|
Radoslav Blaško

Na Niké Winter Cupe nás reprezentovali Bianconeri, zo skupiny nepostúpili

BAN

V sobotu 11. februára sa v obci Korňa na Kysuciach konal 5. ročník Niké Winter Cupu - zimných majstrovstiev Slovenska. Z Banskej Bystrice vycestovala jedna výprava, pod hlavičkou tímu Bianconeri. Päť bodov na účasť v play-off nestačilo.

Mužstvá boli rozdelené do štyroch 6-členných skupín. Do štvrťfinále postupovali najlepšie dve mužstvá z každej skupiny. Jeden zápas trval 15 minút, pričom umelý trávnik v hale v Korni bol rozdelený na tri ihriská.

Bielo-čiernych čakali hneď na úvod skupinovej fázy dvaja papierovo najsilnejší súperi. Najväčšou hviezdou trnavských Golden Boys bol reprezentant Adam Bombicz, ktorý potvrdil svoje strelecké kvality úvodným gólom v 7. minúte. Bianconeri odpovedali v 9. minúte, keď sa z dorážky presadil Maximilián Črep. V 13. minúte sa opäť zaskvel kanonier Bombicz, ale takmer okamžite vyrovnal prudkou prízemnou strelou z ľavej strany Alexander Schütz. Napriek tlaku Golden Boys v závere takmer zvíťazili Bianconeri, ktorí však svoju tutovku v posledných sekundách nevyužili. Cenná remíza s favoritom na úvod turnaja však nebola na zahodenie.

V druhom zápase sa Bianconeri stretli s obhajcom titulu TO-DAY Hydrokres Prešov, ktorý napokon ovládol aj 5. ročník Winter Cupu. Bielo-čierny držali bezgólový stav 10 minút, no v poslednej 5-minútovke dvakrát inkasovali a zareagovať už nedokázali. Následne čelil bystrický tím ďalšiemu prešovskému. Vo vyrovnanom stretnutí s Los Pollos Hermanos Prešov sa za 15 minút nepodarilo skórovať ani jednému celku.

Proti Bambariakom Martin mali Bianconeri optickú prevahu, no góly neprichádzali. Rozhodovalo sa až v nadstavenom čase, kedy najprv Bystričania spálili tutovku a následne Martinčania trestali z protiútoku. Po trpkej prehre 0:1 tak už bielo-čierni nemohli pomýšľať na postup zo skupiny. Aspoň v záverečnom vystúpení na turnaji sa hráčom Bianconeri podarilo zvíťaziť. Proti Nuršišliš United Prešov išli do vedenia v 12. minúte, keď Adam Cehuľa našiel výbornou prihrávkou pred bránu presne zakončujúceho spoluhráča. Na 2:0 zvyšoval v 14. minúte Ondrej Zeleňanský. Prešovčania ešte v nadstavenom čase skorigovali na konečných 2:1. Bianconeri tak získali na Niké Winter Cupe 5 bodov, čo stačilo na 4. priečku v skupine C.

Marián Sanitra, hrajúci tréner Bianconeri Banská Bystrica: "Gro tímu bolo z Banskej Bystrice, ale skladali sme ho z celého stredného Slovenska. Bol s nami brankár Tomáš Mičuda, ktorý chytá futsalovú extraligu za MIBA Banská Bystrica. Myslím si, že naše výkony neboli zlé. Za tých 15 minút v jednom zápase je možno náročné ukázať niečo viac, rýchlo to ubehne. Po prvom zápase sa nám nedarilo strieľať góly. Samozrejme, chceli sme postúpiť, určite sme sem prišli kvôli tomu, ale na prvú účasť na tomto turnaji nie je to umiestnenie úplne zlé. Turnaj bol zorganizovaný celkom dobre, bolo tu veľké množstvo mužstiev. Hala je veľmi pekná, dobrý povrch, trošku chladnejšie, ale inak fajn."

Peter Králik, prezident Slovenského zväzu malého futbalu o Niké Winter Cupe 2023: "Hala v Korni je jediná svojho druhu na Slovensku, preto sme tu. Nie je to síce úplne v strede Slovenska, tak ako sme mali Majstrovstvá Slovenska v Banskej Bystrici, ale na Slovensku je to jediné vhodné prostredie na takýto zimný turnaj. My sme tu už piaty rok, takže sa nám tu veľmi páči. Vždy tu sú perfektné podmienky, vždy sa tu zídu tí najlepší hráči a najkvalitnejšie tímy z malého futbalu z celého Slovenska. Kvalita hráčov sa každoročne zvyšuje, aj vďaka Majstrovstvám Európy, ktoré sme zorganizovali v lete v Košiciach. Malý futbal sa spopularizoval a pravdepodobne aj z tohto dôvodu sa Miňo Stoch zaujímal o malý futbal. Sme veľmi radi, že toto bol jeho debut. Mali sme aj diskusie o tom, aby pokračoval."

Výsledky tímu Bianconeri v skupine C na Niké Winter Cupe - sobota 11.02.2023 - Korňa

Bianconeri Banská Bystrica - Golden Boys Trnava 2:2

Góly: 9. M. Črep, 13. A. Schütz - 7. A. Bombicz, 13. A. Bombicz. ŽK: 11. M. Sanitra - 9. A. Bombicz.

TO-DAY Hydrokres Prešov - Bianconeri Banská Bystrica 2:0

Góly: 11. K. Čekan, 13. M. Varga.

Bianconeri Banská Bystrica - Los Pollos Hermanos Prešov 0:0

ŽK: 14. J. Štubian - M. Halický.

Bambariaci Martin - Bianconeri Banská Bystrica 1:0

Gól: 16. J. Valášek. ŽK: 8. T. Kucej (Martin).

Bianconeri Banská Bystrica - Nuršišliš United Prešov 2:1

Góly: 12. R. Blaško, 14. O. Zeleňanský - 16. Š. Koreň. ŽK: 15. O. Zeleňanský - 15. M. Fedor.

Zostava Bianconeri Banská Bystrica: Mičuda - J. Štubian (C), O. Zeleňanský, A. Cehuľa, R. Blaško, T. Pažout, M. Črep, A. Schütz, F. Jančula, R. Lupták, M. Sanitra.