|
Radoslav Blaško

Sumár 9. kola Zimnej ligy: Football Friends opäť víťazne, Sparta s prvou výhrou, Pegas po obrate stále nezdolaný

BAN

Zimná liga má za sebou deviate kolo, v ktorom zaujala prvá výhra Sparty či tesná prestrelka medzi Juniperusom a Pingošmi. Hráči boli slušní, arbitri neudelili v hlavnej kategórii ani jednu kartu.

Slovenská Ľupča sa drží na 2. mieste, keď si na úvod 9. kola hlavnej kategórie poradila s Enzom, a pridala tak tretiu výhru v rade.

Sparta sa teší z prvej výhry v sezóne, keďže v 18-gólovej prestrelke prevýšila Vlkanovú. Po vyrovnanom prvom polčase Sparta v prvej polovici toho druhého odskočila na 7:3. Vlkanová potom znížila na kontakt, ale v záverečných minútach skórovali už len hráči Sparty, ktorá tak už nie je posledná.

Football Friends vyhrali aj svoj ôsmy zápas v sezóne, ale Arsenal dovolil suverénnemu lídrovi tabuľky streliť "len" 11 gólov. Menej ich Football Friends nastrieľali len raz. Strelcom kola je so šiestimi presnými zásahmi Daniel Kohút.

Na 3. priečke sa držia MIBA Bianconeri. Hráči v žltých dresoch splnili úlohu favorita proti Erime "98", ktorá je už bez výhry posledná. Po 5 gólov si pripísali Oliver Ďurta s Ondrejom Zeleňanským.

Posledné stretnutie 9. kola hlavnej kategórie bolo najvyrovnanejšie. Juniperus si v prvom polčase vypracoval 3-gólový náskok a po zmene strán zvýšil na 7:3, ale Pingoši potom dokázali manko zmazať. V záverečných minútach strhol tesné víťazstvo na svoju stranu Juniperus, ktorý po tretej výhre v rade poskočil na 4. miesto, ale má za sebou viac zápasov ako súperi pod ním.

V kategórii 40+ sa v rámci 10. kola odohrali dva zápasy. F´ Kemada zaznamenala tretiu výhru po sebe, keď v prvom polčase otočila proti Tajov city nepriaznivý stav a v druhom už dokráčala k trom bodom. Tajov city hral následne kvôli výmene termínov opäť. Proti lídrovi tabuľky vyhrával v 17. minúte 6:2, ale Pegas potom zápas otočil a naďalej vedie tabuľku bez prehry.

Fotogalériu zo zápasov Football Friends - Arsenal FC a MIBA Bianconeri - Erima "98" nájdete pod článkom...

Zimná liga - 9. kolo - sobota 03.02.2024 - Magurská

Enzo - OFK Slovenská Ľupča 6:10 (2:4)

Góly: T. Hlavatý 3, T. Černík 1, S. Knižka 1, S. Straka - A. Szarowski 3, P. Lakomčík 3, R. Dula 2, P. Vajda, J. Medveď ml..

Aquadux - Young Boys Billa - odložené

Sparta - FC Vlkanová 11:7 (3:3)

Góly: P. Tešlár 3, L. Koppa 2, D. Jablonský 2, D. Rusnák 2, P. Pendziviater 2 - P. Kapusta 3, M. Švantner 2, B. Sršeň, J. Styk.

Football Friends - Arsenal FC 11:5 (4:3)

Góly: D. Kohút 6, S. Pecník 2, J. Sojka 2, R. Dlhoš - P. Konder 3, P. Vikarský, M. Fortiak.

MIBA Bianconeri - Erima "98" 11:5 (5:2)

Góly: O. Ďurta 5, O. Zeleňanský 5, T. Pažout - B. Diško 2, J. Jablonovský, M. Vesel, M. Vozár.

FC Juniperus - Pingoši 10:9 (6:3)

Góly: V. Túry 3, R. Blaško 2, J. Klačan 2, M. Blaško, M. Kučera, V. Švantner - M. Zemko st. 4, J. Škurla 3, M. Zemko ml. 2.

F´ Kemada - Tajov city 11:7 (5:4)

Góly: S. Srnka 4, T. Ondrejka 3, P. Matúška 2, S. Pecník, J. Náčin - D. Kiedžuch 2, M. Béreš 2, T. Bielik, T. Konkoľ. ŽK: M. Béreš.

Tajov city - Pegas 8:11 (6:5)

Góly: J. Šimčík 5, D. Kiedžuch 2, T. Bielik - D. Kohút 5, P. Stacho 4, M. Patráš 2. ŽK: D. Kohút.