|
Radoslav Blaško

Review 1. kola: Partizán BB nedal šancu Sparte, Hančurka Team porazil po dramatickom priebehu Simacek

BAN

Počas prvého septembrového víkendu sa na banskobystrických ihriskách odohrali prvé zápasy sezóny 2021/2022 v súťažiach Banskobystrického zväzu malého futbalu. Prinášame vám sumár prvého kola s fotogalériou z duelu Partizán BB - Sparta.

1. liga

V úvodnom zápase sezóny sa proti sebe v piatok o 17.30 h postavili mužstvá Nemce 2012 a Lazio. Prvý polčas sa niesol v réžii Nemiec 2012, ktoré sa ujali vedenia 4:0, na čo Lazio odpovedalo do prestávky len jedným presným zásahom. Aj v druhom polčase mali navrch hráči tímu Nemce 2012, ktorí si už pohodlné víťazstvo postrážili. Aj v druhom zápase piatkového programu prvého kola 1. ligy nastúpil tím Nemiec. Po prvom polčase viedol 1. FC DAN najtesnejším rozdielom, no FC Nemce dokázali v druhej 25-minútovke zápas otočiť a pripísať si tak prvé tri body.

Tretí piatkový zápas v Jakube priniesol súboj Oranjes a IQ. Prví menovaní si v prvom dejstve vypracovali trojgólový náskok. Ten sa hráčom IQ v úvode druhého polčasu podarilo skresať na rozdiel jediného gólu, no následne malo opäť prevahu mužstvo Oranjes, ktoré aj vďaka dvom štvorgólovým strelcom presvedčivo vyhralo. Piatkový program 1. ligy v Jakube zakončil duel Unios - Bianconeri. Z výhry sa aj vďaka hetriku Stacha radovalo mužstvo Uniosu.

Zvyšné dva zápasy prvého kola 1. ligy sa odohrali v sobotu dopoludnia. V prvom z nich si najlepší tím minulej sezóny Galacticos poradil so Skackavou, pričom 6 gólov si zhodne rozdelila trojica hráčov - Greško, Rafanides a Považanec. Nováčik 1. ligy Hančurka Team narazil v prvom kole na Simacek, ktorý otvoril skóre stretnutia. Hančurka otočila stav dvomi zásahmi Glembu, na čo hráči Simaceku odpovedali vyrovnávajúcim gólom ešte do prestávky. V úvode druhého polčasu sa Simacek dostal do vedenia 4:2. Hančurka dokázala následne vyrovnať na 4:4. Po skompletizovaní hetriku v podaní Budaja sa Simacek dostal opäť do vedenia, no Hančurka Team otočil skóre a po dramatickom priebehu vyhral 5:6 aj vďaka štyrom gólom Andreja Glembu.

Nemce 2012 - Lazio 7:2 (4:1)

Góly: S. Václavík 2, T. Kostiviar 2, J. Bartkovič, E. Filipko, I. Varga - P. Širka, J. Medveď ml.. ŽK: J. Bartkovič (Nemce 2012)

1. FC DAN - FC Nemce 1:2 (1:0)

Góly: M. Kukolík - M. Janovec, P. Podkonický

Oranjes - IQ 9:3 (4:1)

Góly: V. Bobor 4, L. Pavúk ml. 4, M. Pavlík - P. Kvaltíny, T. Bíreš, M. Kurjan

Unios - Bianconeri 5:2 (2:1)

Góly: P. Stacho 3, Ľ. Štelcl, Z. Cimerman - L. Riša, T. Pažout. ŽK: J. Sojka (Unios)

SKYY - BŠ - FK 98 Slovenská Ľupča 0:5 kont.

Skackavá - Galacticos 4:6 (2:4)

Góly: E. Hric 2, M. Konder, R. Valent - R. Greško 2, F. Rafanides 2, M. Považanec 2. ŽK: M. Konder (Skackavá)

Simacek - Hančurka Team 5:6 (2:2)

Góly: J. Budaj 3, A. Luptovčiak, M. Turčan - A. Glemba 4, P. Kajda 2. ŽK: A. Glemba, M. Črep (Hančurka Team)

Tabuľku 1. ligy nájdete tu.

2. liga

Všetky zápasy prvého kola 2. ligy sa odohrali v sobotu v Jakube. Nováčik z Vlkanovej vstúpil do súťaže výhrou nad 3PE. Vzácna a gólovo bohatá remíza sa zrodila v dueli Pingoši - Erima "98". Výhru vysokým rozdielom si pripísal Dream Team. V na góly najbohatšom zápase kola sa podarilo vysoko zvíťaziť aj hráčom ŠKP B200, ktorí nastrieľali Aquaduxu 16 gólov. Za babráka kola sme označili mužstvo EFCE Brocak, ktoré viedlo nad Riečkou v prvom polčase o tri góly, no napokon prehralo. Tím Joga Bonito rozhodol o trojbodovom zisku proti Mladosti už v prvom polčase.

TJ Požiarnik Vlkanová - 3PE 5:2 (2:1)

Góly: M. Kováč 2, F. Dina, T. Štubňa, P. Dian - T. Búš, M. Ondrejka. ŽK: M. Kováč, F. Dina, S. Kršák - J. Petrovič

Pingoši - Erima "98" 7:7 (4:3)

Góly: V. Močáry 3, A. Duriš 2, R. Vaterka, L. Dvorský - M. Vozár 5, R. Olejník, S. Škropek. ŽK: M. Vesel (Erima "98")

Sosaurus - Dream Team 3:13 (2:7)

Góly: J. Tenkel 2, Á. Ibos - M. Čunderlík 4, V. Fruhwald 3, P. Čiliak 2, P. Krutý 2, P. Lichý, M. Kopic

Riečka - EFCE Brocak 5:4 (3:4)

Góly: P. Ďurčík 2, I. Knopp, S. Srnka, M. Solivajs - M. Lišiak, M. Muroň, P. Talpaš. ŽK: V. Doffek, J. Plžik (EFCE Brocak)

Mladosť BCF - Joga Bonito 2:5 (1:5)

Góly: M. Baláž, J. Čief - J. Bílek, P. Šipula, O. Longauer, M. Auxt, M. Števonka

ŠKP B200 - Aquadux 16:7 (8:5)

Góly: P. Ondrejka 5, P. Spodniak 4, Ľ. Pročka 3, R. Nehéz 2, M. Ondrejka, P. Uhliarik - P. Stano 4, L. Mesík 2, A. Mokrý

Tabuľku 2. ligy nájdete tu.

3. A liga

V úvodnom piatkovom dueli prvého kola 3. A ligy, ktorá sa hráva na modrej umelej tráve pod fakultou UMB, sa Partizánu BB podarilo uštedriť debakel Sparte. Na desiatich góloch Partizánu sa štyrmi presnými zásahmi podieľal Pepinovic, hetrik si pripísal Hirjavec. Z tohto zápasu vám prinášame aj fotogalériu. Ajax si proti Fončorde vypracoval päťgólový náskok už v prvom polčase a v druhom dejstve si výhru postrážil. FK Plus si aj vďaka hetriku Majera poradilo s tímom AC Tornádo. Borussia viedla nad ANK Pegi po prvom polčase jednoznačne 4:0, no v druhom dejstve sa hráčom ANK Pegi takmer podarilo tento náskok zmazať. V prvom dejstve zápasu medzi PSK a Zlepencom góly nepadli. V druhom polčase sa Zlepenec po dvoch presných zásahoch Slobodníka a góle Bartelta dostal do vedenia 0:3, na čo hráči PSK odpovedali už len gólom Bíreša.

FC Banda - Alcatraz - odložené

Partizán BB - Sparta 10:1 (5:1)

Góly: S. Pepinovic 4, J. Hirjavec 3, M. Mikovič 2, J. Krišanda - A. Rusnák

Hellius - Starí páni 0:5 kontumačne

FC Fončorda - Ajax 4:8 (1:6)

Góly: M. Chovan 2, M. Riečan 2 - J. Šimčík 4, M. Perončík 2, M. Valigura 1. ŽK: V. Antoliak (FC Fončorda)

FK Batra Tanka - Ateeray 0:5 kontumačne

FK Plus - AC Tornádo 4:2 (2:1)

Góly: I. Majer 3, F. Medvec - P. Giertl, M. Kucka. ŽK: P. Giertl (AC Tornádo)

Borussia - ANK Pegi 4:3 (4:0)

Góly: R. Terem 2, P. Zelina, Ľ. Masár - A. Bystran, M. Predajniansky, A. Šimko

PSK - Zlepenec 1:3 (0:0)

Góly: A. Bíreš - A. Slobodník 2, R. Bartelt. ŽK: R. Bartelt (Zlepenec)

Tabuľku 3. A ligy nájdete tu

3. B liga

Program prvého kola v 3. B lige otvoril súboj FC Salve - FC Juniperus. Salve do tejto súťaže "prestúpilo" z 3. A ligy a v prvom zápase v 3. B lige sa ujalo vedenia 1:0. Juniperus však v prvom polčase otočil skóre a napokon presvedčivo zvíťazil. Na výhre Juniperusu sa štyrmi gólmi podieľal Túry. V nasledujúcich, na góly chudobných zápasoch, sa podarilo bodovať naplno Amatérom a Adrenalínu. Atak viedol nad Nulovou Šancou po 25 minútach len najtesnejším rozdielom, no v druhej polovici zápasu už súpera jasne prevýšil. Noví tím Gunners vstúpil do sezóny vysokým víťazstvom nad mužstvom BuK VL. Arsenalu sa v druhom polčase proti Orange Alligators podarilo zlomiť odpor súpera. Ortotech uštedril debakel Medojedu, pričom až 6 gólov nastrieľal najlepší strelec prvého kola, Richard Slobodník.

FC Salve - FC Juniperus 4:9 (2:4)

Góly: M. Čižnár 2, M. Buzák, M. Fečko - V. Túry 4, J. Klačan 2, M. Blaško, M. Maruniak, R. Blaško

FK Amatéri - Enzo 3:1 (2:0)

Góly: M. Ponický 2, L. Jeziorski - T. Hlavatý

Viking Stavanger - Adrenalín 1:2 (1:1)

Góly: R. Keliar - R. Daubner, J. Sekereš. ŽK: I. Gašparík, J. Kovalčík - M. Pocklan

Nulová šanca - Atak 2:7 (0:1)

Góly: P. Daubner, D. Rýs - D. Ihring 3, L. Berec, R. Oravec, M. Slobodník, J. Kolivoška. ŽK: R. Oravec (Atak)

Gunners - BuK VL 9:0 (6:0)

Góly: D. Matis 4, P. Reptiš 3, R. Reptiš, J. Maďar

Orange Alligators - Arsenal FC 4:7 (3:4)

Góly: R. Štefanišin 2, K. Vladek 2 - Mat. Dušička 2, L. Potančok, Mar. Dušička, M. Chaban, T. Bartošík, R. Latta

FC Ortotech - FC Medojed 14:5 (5:3)

Góly: R. Slobodník 6, O. Ďurta 5, M. Sršeň 2, E. Muránsky - T. Stolár 2, J. Bielik, Š. Kráľ, F. Majer

Tabuľku 3. B ligy nájdete tu

Sumár všetkých zápasov

Spolu gólov: 236 gólov (priemer 9,8 gólu na zápas)

Najlepší strelec: Richard Slobodník (FC Ortotech - 3. B liga) - 6 gólov

Najviac gólov: 2. liga - ŠKP B200 - Aquadux 16:7 (8:5)

Najmenej gólov: 1. liga - 1. FC DAN - FC Nemce 1:2 (1:0), 3. B liga - Viking Stavanger - Adrenalín 1:2 (1:1)

Zápas kola: 1. liga - Simacek - Hančurka Team 5:6 (2:2)

Babrák kola: 2. liga - Riečka - EFCE Brocak 5:4 (3:4)

Partizán BB vs. Sparta - 3. A liga - 1. kolo - 2021/2022

Partizán BB vs. Sparta - 3. A liga - 1. kolo - 2021/2022 (Foto: Amália Boháčová)