|
Radoslav Blaško

Sumár 6. kola

BAN

Cez víkend sa odohralo 6. kolo, ktoré bolo pravdepodobne posledné v rámci jesennej časti. Súťaže sú momentálne pozastavené pre opatrenia v súvislosti s prevenciou voči šíreniu ochorenia COVID-19. Prinášame Vám kompletný sumár 6. kola.

1. liga - 4. kolo - dohrávka

V piatok sa dohrával zápas 4. kola 1. ligy, v ktorom na seba narazili mužstvá Bianconeri a Skackavej. Skóre otvorili hráči v ružových dresoch, na čo ich súper odpovedal gólom na 1:1. Iniciatívu následne prebrali Bianconeri, ktorí po troch góloch v rade viedli po prvom polčase 4:1. V úvode druhého dejstva strelili oba tímy po góle, no hlavný rozhodca musel za tohto stavu v 41. minúte zápas ukončiť po tom, čo hráči Skackavej zišli z hracej plochy.

Bianconeri - Skackavá - nedohralo sa (v 41. minúte bol stav 5:2)

Video zostrih zápasu nájdete aj tu.

1. liga - 6. kolo

Unios sa osamostatnil na čele tabuľky vďaka presvedčivej výhre s IQ, keďže hráči Oranjes v 6. kole len remizovali so Skackvavou, proti ktorej museli v druhom polčase doháňať nepriaznivý stav. Na druhé miesto tabuľky 1. ligy sa dostali Galacticos, ktorí aj vďaka siedmim gólom Greška presvedčivo zdolali Bianconeri. Až 8 gólov sa podarilo streliť Ivanovi Vargovi, čo jeho Nemciam výrazne pomohlo poraziť Slovenskú Ľupču. Hráčom 1. FC DAN vyšiel druhý polčas v súboji s Chalanmi. Po vyrovnanom prvom polčase strhli víťazstvo na svoju stranu v druhej 25-minútovke aj Nemce 2012, ktoré si poradili so SKYY - BŠ.

Lazio - Trend 5:13 (3:6)
Góly: P. Širka 5 - B. Žilinec 7, M. Rudnický 2, M. Markovič, O. Poljovka, V. Kosec ml., N. Dikácz
ŽK: R. Chomistek, J. Medveď (Lazio)

Nemce 2012 - SKYY - BŠ 9:6 (4:4)
Góly: S. Václavík 4, T. Kostiviar 2, E. Filipko, A. Filipko, S. Čabala - I. Lehotan 2, C. Faltáni 2, F. Fúra, J. Túry
ŽK: J. Bartkovič, E. Filipko - C. Faltáni, I. Lehotan

FK 98 Slovenská Ľupča - FC Nemce 4:13 (3:5)
Góly: S. Ternuščák, A. Szarowski, A. Debnárik, M. Vaňo - I. Varga 8, B. Krajčír 3, P. Podkonický, M. Janovec

IQ - Unios 1:6 (1:4)
Góly: A. Ursíny - Z. Cimerman 2, P. Stacho 2, R. Elek 2

Chalani - 1. FC DAN 3:8 (2:2)
Góly: M. Mesík, P. Širka, O. Riša - S. Maskaľ 2, M. Kukolík 2, P. Vozár 2, M. Hrubovský, D. Kaňuk
ŽK: P. Fabian (Chalani)

Oranjes - Skackavá 3:3 (1:2)
Góly: M. Kováčik, M. Hraško, L. Pavúk Jr. - M. Konder 2, R. Kútik
ŽK: J. Kouřil, M. Pavlík - T. Ondrejka

Galacticos - Bianconeri 12:6 (4:2)
Góly: R. Greško 7, E. Gaško 2, P. Solivajs 2, F. Rafanides - T. Pažout 2, M. Šveda, R. Lupták, P. Zehnal, V. Giertl

Piatok

Riečka sa chcela bodovo dotiahnuť na Erimu "98" a do vzájomného zápasu vstúpila dobre, keď po dvoch góloch Halupku a jednom presnom zásahu Širku viedla o tri góly. Hráči Erimy ešte pred prestávkou znížili na 1:3 zásluhou Vesela, no druhá 25-minútovka patrila opäť Riečke, keď jej hráči pridali ďalšie tri góly, pričom hetrik spečatil Halupka. Pre Riečku je to druhá výhra v sezóne.

Erima "98" - Riečka 1:6 (1:3)
Góly: M. Vesel - B. Halupka 3, I. Širka, S. Srnka

V súboji dvoch tabuľkových susedov na seba narazili Godzily a Pingoši. Na prvý gól sa čakalo až do 15. minúty, v ktorej otváral skóre Zeman a Pingoši viedli ako prví. Napokon išlo o jediný gól prvého polčasu. V tom druhom sa už ale prebudil najlepší strelec Godzíl a zároveň aj celej 2. ligy, Andrej Dubovický, ktorý štyrmi gólmi prispel k obratu a presvedčivej výhre Godzíl.

Godzily - Pingoši 6:2 (0:1)
Góly: A. Dubovický 4, M. Turčan, R. Ťažký - V. Zeman, P. Zemko

Hráči 3PE vykročili do duelu s Aquaduxom dobre, keď po góloch Porubského a Ondrejku viedli 0:2. Mužstvo Aquaduxu dokázalo odpovedať, keď dvomi gólmi vyrovnal na 2:2 Lukáš Mesík. Zo strany Aquaduxu to však bolo, čo sa týka gólov, všetko. 3PE si prinavrátilo vedenie ešte do prestávky a v druhom polčase navýšilo počet gólov v sieti súpera na dvojciferné číslo. Štyrikrát sa presadil Martin Porubský, hetrik strelil Marian Ondrejka.

Aquadux - 3PE 2:10 (2:3)
Góly: L. Mesík 2 - M. Porubský 4, M. Ondrejka 3, L. Jeziorski 2, J. Petrovič

Sobota

V 2. lige sa v sobotu odohrali tri stretnutia. Hráčom Dream Teamu sa dvakrát podarilo dotiahnuť vedenie Sosaurusu a zápas napokon skončil chudobnou remízou 2:2. Hráči ŠKP B200 nedali šancu Joge Bonito a aj vďaka piatim gólom Spodniaka vyhrali o 10-gólovým rozdielom. Mladosť v súboji s Hančurkou po prvom polčase viedla najtesnejším rozdielom, no Hančurka dokázala výsledok otočiť a po skvelom zápase zo strany oboch mužstiev aj vyhrať.

Dream Team - Sosaurus 2:2 (1:1)
Góly: P. Čiliak, E. Masár - J. Tenkel, J. Chriaštel
ŽK: M. Kopic, E. Masár, P. Krutý (Dream Team)

Joga Bonito - ŠKP B200 3:13 (1:3)
Góly: J. Bílek, T. Longauer, J. Zaťka - P. Spodniak 5, P. Ondrejka 3, M. Polóny 2, R. Čipčala, Ľ. Pročka, L. Kucbel

Piatok

Králičania išli do vedenia v súboji so Zlepencom už v prvej minúte, na čo však súper odpovedal dvomi gólmi. Za stavu 1:2 vyšla Králičanom skvele 15. minúta, v ktorej otočili zlepenými dvomi gólmi na 3:2. Krátko na to zopakovali niečo podobné opäť, keď v rozmedzí niekoľko desiatok sekúnd skórovali dvakrát a po polčase tak viedli už 5:2. Hráči Zlepenca v druhom dejstve znížili na 5:3 a následne aj na 6:4, no na tesnejší gólový rozdiel sa už k súperovi nepriblížili. Králičania pridali ďalšie góly a pohodlne vyhrali, vidieť bolo najmä 5-gólového Stanislava Kršáka.

Králičania - Zlepenec 10:5 (5:2)
Góly: S. Kršák 5, M. Šagát 4, E. Kruppa - P. Bella 2, R. Bartelt 2, R. Nehéz
ŽK: M. Šagát (Králičania)

Súboj dvoch tímov zo spodnej polovice tabuľky priniesol vyrovnaný prvý polčas, v ktorom oba tímy skórovali raz. Druhé dejstvo už jasne ovládli hráči Fončordy, ktorí v ňom prekonali brankára tímu ToJeJedno 6-krát a aj vďaka hetriku Chovana s prehľadom vyhrali.

FC Fončorda - ToJeJedno 7:1 (1:1)
Góly: M. Chovan 3, M. Kapusta 2, M. Andruš, T. Tóth - M. Bartko
ŽK: R. Fodor ml. (ToJeJedno)

Líder tabuľky 3. A ligy si v 6. kole zmeral sily so Starými pánmi. Tí sa napokon proti FK Plus strelecky nepresadili ani raz. Sedem gólov tímu FK Plus si rozdelili len dvaja hráči, keď Ján Štubian skóroval 5-krát, Ján Tajboš zaznamenal dva presné zásahy.

FK Plus - Starí páni 7:0 (3:0)
Góly: J. Štubian 5, J. Tajboš 2
ŽK: N. Szomor (FK Plus)

Sobota

Strechy BB nedali v 6. kole šancu Batra Tanke, pričom na ich výhre o 10 gólov sa až šiestimi presnými zásahmi podieľal Michal Lakomčík. Rovnakým rozdielom vyhral aj vlkanovský Požiarnik, ktorý si vychutnal Salve. S prehľadom vyhrali aj Hellius a EFCE Brocak. Vyrovnanejší bol až súboj medzi Ateerayom a Alcatrazom, ktorý priniesol po prvom aj druhom polčase nerozhodný výsledok. V poslednom zápase sobotného programu 3. A ligy si AC Tornádo poradilo s ANK Pegi.

FK Batra Tanka - Strechy BB 5:15 (2:7)
Góly: P. Vinarčík 3, A. Bílek, J. Mrváň - Mich. Lakomčík 6, Mil. Lakomčík 3, L. Vešelényi 3, J. Binder 2, R. Tiekhov

FC Salve - TJ Požiarnik Vlkanová 4:14 (2:9)
Góly: P. Časnocha, F. Kupka, M. Buzák, M. Čižnár - A. Šanta 7, M. Vronský 2, M. Rajnoha 2, M. Kováč 2, P. Šimo

Piatok

Piatkový program 3. B ligy na Tatranskej otvoril duel dvoch posledných tímov tabuľky. Súboj o prvé body zvládli jednoznačne lepšie hráči Vikingu Stavanger, ktorí nedali Hrči šancu a vyhrali jasným rozdielom. Hráči Hrče si tak na prvé body budú musieť ešte počkať.

Hrča - Viking Stavanger 1:9 (0:5)
Góly: A. Madoš - T. Mihálik 4, R. Saksa 2, L. Janek 2, P. Jarko

Jeden z najlepších zápasov piatkového programu 6. kola zohrali mužstvá Amatérov a Malonas. Druhí menovaní viedli 0:1 aj 1:2, no Amatéri dokázali zakaždým odpovedať a aj vďaka hetriku Holécyho viedli po polčase 4:3. Hráči Malonas však predviedli skvelý druhý polčas. V jeho úvode vyrovnával svojím druhým gólom Lupták, Amatéri si prinavrátili vedenie, no po troch góloch v rade viedli hráči Malonas 5:7. Práve táto pasáž napokon rozhodla o víťazovi stretnutia, keď si mužstvo Malonas tesné vedenie postrážilo až do konca.

FK Amatéri - Malonas 7:8 (4:3)
Góly: M. Holécy 3, M. Pilát, M. Hazucha, T. Šiška, M. Repčín - J. Javorka 3, J. Lupták 2, H. Lehotský, L. Bezuch, M. Funiak

Juniperus potvrdil úlohu favorita proti Medojedu, no výhra sa nerodila ľahko, keďže súper po celý zápas vzdoroval, pričom gólový rozdiel nebol veľký a mužstvá sa pri strieľaní gólov viac-menej striedali. O pár viac ich predsa len strelili hráči Juniperusu, ktorí tak aj vďaka dvom hetrikovým strelcom vyhrali po piatykrát v rade.

FC Juniperus - FC Medojed 10:6 (5:2)
Góly: V. Túry 3, J. Klačan 3, J. Mesík 2, P. Zemko, M. Maruniak - R. Petráň 2, T. Žaloudek, J. Bielik, J. Rosinský, J. Verner
ŽK: J. Bielik (FC Medojed)

Sobota

Prekvapenie sa zrodilo hneď v prvom zápase sobotného programu 3. B ligy, keď Nulová šanca prekvapivo vysoko porazila favorizované Enzo, na čom sa šiestimi gólmi podieľal Rýs. Dailan Yifang zdolal nováčika Orange Alligators 10-gólovým rozdielom a zimovať bude na čele tabuľky. RUN získal druhý bod v sezóne, keď tentokrát remizoval s CFBG. Bezvetrie premárnilo dvojgólový náskok z prvého polčasu proti Adrenalínu, ktorý napokon vyhral jednoznačne, vďaka čomu sa v tabuľke dotiahol na svojho súpera. V zápasoch Ataku veľa gólov nepadá, čo sa potvrdilo aj v sobotu, keď sa v súboji s Arsenalom zrodila remíza 2:2.

Enzo - Nulová šanca 5:14 (1:8)
Góly: M. Benko 3, I. Hak, R. Mocik - D. Rýs 6, P. Daubner 5, M. Badinský 3

Dailan Yifang - Sásová - Orange Alligators 12:2 (4:1)

Sumár všetkých zápasov

Spolu gólov: 348 gólov (priemer 10 a pol gólu na zápas)

Najlepší strelec: Ivan Varga (FC Nemce - 1. liga) - 8 gólov

Najviac gólov: 3. A liga - FK Batra Tanka - Strechy BB 5:15 (2:7)

Najmenej gólov: 2. liga - Dream Team - Sosaurus 2:2 (1:1), 3. B liga Atak - Arsenal (0:2)

Zápas kola: 3. B liga - FK Amatéri - Malonas 7:8 (4:3)

Babrák kola: 3. B liga - Bezvetrie - Adrenalín 2:7 (2:0)

Sumáre piatkových a sobotných zápasov s video zostrihmi a fotogalériou z troch duelov nájdete aj na BBonline.sk.