|
Radoslav Blaško

Sumár 6. kola Zimnej ligy: Šláger ovládli suverénni Football Friends, Pegas stále bez prehry

BAN

Po sviatočnej prestávke sa mužstvá hrajúce Zimnú ligu vrátili do akcie. V sobotu sa v telocvični na Magurskej odohralo 6. kolo.

V prvom stretnutí 6. kola hlavnej kategórie si Arsenal FC pripísal tretiu výhru v rade, vďaka ktorej sa zaradil na 3. miesto. O víťazstve nad predposlednou Erimou "98" rozhodol už v prvom polčase, v ktorom si vypracoval 5-gólový náskok. O polovicu gólov Arsenalu sa postaral Peter Konder.

Juniperus utrpel štvrtú porážku po sebe, hoci v úvode súboja s Vlkanovou viedol 3:0 zo svojho pohľadu. Vlkanová manko zmazala a po polčase platil stav 5:5. Juniperus skóroval v druhej 25-minútovke ako prvý, ale hráči Vlkanovej následne štyrmi presnými zásahmi v rade odskočili, a hoci ich súper ešte znížil na najtesnejší rozdiel, v závere si víťazstvo pohodlne postrážili. Na výhre Vlkanovej sa podieľali najmä dvaja 4-góloví strelci, Martin Švantner a Patrik Ďurčík.

Posledná Sparta nebodovala ani v 6. kole, hoci po prvom polčase zaostávala len o jeden gól. Nemce druhý polčas jednoznačne ovládli.

Potom prišiel na rad šláger kola medzi prvými Football Friends a Slovenskou Ľupčou, ktorá ťahala 4-zápasovú víťaznú šnúru. Prvé tri góly patrili lídrovi tabuľky, ale hráči v modrých dresoch dokázali do prestávky znížiť na kontakt. Football Friends však po zmene strán odskočili a aj vďaka 5-gólovému Danielovi Kohútovi vyhrali aj svoj piaty zápas.

S lídrom tabuľky majú zhodný počet bodov MIBA Bianconeri, ktorí ale odohrali o zápas viac. Bielo-čierni uštedrili Young Boys Billa debakel kola, keď nastrieľali až 21 gólov. Najviac to padalo Vladimírovi Giertlovi, ktorý skóroval 6-krát. MIBA Bianconeri ťahajú 3-zápasovú víťaznú sériu.

Tri výhry v rade má aj Aquadux, ktorý na záver 6. kola hlavnej kategórie porazil Enzo. Hráči v žltých dresoch v druhom polčase zdramatizovali duel znížením z 1:6 na 4:6, ale bližšie k bodom sa už nedostali. Výhru Aquaduxu režíroval piatimi presnými zásahmi Pavel Širka.

V sobotu sa odohrali aj dve stretnutia v kategórii 40+. Nezdolaného lídra tabuľky Pegas napokon vyzvala v 7. kole Kemada, ktorá si vymenila termín s Tajov city. Prvé dva góly strelili hráči Pegasu, potom Kemada otočila na 3:2, ale líder tabuľky si ešte do prestávky prinavrátil vedenie. Kemada v druhom dejstve trikrát vyrovnala, a duel tak skončil deľbou bodov.

Na záver sobotňajšieho programu si druhá F´ Kemada poľahky poradila s poslednou Mladosťou.

Zimná liga - 6. kolo - sobota 13.01.2024 - Magurská

Erima "98" - Arsenal FC 4:8 (0:5)

Góly: J. Jablonovský, L. Mendel, M. Molnár, R. Demian - P. Konder 4, P. Vikarský 3, R. Latta.

FC Vlkanová - FC Juniperus 13:8 (5:5)

Góly: M. Švantner 4, P. Ďurčík 4, I. Brozman 2, J. Styk 2, B. Sršeň - V. Túry 3, J. Klačan, B. Túry, M. Blaško, M. Kučera, V. Švantner. ŽK: M. Švantner - M. Blaško. ČK: M. Kučera.

FC Nemce - Sparta 10:5 (4:3)

Góly: E. Filipko 3, M. Sitarčík 2, J. Bartkovič 2, T. Kostiviar 2, S. Václavík - P. Tešlár 2, L. Koppa, A. Rusnák, P. Pendziviater. ŽK: M. Sitarčík - P. Tešlár, A. Rusnák.

Football Friends - OFK Slovenská Ľupča 11:6 (5:4)

Góly: D. Kohút 5, D. Škubák 2, R. Dlhoš 2, N. Pollak, S. Pecník - P. Lakomčík 2, M. Čief, A. Szarowski, P. Foltáni, N. Vasilovcik. ŽK: P. Vajda (S. Ľupča).

Young Boys Billa - MIBA Bianconeri 3:21 (1:7)

Góly: D. Hlôška, T. Šamulka, P. Bojsa - V. Giertl 6, O. Ďurta 4, L. Löbb 3, T. Pažout 3, O. Zeleňanský 3, L. Berec 2.

Enzo - Aquadux 4:7 (1:3)

Góly: T. Černík 2, J. Kvasna 2 - P. Širka 5, O. Patrnčiak, D. Daniel. ŽK: T. Hlavatý (Enzo).

Kemada - Pegas 6:6 (3:4)

Góly: V. Kosec ml. 3, R. Štefanišin 2, J. Dvorovenko - P. Stacho 3, D. Kohút 2, B. Stacho.

F´ Kemada - Mladosť 11:2 (6:1)

Góly: S. Srnka 2, S. Pecník 2, M. Dušička 2, J. Náčin 2, M. Janík, M. Bobor, M. Necpal - M. Latinák 2.

5Mladosť600615:69-540

Sumár predchádzajúceho kola hlavnej kategórie nájdete tu a sumár uplynulého kola kategórie 40+ nájdete tu.

Zimná liga - 6. kolo - sobota 13.01.2024 - Magurská (Foto: Ján Žilla)