|
Radoslav Blaško

Sumár 8. kola: Prestrelka s osemgólovým strelcom, nováčik naďalej na čele druhej ligy

BAN

Sezóna pokračovala počas posledného októbrového víkendu nekompletným, predposledným jesenným kolom.

Výhru FC Nemce režíroval osemgólový strelec

Úvodné dve stretnutia 8. kola 1. ligy sa odohrali už v stredu 25. októbra. Gunners sa oklepali z prvej prehry v sezóne, keď v druhom dejstve otočili nepriaznivý stav proti 1. FC DAN, ktorý tak prehral po piatich výhrach v rade.

Galacticos vyhrali aj svoj ôsmy zápas v sezóne, keď Aquaduxu uštedrili 10-gólový debakel. Štyrmi gólmi sa zaskvel Filip Rafanides.

Program 8. kola 1. ligy pokračoval v Jakube v sobotu 28. októbra. Hráči FC Nemce a MIBA Bianconeri zviedli parádnu, 20-gólovú prestrelku, v ktorej bol najmä vďaka výkonu v prvom polčase úspešnejší prvý menovaný celok. FC Nemce potiahol 8-gólový Ivan Varga, ktorý má na konte už 33 presných zásahov, a vedia tak tabuľku strelcov.

V súboji dvoch tímov zo spodných priečok si IQ aj vďaka hetriku Michala Roháča poradilo so Simacekom.

Druhým najlepším strelcom 1. ligy je Ján Štubian, ktorý zaťažil konto Enza 6-krát a pomohol tak svojmu Dream Teamu k presvedčivému víťazstvu. Dream Team získal v posledných troch kolách 7 bodov.

1. liga - 8. kolo - Jakub

Hančurka Team - Skackavá - odložené

Gunners - 1. FC DAN 5:4 (2:3)

Góly: P. Reptiš 2, A. Lukáč 2, D. Matis - M. Demčo 2, P. Vozár, A. Schütz. ŽK: D. Matis - P. Vozár.

Galacticos - Aquadux 10:0 (10:0)

Góly: F. Rafanides 4, L. Riša 2, M. Považanec, M. Greško, F. Kaľavský, N. Pollák.

FC Nemce - MIBA Bianconeri 12:8 (5:1)

Góly: I. Varga 8, D. Kiedžuch 3, Mir. Janovec - M. Sanitra 4, L. Berec, D. Slivka, P. Zehnal, E. Hudec. ŽK: I. Varga - D. Slivka, L. Löbb.

IQ - Simacek 6:3 (3:0)

Góly: M. Roháč 3, M. Kurjan, A. Ursíny - P. Mesík 2, R. Zima. ŽK: M. Haring - R. Zima, J. Merva. ČK: M. Haring.

Enzo - Dream Team 4:11 (1:3)

Góly: F. Slabecius, M. Benko, T. Černík, R. Môcik - J. Štubian 6, O. Zeleňanský 2, M. Švantner 2, T. Meiszlinger. ŽK: P. Krutý (Dream Team).

Arsenal naďalej prvý

Piatkové zápasy 8. kola 2. ligy boli kvôli nepriaznivému počasiu a nevyhovujúcemu stavu hracej plochy odložené.

V sobotu bol v akcii líder tabuľky, ktorý je zároveň nováčikom. Arsenal FC sa na čele udržal, keď štyrmi gólmi v rozmedzí piatich minút zlomil duel s Erimou "98".

Starí páni prehrávali s ŠKP B200 po polčase o dva góly, ale v druhej 25-minútovke manko zmazali, a po remíze 3:3 tak natiahli svoju sériu bez prehry na štyri zápasy.

2. liga - 8. kolo - Jakub

Partizán BB - Joga Bonito - odložené

FC Vlkanová - EFCE Brocak - odložené

Riečka - Malonas - odložené

Hellius - Lazio - odložené

Arsenal FC - Erima "98" 6:3 (2:1)

Góly: M. Fortiak 2, M. Mesík, T. Bartošík, M. Kubacký, P. Vikarský - J. Abrahám 3. ŽK: M. Mesík, R. Latta - K. Dekrét. ČK: M. Kubacký.

ŠKP B200 - Starí páni 3:3 (3:1)

Góly: P. Uhliarik, M. Ondrejka, R. Čipčala - O. Zeleňanský, P. Matúška, V. Čaniga. ŽK: P. Uhliarik, P. Ondrejka (ŠKP B200).

15Hellius700714:46-320

Kvôli nízkemu počtu doteraz odohratých zápasov 8. kola sme ocenenia ako "strelec kola", "zápas kola" či "debakel kola" nevyhodnotili. V 2. lige sa hrali len dva zápasy a posledné dve jesenné kolá 3. ligy sú preložené na jarnú časť.

Úvodné stretnutia posledného jesenného kola 1. ligy sa odohrajú už v stredu 1. novembra v Jakube. Úradujúci majster, šiesta Skackavá, vyzve o 19.00 h druhý celok tabuľky 1. FC DAN. O 20.00 h sa v súboji dvoch mužstiev zo spodných priečok stretne Aquadux a Simacek. O 21.00 h je na programe druholigová dohrávka medzi FK Plus a Tripe.