|
Radoslav Blaško

BAN

Zimná liga Banskobystrického zväzu malého futbalu vrcholí. V poslednú februárovú sobotu sa odohrali posledné zápasy v spodnej skupine. V skupine o titul sa zas rozdali karty pred finále. V tradičnom sumári nájdete aj fotogalériu a odkazy na videozostrihy.

Na úvod 4. kola skupiny o titul sa stretli Nemce a Enzo. Skóre stretnutia otvorili hráči Enza, ktorí následne reagovali na dva góly Nemiec a do polčasovej prestávky otočili na 4:2 z ich pohľadu. Nemce potrebovali zvíťaziť, ak sa chceli udržať v hre o titul. Napokon sa im aj podarilo otočiť priebežný stav, a to štyrmi gólmi v rade. Duel vyvrcholil dramatickým záverom, v ktorom Enzo zmazalo 2-gólové manko, ale Nemce v predposlednej minúte uchmatli víťazstvo, ktoré im dáva veľkú nádej na zisk titulu. Nemciam výrazne pomohol 4-gólový Miroslav Janovec.

V poslednom kole sa môžeme tešiť na finále, teda priamy súboj o titul medzi dvomi celkami, ktoré majú na čele tabuľky zhodný počet bodov. S Nemcami si to rozdá o celkové prvenstvo v Zimnej lige Bezvetrie, ktoré v druhom sobotňajšom súboji uštedrilo tímu Bianconeri debakel 19:3. Strelcom kola sa stal Vladyslav Marchuk z Bezvetria, ktorý skóroval 5-krát.

Sobotňajší program na Magurskej pokračoval duelmi v spodnej skupine. Požiarnik Vlkanová vsietil prvé dva góly stretnutia s Pingošmi, ktorí však následne otočili na 2:3. Vlkanová v závere prvej 25-minútovky vyrovnala, ale po zmene strán odskočili Pingoši na 4-gólový rozdiel. V záverečných minútach ešte Požiarnik znížil na konečných 5:7. Pingoši tak vyhrali všetky zápasy v spodnej skupine a zaslúžene ju vyhrali.

V súboji predposledného s posledným platil po prvom dejstve vyrovnaný stav 3:3. V úvodných minútach druhého polčasu si hráči Aquaduxu vypracovali 2-gólový náskok. Sparta však zápas otočila piatimi gólmi v rozmedzí 10-tich minút, a zvíťazila tak 8:5.

Zimná liga BBZMF - nadstavbová časť - - sobota 25.02.2023 - Magurská

Skupina o 1. až 5. miesto - 4. kolo

Nemce - Enzo 7:6 (2:4) - VIDEO

Góly: Mir. Janovec 4, M. Blaško, J. Bartkovič, A. Filipko - R. Halaj 2, R. Môcik 2, J. Štubniak, P. Strieš. ŽK: T. Kostiviar - R. Halaj, R. Môcik, T. Kováčik.

Bezvetrie - Bianconeri 19:3 (5:1) - VIDEO

Góly: V. Marchuk 5, A. Čilík 4, D. Daniel 3, I. Marko 2, A. Kostúr 2, M. Orság 2, R. Valent - T. Pažout 2, L. Berec.

Skupina o 6. až 9. miesto - 3. kolo

TJ Požiarnik Vlkanová - Pingoši 5:7 (3:3) - VIDEO

Góly: I. Šteiniger 3, E. Ivanič, Á. Ibos - J. Škurla 3, V. Močáry 2, P. Zelina, B. Korim.

Sparta - Aquadux 8:5 (3:3) - VIDEO

Góly: A. Garaj 3, A. Rusnák 3, R. Greguš, L. Kandra - I. Gašparík 2, R. Kulík, M. Slančík, K. Chaban.

4.Aquadux12111066:135-694

Sumár predchádzajúceho kola nájdete v tomto článku.

Zimná liga - 4. kolo skupiny o titul a posledné kolo spodnej skupiny - sobota 25.02.2023 - Magurská (Foto: Lucia Lichá)