|
Radoslav Blaško

Bystrické tímy pozbierali na Horalky Cupe Detských MSR jednu zlatú a dve bronzové medaily

BAN

V piatok 21. júna sa na banskobystrickom Mestskom mládežníckom štadióne konal Horalky Cup, teda Detské Majstrovstvá Slovenska v malom futbale 2024. Aj tento ročník bol pre banskobystrické tímy úspešný.


Detské MSR boli rozdelené na kategórie U9, U11, U14 a U16. V banskobystrickej Mestskej detskej lige si účasť na finálových turnajoch vybojovali tímy základných škôl Mládežnícka, Golianova a Radvanská. Chceli nadviazať na úspechy bystrických škôl z minulého roka, keď sa doma zo zlata radovali žiaci ZŠ Spojová U8 a ZŠ Moskovská U16. Na Moskovskú putoval aj bronz z kategórie U8. To sa im napokon podarilo.

Zažiarili najmä domáce družstvá v kategórii U9. Najmladšiu kategóriu ovládli žiaci ZŠ s MŠ Radvanská a krásne 3. miesto obsadil tím ZŠ Golianova. V majstrovskom družstve figuroval aj najlepší strelec kategórie U9 Matias Hamšík.

V kategórii U11 sa hráčom SZŠ Mládežnícka nepodarilo postúpiť zo skupiny a futbalisti ZŠ Golianova neuspeli v štvrťfinálovom penaltovom rozstrele.

Ďalšieho úspechu sme sa dočkali v kategórii U14. ZŠ Golianova síce v play-off nefigurovala, ale hráči ZŠ s MŠ Radvanská dokráčali až do semifinále, v ktorom síce ťahali za kratší koniec, no potom si napravili chuť v súboji o bronz.

ZŠ s MŠ Radvanská sa prebojovala do play-off aj v kategórii U16, ale neprešla cez štvrťfinále.

Prinášame vám prehľad zápasov banskobystrických tímov.

U9

ZŠ s MŠ Radvanská

skupina A

ZŠ s MŠ Radvanská Banská Bystrica - ZŠ Viničné 2:0

Góly: 4. a 4. Hamšík.

CSŠ Snina - ZŠ s MŠ Radvanská Banská Bystrica 1:3

Góly: 4. Felšöci - 11. a 12. Hamšík, 12. Šimčík.

ZŠ Komenského Sabinov - ZŠ s MŠ Radvanská, Banská Bystrica 1:1

Góly: 11. Albert - 9. Šimčík.

#TÍM
ZÁPASY
VÝHRY
REMÍZY
PREHRY
SKÓRE
+/-
BODY
1ZŠ s MŠ Radvanská, Banská Bystrica U932106:2+47
2ZŠ Komenského, Sabinov U931204:1+35
3CSŠ Snina U931024:6-23
4ZŠ Viničné U930120:5-51
semifinále

ZŠ s MŠ Radvanská Banská Bystrica - ZŠ Jána Švermu Humenné 1:0

Gól: 6. Hamšík.

finále

ZŠ s MŠ Radvanská Banská Bystrica - ZŠ Komenského Sabinov 2:0

Góly: 7. a 13. Hamšík.


ZŠ Golianova

skupina B

ZŠ Mirka Nešpora Prešov - ZŠ Golianova Banská Bystrica 0:0

ZŠ Jána Švermu Humenné - ZŠ Golianova Banská Bystrica 0:1

Gól: 10. Cziczey.

ZŠ Golianova Banská Bystrica - ZŠ Juraja Fándlyho Sereď 2:0

Góly: 2. a 10. Jackuliak.

#TÍM
ZÁPASY
VÝHRY
REMÍZY
PREHRY
SKÓRE
+/-
BODY
1ZŠ Golianova, Banská Bystrica U932103:0+37
2ZŠ Jána Švermu, Humenné U932013:1+26
3ZŠ Mirka Nešpora, Prešov U930211:3-22
4ZŠ Juraja Fándlyho, Sereď U930121:4-31
semifinále

ZŠ Golianova Banská Bystrica - ZŠ Komenského Sabinov 2:3 pp

Góly: 9. a 13. Jackuliak - 6. a 13. Michálek. ČK: 11. Mihálik - 10. Krehlík.

o 3. miesto

ZŠ Jána Švermu Humenné - ZŠ Golianova Banská Bystrica 0:3

Góly: 2. a 8. Jackuliak, 9. Poliačik. ŽK: 12. Kolenička (Golianova).


U11

SZŠ Mládežnícka

skupina A

ZŠ Hrnčiarska Humenné - SZŠ Mládežnícka Banská Bystrica 2:1

Góly: 6. Sontag, 8. Koval - 3. Volf.

ZŠ Tulipánová Nitra - SZŠ Mládežnícka Banská Bystrica 4:0

Góly: 5. a 9. Ešše, 7. Drančák, 10. Ribarič.

SZŠ Mládežnícka Banská Bystrica - ZŠ Karloveská Bratislava 0:4

Góly: 9. Malík, 10. a 12. Beliš, 11. Brzula.

#TÍM
ZÁPASY
VÝHRY
REMÍZY
PREHRY
SKÓRE
+/-
BODY
1ZŠ Tulipánová, Nitra U1133009:1+89
2ZŠ Karloveská, Bratislava U1132016:4+26
3ZŠ Hrnčiarska, Humenné U1131022:3-13
4SZŠ Mládežnícka, Banská Bystrica U1130031:10-90

ZŠ Golianova

ZŠ Golianova Banská Bystrica -ZŠ pri Podlužianke Levice 2:0

Góly: 11. Kováč, 12. Stopka.

ZŠ Plavnica - ZŠ Golianova Banská Bystrica 0:2

Góly: 6. Plavucha, 10. Oravec.

ZŠ Komenského Sabinov - ZŠ Golianova Banská Bystrica 0:2

Góly: 6. Lacko, 9. Ďurčenka.

#TÍM
ZÁPASY
VÝHRY
REMÍZY
PREHRY
SKÓRE
+/-
BODY
1ZŠ Golianova, Banská Bystrica U1133006:0+69
2ZŠ Komenského, Sabinov U1132016:2+46
3ZŠ Plavnica U1131024:5-13
4ZŠ pri Podlužianke, Levice U1130030:9-90
štvrťfinále

ZŠ SNP Šurany - ZŠ Golianova Banská Bystrica 2:1 pp

Góly: 3. Švajda - 5. Plavucha.


U14

ZŠ Golianova

skupina A

ZŠ Golianova Banská Bystrica - ZŠ Jana Amosa Komenského Sereď 0:1

Gól: 6. Banáš.

ZŠ Mateja Bela Šamorín - ZŠ Golianova Banská Bystrica 2:1

Góly: 3. Botló, 9. Fekete - 7. Šimo.

ZŠ SNP Šurany - ZŠ Golianova Banská Bystrica 0:1

Gól: 3. Môc.

#TÍM
ZÁPASY
VÝHRY
REMÍZY
PREHRY
SKÓRE
+/-
BODY
1ZŠ Jana Amosa Komenského, Sereď U1433004:1+39
2ZŠ Mateja Bela, Šamorín U1432014:2+26
3ZŠ Golianova, Banská Bystrica U1431022:3-13
4ZŠ SNP, Šurany U1430031:5-40

ZŠ s MŠ Radvanská

skupina D

ZŠ Dargovských hrdinov Humenné - ZŠ s MŠ Radvanská Banská Bystrica 1:1

Góly: 5. Gojdič - 6. Bruncko.

ZŠ s MŠ Radvanská Banská Bystrica - CZŠ SV. Gorazda Prešov 3:1

Góly: 4. a 6. F. Matejko, 5. A. Matejko - 2. Hudačko.

ZŠ Škultétyho Nitra - ZŠ s MŠ Radvanská Banská Bystrica 2:2

Góly: 9. Tinák, 13. Baráz - 4. Bruncko, 13. A. Matejko. ŽK: 8. Hanuška - 8. A. Matejko.

#TÍM
ZÁPASY
VÝHRY
REMÍZY
PREHRY
SKÓRE
+/-
BODY
1ZŠ s MŠ Radvanská, Banská Bystrica U1431206:4+25
2ZŠ Škultétyho, Nitra U1431204:2+25
3ZŠ Dargovských hrdinov, Humenné U1431206:2+45
4CZŠ SV. Gorazda, Prešov U1430032:10-80
štvrťfinále

ZŠ Mateja Bela Šamorín - ZŠ s MŠ Radvanská Banská Bystrica 0:1

Gól: 3. Soľák

ZŠ s MŠ Radvanská Banská Bystrica - ZŠ Pohraničná Komárno 0:2

Góly: 8. Ruzicska, 11. Gajdáč.

o 3. miesto

ZŠ Hrnčiarska Humenné - ZŠ s MŠ Radvanská Banská Bystrica 1:2 pp

Góly: 9. Andiľ - 7. Bruncko. ŽK: 6. Fecenko (Humenné).


U16

skupina B

ZŠ s MŠ Radvanská Banská Bystrica - ZŠ Štefana Senčíka Starý Tekov 4:1

Góly: 3., 9. a 10. Rohár, 9. Gajdoš - 5. Fázik.

ZŠ s MŠ Šarišské Michaľany - ZŠ s MŠ Radvanská Banská Bystrica 1:2

Góly: 11. Bilý - 9. Rohár, 11. Gajdoš.

ZŠ Záhorská Ves/Jakubov - ZŠ s MŠ Radvanská Banská Bystrica 2:1

Góly: 5. Malík, 5. Pristach - 7. Rohár.

#TÍM
ZÁPASY
VÝHRY
REMÍZY
PREHRY
SKÓRE
+/-
BODY
1ZŠ Záhorská Ves/Jakubov U1633006:2+49
2ZŠ s MŠ Radvanská, Banská Bystrica U1632017:4+36
3ZŠ s MŠ Šarišské Michaľany U1630121:3-21
4ZŠ Štefana Senčíka, Starý Tekov U1630122:7-51
štvrťfinále

ZŠ s MŠ Radvanská Banská Bystrica - ZŠ Gabčíkovo 0:1

Gól: 9. Nagy. ŽK: 10. Pankov (Radvanská).

Niké majstrovstvá Slovenska v malom futbale 2024 organizuje Slovenský zväz malého futbalu, Banskobystrický zväz malého futbalu a ZAaRES Banská Bystrica v spolupráci s Mestom Banská Bystrica.

Horalky Cup - Detské MSR 2024 - piatok 21.06.2024 - MMŠ Radvaň

Horalky Cup - Detské MSR 2024 - piatok 21.06.2024 - MMŠ Radvaň (Foto: Ján Žilla)

submenu

Tabuľka

Banská Bystrica (BAN) 1. liga
# Tím Z Skóre Body
1. GAL Galacticos 18 205:69 54
2. SKA Skackavá 18 125:76 36
3. DAN 1. FC DAN 18 99:79 29
4. GUN Gunners 18 78:84 28
5. NEM Nemce 2012 18 94:102 25
6. DRT Dream Team 18 101:109 24
7. ENZ Enzo 18 118:128 24

štatistiky

Banská Bystrica (BAN) 1. liga
1. GAL Filip Samson 16 Gólov
2. DAN Miroslav Demčo 11 Gólov
3. SKA Michal Caban 9 Gólov
4. GAL Patrik Tužinsky 9 Gólov
5. DAN Stanislav Maskaľ 8 Gólov
6. GUN Richard Reptiš 7 Gólov
7. GUN Dušan Matis 6 Gólov