|
Radoslav Blaško

Sumár 4. kola Zimnej ligy: Football Friends dali 32 gólov, s plným počtom bodov aj Enzo

BAN

Štvrté kolo Zimnej ligy prinieslo zápas, ktorý jeden rekord súťaže pokoril a ďalší atakoval. Až 32 gólov za 50 minút hry nastrieľali Football Friends, no historicky najvyšší debakel to nebol.

V hlavnej kategórii sa 4. kolo odohralo na Magurskej v nedeľu 17. decembra. Na úvod si Nemce napravili chuť po dvoch prehrách v rade, keď proti Pingošom hneď dvakrát otočili nepriaznivý stav.

Slovenská Ľupča deklasovala zatiaľ nebodujúcu Erimu "98" 9-gólovým rozdielom, pričom 5-krát skóroval Radoslav Dula, a po tretej výhre v rade sa tak zaradila na 2. miesto.

Potom prišiel na rad súboj dvoch tímov, ktoré v oboch svojich úvodných zápasoch bodovali naplno. Juniperus vstúpil do tohto stretnutia lepšie, ale Enzo ešte do prestávky otočilo na 3:2. Po zmene strán hráči v žltých dresoch navyšovali svoj náskok. Juniperus síce začal sťahovať stratu, ale už bolo neskoro. Enzo tak má za sebou úspešný víkend, keď v sobotu vyhralo Bianconeri Cup a v nedeľu vyhralo aj svoj tretí zápas v sezóne Zimnej ligy.

MIBA Bianconeri sa zaradili medzi 9-bodové celky. Po 25-tich minútach síce s Aquaduxom prehrávali o dva góly, ale druhé dejstvo sa nieslo jasne v ich réžii.

Favorit súťaže Football Friends následne atakoval rekord Zimnej ligy, pokiaľ ide o najvyšší gólový rozdiel. O historický debakel sa v roku 2022 postarali Nemce, ktoré rozdrvili Lobdu 31:0. Hráči v bielych dresoch síce naložili Sparte o gól viac, ale trikrát inkasovali. Patrí im však aspoň rekord v počte nastrieľaných gólov v jednom stretnutí v rámci zimných súťaží pod hlavičkou BBZMF. Až 11-krát skóroval extraligový futsalista Filip Rafanides.

Na záver 4. kola hlavnej kategórie pridal Arsenal druhú výhru v rade. Young Boys Billa síce v 30. minúte viedli 6:4, ale hráči v žltých dresoch otočili zápas štyrmi presnými zásahmi.

Hráči kategórie 40+ sa v rámci 4. kola stretli už v sobotu 16. decembra. F´ Kemada zvíťazila po tretíkrát v rade a zaradila sa na čelo tabuľky, keď si poradila s Tajov city.

Pegas ešte neprehral, ale bod s Kemadou sa mu môže máliť, keďže po polčase vyhrával o dva góly. Zatiaľ čo Pegas potiahol hetrikom Peter Stacho, za Kemadu skóroval trikrát Radoslav Štefanišin.

Zimná liga - 4. kolo - nedeľa 17.12.2023 - Magurská

FC Nemce - Pingoši 9:6 (3:4)

Góly: A. Filipko 2, Mir. Janovec 2, M. Sitarčík 2, E. Filipko 2, J. Bartkovič - B. Korim 2, M. Zemko ml., L. Bíreš, L. Dvorský, M. Zemko st.. ŽK: M. Chochula - L. Bíreš.

OFK Slovenská Ľupča - Erima "98" 13:4 (7:2)

Góly: R. Dula 5, M. Holécy 3, S. Ternuščák 2, N. Vasilovčík 2, A. Szarowski - M. Vozár 2, M. Krajčovič 2.

Enzo - FC Juniperus 9:6 (3:2)

Góly: T. Černík 2, S. Knižka 2, J. Kvasna 2, T. Hlavatý, S. Straka, P. Strieš - V. Túry 2, R. Blaško, J. Klačan, M. Blaško, J. Túry. ŽK: P. Strieš.

Aquadux - MIBA Bianconeri 8:11 (6:4)

Góly: V. Marchuk 3, J. Vavák 2, A. Kostúr, D. Rusko, R. Valent - P. Gajan 4, O. Zeleňanský 3, L. Berec, T. Pažout, E. Hudec, M. Šveda. ŽK: L. Malachovský (Aquadux).

Sparta - Football Friends 3:32 (2:11)

Góly: A. Rusnák 3 - F. Rafanides 11, D. Kohút 6, E. Gaško 4, T. Dzúrik 4, R. Dlhoš 3, N. Pollák 3, S. Pecník.

Young Boys Billa - Arsenal FC 6:8 (3:4)

Góly: B. Maruniak 3, T. Šamulka 2, M. Lichý - P. Konder 3, M. Fortiak 2, R. Latta, M. Mesík, J. Štubian. ŽK: D. Koka - M. Fortiak, P. Fazekaš.

Tajov city - F´ Kemada 4:8 (3:6)

Góly: D. Kiedžuch 2, M. Lovás, M. Ščepko - M. Gibala 2, S. Pecník 2, S. Srnka, T. Ondrejka, J. Náčin, P. Matúška.

Pegas - Kemada 5:5 (3:1)

Góly: P. Stacho 3, M. Patráš, M. Turčan - R. Štefanišin 3, J. Dvorovenko, P. Kvaltíny. ŽK: M. Patráš - P. Kvaltíny.

5Mladosť30035:32-270

Sumár predchádzajúceho kola Zimnej ligy nájdete tu.

Zimná liga - 4. kolo - nedeľa 17.12.2023 - Magurská (Foto: Dominika Körtvélyesiová, Norbert Gura)