj tohto tímu proti Ataku sa predohral už vo štvrtok. V tomto zápase sa ujal vedenia Juniperus. Atak síce otočil stav na 2:1, no hráči vo fialových dresoch si dokázali prinavrátiť jednogólové vedenie ešte do prestávky. Aj po zmene strán mal mierne navrch Juniperus, ktorý aj vďaka hetriku Vladimíra Túryho vyhral po dvoch gólovo zhodných polčasoch výsledkom 4:6. Fotogalériu z tohto zápasu nájdete tu

V piatok sa na Tatranskej odohrali ďalšie tri zápasy 2. kola 3. B ligy. Tím BuK VL si hravo poradil s Vikingom Stavanger. Následne sa proti sebe postavili mužstvá Organe Alligators a FC Salve. Vedenia sa ako prvé ujalo Salve, no Orange Alligators sa do prestávky presadili štyrikrát a po prvom polčase tak mali nádejný náskok. Ten sa hráčom Salve bojovným výkonom podarilo zmazať. Za stavu 4:4 si následne Orange Alligators prinavrátili vedenie, ale Salve opäť zabojovalo a vyrovnalo na konečných 5:5. Z tohto duelu vám prinášame aj fotogalériu.

Piatkový program 2. kola 3. B ligy na Tatranskej zakončil duel Bezvetrie - Enzo. Prví menovaní ešte v prvom polčase odolávali, keď dokázali vyrovnať na 1:1 aj 2:2 a po treťom zásahu súpera prehrávali cez prestávku len o jeden gól. V druhom polčase už ale Enzo jasne dominovalo. Hráči v žltých dresoch nastrieľali Bezvetriu v druhej polovici zápasu päť gólov a zvíťazili presvedčivo 2:8. Až polovicu gólov Enza strelil Radovan Môcik. Aj z tohto stretnutia vám prinášame fotogalériu.

3. B liga - 2. kolo - piatok 10. september

Atak - FC Juniperus 4:6 (2:3)

Góly: M. Slobodník 2, L. Berec, A. Puzio - V. Túry 3, J. Klačan 2, R. Blaško

Viking Stavanger -  BuK VL 0:9 (0:3)

Góly: R. Hrehor 2, M. Huťka 2, O. Rajčok 2, J. Beňak, J. Ťakuš, P. Tekáč. ŽK: M. Jarko - P. Tekáč

Orange Alligators - FC Salve 5:5 (4:1)

Góly: J. Strelec 3, R. Štefanišin, K. Vladek - M. Buzák 3, P. Časnocha, M. Dien. ŽK: M. Paulik, J. Pápay

Bezvetrie - Enzo 2:8 (2:3)

Góly: D. Mihalíček, M. Michal - R. Môcik 4, I. Hak 2, L. Mesík, T. Žaloudek. ŽK: J. Orovčík - T. Žaloudek

Sumár predošlého 1. kola nájdete tu.

2. kolo - piatok 10. september 2021/2022

2. kolo - piatok 10. september 2021/2022 (Foto: Amália Boháčová, Ivan Golembiovský, Milo Hlaváček)