|
Radoslav Blaško, foto: SZMF (M. Černák)

Náš výber prehral derby vo Zvolene, stratil nádej na play-off

BAN

Náš výber v stredajšom derby v prvom polčase otočil nepriaznivý stav, ale napokon odišiel zo Zvolena bez bodu. Stratil tak už aj teoretickú šancu na premiérový postup do play-off.

Hoci bol náš tím v oficiálnom zápise vedený ako domáci, výhodu domáceho prostredia malo mužstvo Zvolena. Ako prví skórovali hráči v červeno-bielych dresoch, teda Zvolenčania, keď využili chybu súpera v rozohrávke a Michal Vronský zakončil svoj nájazd s prehľadom povedľa brankára Šimona Nemčeka - 0:1. Tím odetý vo fialových dresoch vyrovnal na 1:1 v 11. minúte po strele z diaľky v podaní Petra Vozára a následnej dorážke Michala Čiefa. Naši hráči v 14. minúte otočili na 2:1 zásluhou kapitána Jána Štubiana, ktorý strelou k ľavej tyči premenil penaltu.

V druhej 25-minútovke však dávali góly už len Zvolenčania. Po autovom vhadzovaní z ľavej strany sa v 30. minúte pred bránou presadil Samuel Molnár - 2:2. Do vedenia ich poslal v 38. minúte Dominik Eperješi, ktorý si na ľavej strane pokutového územia výborne prebral dlhý pas a pohotovo rozvlnil sieť - 2:3. Výsledku dal konečnú podobu 2:4 svojím druhým presným zásahom Vronský, keď v 46. minúte upratal loptu do odkrytej brány z dorážky. Náš rozhodca Michal Béreš si po stretnutí prevzal cenu pre najlepšieho rozhodcu slovenského malého futbalu za rok 2023.

Marián Sanitra, hrajúci tréner Banskej Bystrice: "Zápas bol vyrovnaný. Inkasovali sme síce ako prví, ale umnou hrou sme zakrátko vyrovnali a po následnej premenenej penalte skóre otočili. Bohužiaľ, opäť sme si vybrali hluchých desať-pätnásť minút na začiatku druhého polčasu, kde sme si nechali streliť vyrovnávajúci gól a po školáckej chybe aj gól na 2:3. Snaha a zlepšená hra v závere zápasu však na gól či dva už nestačila. Chýbalo nám k tomu aj o trochu viac šťastia. Veľa sa narobíme na vstrelené góly. Je to škoda."

Alexander Schütz, hráč Banskej Bystrice: "Herná stránka nebola až taká zlá, ale znova rozhodovali chyby. Tento rok máme takú smolu na tie chyby, no bohužiaľ. Chlapcov môžem pochváliť, lebo to, čo sme si povedali v kabíne, sme viac-menej dodržali. Zvolen podľa mňa nebol lepším mužstvom v tomto zápase. Remíza by bola asi najspravodlivejší výsledok."

Niké Superliga - sk. Stred - 5. kolo - streda 20.03.2024, 19.00 h - Zvolen

Banská Bystrica - Zvolen 2:4 (2:1)

Góly: 11. M. Čief, 14. J. Štubian (pen.) - 5. a 46. M. Vronský, 30. S. Molnár, 38. D. Eperješi. ŽK: M. Sanitra, A. Schütz.

Zostava Banská Bystrica: Š. Nemček - M. Švantner, J. Šimčík, T. Cimerman, P. Ďurčík, P. Vozár, J. Štubian (C), M. Črep, A. Schütz, M. Čief, M. Sanitra, O. Zeleňanský, E. Ivanič, Š. Spišiak.

4Banská Bystrica502311:17-62

Náš výber zakončí svoje účinkovanie v sezóne Niké Superligy v stredu 3. apríla od 19.00 h v Martine proti domácemu mužstvu, už istému víťazovi skupiny.