|
Radoslav Blaško

Súťaže sme rozbehli jesennými dohrávkami

BAN

Súťaže Banskobystrického zväzu malého futbalu sa po 7-mesačnej pauze opäť rozbehli jesennými dohrávkami. V piatok si v 3. B lige zmerali sily hráči Arsenalu a Vikingu Stavanger. V sobotu zas bol na programe duel medzi Hančurka Teamom a Riečkou, z ktorého vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

Z plánovaných štyroch dohrávok sa napokon odohrali len dve. Neodohral sa zápas 1. ligy medzi Simacekom a Oranjes a duel 3. B ligy medzi Bukom a Ortotechom. Kontumačné výhry si pripísali hráči Simaceku a Ortotechu. „Komunikovali sme s manažérmi mužstiev, ktorí si odsúhlasili reštart sezóny. Budúci piatok a sobotu začíname už so všetkými súťažami a hrať budeme až do 26. júna. V každej súťaži sa dohrá 5. kôl. Zo súťaží nik nepostúpi ani nezostúpi. Oceníme aspoň najlepších strelcov súťaží a vyhodnotíme tabuľku fair play,“ povedal k reštartu súťaží predseda BBZMF Lukáš Berec v rozhovore pre BB FM rádio.

Prvé stretnutie po nútenej 7-mesačnej pauze sa odohralo v piatok na Tatranskej, kde na seba narazili hráči Vikingu Stavanger a Arsenalu. Druhí menovaní sa za 12 minút hry dostali do vedenia 0:3. Viking do prestávky skorigoval stav dvomi gólmi, no hráči Arsenalu pridali ešte jeden presný zásah a po prvom polčase viedli dvojgólovým rozdielom. V druhom dejstve už jasne dominoval Arsenal, ktorý pridal ďalších 5 gólov, pričom hetrik skompletizoval Dušička a hneď po ňom aj Latta. Viking skóroval v druhej 25-minútovke len raz a po výsledku 3:9 sa tak radovali hráči Arsenalu.

3. B liga - dohrávka 5. kola - 21. 5. 2021 - Tatranská

Viking Stavanger - Arsenal 3:9 (2:4)

Góly: S. Bálint 2, T. Mihálik - M. Dušička 3, R. Latta 3, M. Chaban, M. Kubacký, L. Potančok. ŽK: R. Latta (Arsenal).

Tabuľku 3. B ligy nájdete tu.

Druhý víkendový zápas sa odohral v sobotu dopoludnia v Jakube. V dohrávke 4. kola 2. ligy išli po góloch Šimona Spišiaka, Ondreja Spišiaka a Stanislava Srnku do vedenia 0:3 hráči Riečky. V druhom polčase sa gólovo presadzovala už aj tabuľkovo vyššie postavená Hančurka, ktorej hráči v úvode druhej 25-minútovky vyrovnali na 3:3. Následne sa však Riečka po štyroch góloch v rade dostala do vedenia 3:7, pričom hetrik skompletizoval Srnka. Hančurka síce dokázala tromi gólmi znížiť na 5:7, no posledné slovo mala Riečka. Medzi hetrikových strelcov sa zaradil aj Šimon Spišiak, ktorý spečatil stav na konečných 5:8. Z tohto duelu vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

2. liga - dohrávka 4. kola - 22. 5. 2021 - Jakub

Hančurka Team - Riečka 5:8 (0:3)

Góly: M. Chamaj 2, A. Glemba, L. Kajda, M. Črep - Š. Spišiak 3, S. Srnka 3, O. Spišiak 2. ČK: P. Barbierik (Hančurka Team)

Tabuľku 2. ligy nájdete tu.

Hančurka Teram vs. Riečka - 2. liga - dohrávka 4. kola - 22. 5. 2021

Hančurka Teram vs. Riečka - 2. liga - dohrávka 4. kola - 22. 5. 2021 (Foto: Ivan Golembiovský)