|
Radoslav Blaško

Sumár 10. kola Zimnej ligy: Slovenská Ľupča pálila ostrými, Pingoši po obrate tesne zdolali Spartu

BAN

Zimná liga pomaly vrcholí, pred sebou má už len tri kolá. V tom desiatom hrali mužstvá opäť slušne, bez kariet. Zaujal obrat Pingošov či debakel, o ktorý sa postarali hráči Slovenskej Ľupče.

Sobotňajší program na Magurskej otvoril duel medzi Erimou "98" a Aquaduxom. Posledný celok tabuľky viedol v polovici prvého polčasu 3:1, ale hráči Aquaduxu následne otočili priebežný stav a po zmene strán odskočili na 5-gólový rozdiel. Erima "98" ešte v závere znížila na konečných 8:10. Prvého víťazstva sa tak stále nedočkala. Aquaduxu pomohol k trom bodom piatimi gólmi Pavel Širka.

Sparta si v súboji s Pingošmi vypracovala v prvej polovici prvého polčasu 3-gólový náskok, ktorý si po znížení súpera tesne pred prestávkou prinavrátila. Druhú 25-minútovku však ovládli Pingoši, ktorí piatimi presnými zásahmi v rade strhli víťazstvo na svoju stranu. Sparta ešte v predposlednej minúte dramatického stretnutia znížila na konečných 10:11 z jej pohľadu.

Football Friends si poľahky poradili a s Juniperusom, ktorý ťahal 3-zápasovú víťaznú šnúru. Na ďalšej výhre stopercentného lídra tabuľky sa deviatimi gólmi podieľal najlepší strelec súťaže Filip Rafanides.

Slovenská Ľupča sa osamostatnila na druhom mieste, keď tímu Young Boys Billa nastrieľala až 27 gólov. Pridala tak štvrtú výhru v rade. Debakel sezóny to však nebol, o ten sa v 4. kole postarali Football Friends.

Zvyšné dva duely 10. kola hlavnej kategórie sú preložené na 2. marca.

V sobotu sa odohralo aj 11. kolo kategórie 40+. Tajov city po vyrovnanom prvom polčase v tom druhom prevýšil poslednú Mladosť. F´ Kemada v derby nedala šancu Kemade, a tak poskočila na prvú priečku, ale Pegas má zápas k dobru.

Zimná liga - 10. kolo - sobota 10.02.2024 - Magurská

Erima "98" - Aquadux 8:10 (4:6)

Góly: M. Vozár 3, M. Vesel 2, R. Demian 2, M. Krajčovič - P. Širka 5, M. Hamza 3, D. Mihalíček 2

Pingoši - Sparta 11:10 (6:9)

Góly: M. Zemko ml. 4, M. Zemko st. 4, M. Horňák 2, P. Zemko - P. Tešlár 4, P. Pendziviater 3, L. Koppa, A. Rusnák, D. Múka.

FC Juniperus - Football Friends 7:20 (3:8)

Góly: J. Klačan 3, M. Kučera 2, M. Maruniak, V. Švantner - F. Rafanides 9, J. Sojka 5, D. Kohút 3, T. Dzúrik 2, S. Pecník.

Young Boys Billa - OFK Slovenská Ľupča 4:27 (2:13)

Góly: T. Šamulka 2, P. Koložvári, nie je v zápise - S. Ternuščák 7, P. Lakomčík 6, P. Vajda 5, A. Szarowski 3, R. Dula 3, J. Medveď ml. 2, M. Čief.