|
Radoslav Blaško

Sumár 7. kola Zimnej ligy: Arsenal natiahol víťaznú šnúru, šláger ovládla Ľupča

BAN

Siedme kolo Zimnej ligy bolo poriadne bohaté na góly. V priemere ich padlo takmer osemnásť na jeden duel. Tabuľke kraľujú aj naďalej stopercentní Football Friends.

Sobotňajší program na Magurskej otvorilo stretnutie, v ktorom si Enzo poľahky poradilo s poslednou Spartou. Najviac to padalo 5-gólovému Jurajovi Kvasnovi.

Nemce vyzvali lídra tabuľky a po obrate dokonca po prvej 25-minútovke tesne viedli. Football Friends, hrajúci v bielych dresoch, však prekvapenie nepripustili a druhý polčas jednoznačne ovládli.

Juniperus ukončil 4-zápasovú sériu prehier, keď 10-gólovým rozdielom deklasoval Young Boys Billa. S poltuctom presných zásahov sa stal strelcom kola Vladimír Túry.

Arsenal vyhrával po polčase nad Pingošmi už 5:0, ale hráči v oranžových dresoch po zmene strán zabrali a duel zdramatizovali znížením na 8:7. Žltí však v posledných minútach poistili svoje víťazstvo, a tak natiahli víťaznú šnúru na 4 zápasy.

Potom prišiel na rad šláger kola medzi dvomi mužstvami z vrchných priečok tabuľky. Po dvoch gólovo zhodných polčasoch uspela Slovenská Ľupča. Víťazná séria MIBA Bianconeri sa tak zastavila na troch zápasoch.

Na záver 7. kola boli kvôli výmene termínov v akcii opäť Pingoši. Hoci už boli rozbehaní, po prvom polčase zaostávali za Vlkanovou o dva góly. V druhom dejstve ale opäť zlepšili svoj výkon a napokon vydolovali aspoň bod.

V kategórii 40+ sa v rámci 8. kola odohral len jeden duel. Mladosť po prvýkrát v sezóne bodovala, ale po kontumácii pre Tajov city. Derby medzi F´ Kemadou a Kemadou bolo po polčase vyrovnané, ale po zmene strán už jasne dominoval prvý menovaný celok.

Zimná liga - 7. kolo - sobota 20.01.2024 - Magurská

Sparta - Enzo 4:17 (1:10)

Góly: L. Koppa 2, J. Hirjavec 2 - J. Kvasna 5, T. Černík 3, T. Hlavatý 3, S. Knižka 3, M. Fábry 3.

Football Friends - FC Nemce 12:5 (3:4)

Góly: E. Gaško 3, T. Dzúrik 2, S. Pecník 2, F. Rafanides 2, D. Kohút 2, L. Höger - Š. Spišiak 3, I. Varga 2. ŽK: E. Gaško - A. Filipko, M. Blaško. ČK: T. Kostiviar (FC Nemce).

FC Juniperus - Young Boys Billa 18:8 (8:3)

Góly: V. Túry 6, R. Blaško 5, J. Túry 3, M. Maruniak 2, V. Švantner 2 - T. Šamulka 5, M. Lichý 2, O. Margoczi. ŽK: M. Maruniak.

Arsenal FC - Pingoši 10:7 (5:0)

Góly: P. Konder 4, T. Bartošík 2, M. Fortiak 2, M. Mesík, J. Štubian - P. Zemko 2, M. Zemko ml. 2, J. Škurla 2, B. Korim. ŽK: M. Mesík, K. Bílek - P. Kozárik.

MIBA Bianconeri - OFK Slovenská Ľupča 4:8 (2:4)

Góly: V. Giertl, O. Ďurta, P. Gajan, O. Zeleňanský - J. Medveď ml. 2, P. Vajda 2, P. Lakomčík 2, R. Dula 2.

Pingoši - FC Vlkanová 7:7 (2:4)

Góly: L. Piršč 2, M. Zemko st. 2, J. Škurla, B. Korim, K. Drahoň - I. Šteiniger 3, B. Sršeň 2, E. Ivanič, J. Styk. ŽK: L. Piršč, L. Bíreš - M. Dubníček.

F´ Kemada - Kemada 8:2 (1:1)

Góly: M. Gibala 4, S. Srnka, M. Necpal, M. Dušička, J. Náčin - J. Dvorovenko, V. Kosec ml..

Sumár predchádzajúceho kola nájdete tu.

Zimná liga - 7. kolo - sobota 20.01.2024 - Magurská (Foto: Dominika Körtvélyesiová)