|
Radoslav Blaško

Sumár 8. kola Zimnej ligy: Sparta má prvý bod, Football Friends si idú svoje, skvelý obrat Tajov city

BAN

Zimná liga má za sebou ôsme kolo. Líder stále nestratil ani bod, posledný celok tabuľky naopak prvý získal a kategória 40+ priniesla parádny obrat.

Keďže Slovenská Ľupča vyhrala nad Aquaduxom kontumačne, ako prvý sa odohral duel medzi jedenástymi Young Boys Billa a poslednou Spartou. Súboj dvoch ľahkých váh priniesol 18-gólovú prestrelku. Prví menovaní v závere prvého polčasu zmazali trojgólové manko a po zmene strán sa vo vedení striedali oba celky. Young Boys Billa v predposlednej minúte skórovali na 9:8, keď dal svoj piaty gól Tomáš Šamulka, ale v rozliškách hrajúca Sparta ešte v samom závere vyrovnala, a získala tak prvý bod v sezóne.

Následne vyzvala stopercentného lídra tabuľky Vlkanová, z ktorej šatne uniklo, že nechcela dostať viac ako dvadsať. Hráči v zeleno-bielej kombinácii sa držali statočne, keď pred záverečnou 5-minútovkou prehrávali 9:16, ale Football Friends potom zakončili zápas šiestimi gólmi v rade. Najlepší strelec Zimnej ligy Filip Rafanides skóroval 8-krát, a na konte tak už má 40 presných zásahov.

Juniperus môže za tri body ďakovať svojmu výkonu v úvode zápasu, keď sa dostal do 4-gólového vedenia. Potom sa už obraz hry vyrovnal a Erima "98" robila súperovi problémy, ale svoje prvé víťazstvo v sezóne nevybojovala.

Arsenal piatu výhru v rade nepridal, hoci nad MIBA Bianconeri po polčase tesne vyhrával. Bielo-čierni totiž ovládli druhú 25-minútovku, vďaka čomu sa bodovo odpútali od svojho súpera.

Na záver 8. kola hlavnej kategórie Nemce vďaka výbornej záverečnej 10-minútovke porazili Enzo. Zároveň ho predbehli v tabuľke.

V kategórii 40+ sa kvôli kontumácii odohralo len jedno stretnutie, ale stálo za to. Kemada vyhrávala po polčase už o 5 gólov, ale napokon nezískala ani bod. Tajov city po zmene strán do uplynutia predposlednej minúty otočil na 7:6, a hoci Kemada v poslednej minúte vyrovnala, Tajovčania ešte stihli v samom závere rozhodnúť.

Zimná liga - 8. kolo - sobota 27.01.2024 - Magurská

OFK Slovenská Ľupča - Aquadux 5:0 kontumačne

Young Boys Billa - Sparta 9:9 (4:4)

Góly: T. Šamulka 5, M. Lichý 3, P. Koložvári - A. Rusnák 3, P. Tešlár 3, L. Koppa 2, J. Hirjavec. ŽK: M. Lichý - L. Koppa.

FC Vlkanová - Football Friends 9:22 (6:10)

Góly: M. Švantner 3, J. Tyk 2, P. Kapusta, B. Sršeň, E. Ivanič, I. Šteiniger - F. Rafanides 8, E. Gaško 4, T. Dzúrik 3, J. Sojka 3, T. Ondrejka 2, S. Pecník, R. Dlhoš.

Erima "98" - FC Juniperus 6:10 (3:5)

Góly: R. Olejník 2, M. Vozár 2, M. Molnár, M. Krajčovič - V. Túry 3, J. Klačan 2, M. Blaško 2, V. Švantner 2, M. Kučera. ŽK: M. Blaško, J. Túry (FC Juniperus).

Arsenal FC - MIBA Bianconeri 5:7 (4:3)

Góly: R. Latta 2, P. Konder 2, J. Štubian - L. Berec 2, O. Ďurta 2, L. Löbb, E. Hudec, F. Fejerčík.

FC Nemce - Enzo 7:3 (2:1)

Góly: Š. Spišiak 2, S. Václavík 2, I. Varga, M. Janovec, M. Blaško - T. Hlavatý, M. Fábry, J. Kvasna. ŽK: F. Slabecius (Enzo).

Tajov city - Kemada 8:7 (1:6)

Góly: D. Kiedžuch 3, M. Ščepko 3, J. Šimčík - J. Dvorovenko 3, M. Golecký, R. Štefanišin, M. Sirági, M. Haring.