|
Radoslav Blaško

BAN

V predposlednú februárovú sobotu sa v telocvični na Magurskej odohralo tretie kolo skupiny o titul a druhé kolo spodnej skupiny Zimnej ligy. V tradičnom sumári nájdete aj fotogalériu a odkazy na videozostrihy zo všetkých štyroch stretnutí.

Na úvod sobotňajšieho programu sa stretli Bianconeri a Enzo. V prvom polčase dali obe mužstvá len po góle. V druhej 25-minútovke však už hráči pálili ostrými. Enzo si v úvode druhého polčasu vypracovalo 2-gólové vedenie, ale bielo-čierni 4 gólmi v rade otočili priebežný stav na 6:4, pričom hetrik skompletizoval Erik Hudec. Enzo ešte vsietilo kontaktný gól, no Bianconeri si v závere si výhru poistili, a ostávajú tak v hre o titul.

Následne Nemce rozdrvili Emócie bokom. Na debakli 18:2 sa až 9-timi presnými zásahmi podieľal Ivan Varga, ktorý neohrozene kraľuje tabuľke strelcov, keď má na konte už 51 gólov. Nemce natiahli víťaznú šnúru už na 7 zápasov a posunuli sa na čelo tabuľky.

V skupine o 6. až 9. miesto bolo na programe 2. kolo. V jeho prvom stretnutí si Pingoši poľahky poradili s predposlednou Spartou, ktorú deklasovali 9-gólovým rozdielom. Sparta pritom živila nádej na bodový zisk ešte na začiatku druhého dejstva, keď znížila na 6:3, avšak zvyšok zápasu ovládli Pingoši.

Záverečný duel sobotňajšieho programu Zimnej ligy priniesol dramatickú prestrelku. Požiarnik Vlkanová vstúpil do zápasu skvele a v 11. minúte vyhrával 5:1, ale Aquadux dokázal do prestávky znížiť na 5:7. V druhej polovici hrali mančafty vyrovnanú partiu. Požiarnik si udržiaval potrebný náskok a v 24-gólovej prestrelke napokon zvíťazil 2-gólovým rozdielom.

Zimná liga BBZMF - nadstavbová časť - sobota 18.02.2023 - Magurská

skupina o 1. až 5. miesto - 3. kolo

Bianconeri - Enzo 7:5 (1:1) - VIDEO

Góly: E. Hudec 3, O. Ďurta 2, P. Zehnal, L. Berec - T. Hlavatý 2, M. Čief, P. Strieš, R. Halaj. ŽK: O. Ďurta - F. Slabecius.

Emócie bokom - Nemce 2:18 (1:7) - VIDEO

Góly: L. Potančok, M. Mesík - I. Varga 9, M. Blaško 3, D. Kohút 3, T. Kostiviar, Mich. Janovec, E. Filipko.

skupina o 6. až 9. miesto - 2. kolo

Pingoši - Sparta 12:3 (6:2) - VIDEO

Góly: M. Zemko ml. 4, M. Zemko st. 4, B. Korim 2, doplníme 2 - P. Polák 2, A. Rusnák.

Aquadux - TJ Požiarnik Vlkanová 11:13 (5:7) - VIDEO

Góly: I. Gašparík 5, J. Šimčík 2, doplníme 2, J. Hrdina, M. Lashin - V. Kolenička 6, E. Ivanič 3, Á. Ibos 2, M. Piecka 2.

4.Aquadux1111961:127-664

Sumár predchádzajúceho kola nájdete v tomto článku.

Zimná liga - 3. kolo skupiny o titul a 2. kolo spodnej skupiny - sobota 18.02.2023 - Magurská (Foto: Norbert Gura a Matej Melko)