|
Radoslav Blaško

Sumár: Nová sezóna odštartovaná, v prvom kole viacero tesných prestreliek

BAN

V úvode septembra sa hráči malého futbalu v Banskej Bystrici dočkali prvého kola novej sezóny. Zaujala prestrelka v prvej lige či dva obraty v záverečných minútach.

MIBA Bianconeri uspeli v 15-gólovej prestrelke

Najatraktívnejší zápas prvého kola sa hral v stredu 4. septembra v Jakube v rámci 1. ligy. MIBA Bianconeri sa s FC Nemce parádne doťahovali, polčas skončil 6:6 a napokon sa z tesnej výhry radovalo prvé menované mužstvo. Víťazovi pomohol hetrikom Lukáš Berec, na opačnej strane sa štyrmi gólmi zaskvel Ivan Varga.

Následne sa úradujúcemu majstrovi Galacticos podarilo v jednom z dvoch najgólovejších stretnutí kola zdolať nováčika Lazio Ľupča. Desať gólov víťazného tímu si zhodne rozdelilo päť strelcov.

Nemce 2012 v piatok 6. septembra v Jakube zdolali Enzo aj vďaka hetriku Ivana Širku.

Joga Bonito, nové mužstvo v 1. lige, prehrávala ešte tri minúty pred koncom s IQ 4:5, ale potom zariadil obrat Maroš Fojtík, ktorý skóroval celkovo štyrikrát.

Potom si Dream Team poľahky poradil so Simacekom, na jednoznačnom výsledku sa štyrmi gólmi podieľal Ján Štubian.

Piatkový program v Jakube aj prvé kolo 1. ligy uzavrelo meranie síl, v ktorom bronzový celok z minulej sezóny 1. FC DAN porazil Starých pánov, nováčika súťaže.

1. liga - 1. kolo

MIBA Bianconeri - FC Nemce 8:7 (6:6)

Góly: L. Berec 3, V. Giertl 2, O. Malík, M. Sanitra, O. Ďurta - I. Varga 4, Mir. Janovec 2, M. Sitarčík.

Lazio Ľupča - Galacticos 6:10 (2:4)

Góly: P. Vajda 2, J. Medveď ml., P. Lakomčík - R. Dlhoš 2, R. Greško 2, F. Samson 2, S. Pecník 2, N. Pollák 2. ŽK: L. Lakomčík - R. Dlhoš.

Nemce 2012 - Enzo 6:4 (2:0)

Góly: I. Širka 3, M. Blaško, T. Kostiviar, E. Filipko - M. Fortiak 2, P. Strieš, M. Fábry.

Joga Bonito - IQ 6:5 (2:2)

Góly: M. Fojtík 4, M. Sásik, T. Garaj - A. Ursíny 2, T. Bíreš, E. Šulko, P. Kvaltíny.

Simacek - Dream Team 2:7 (0:4)

Góly: P. Mesík 2 - J. Štubian 4, M. Švantner 2, P. Čiliak.

Starí páni - 1. FC DAN 2:4 (0:2)

Góly: T. Šamulka, S. Pepinović - A. Schütz 2, D. Matis, S. Maskaľ. ŽK: S. Pepinović.

Tínedžerský sen sa uviedol debaklom kola

Druhá liga privítala až sedem nováčikov. Spomedzi nich sa najviac v prvom kole darilo Tínedžerskému snu, keď vo štvrtok 5. septembra v Nemciach uštedril debakel kola Aquaduxu, ktorý do tejto súťaže vypadol.

Strelcom kola sa stal Igor Brozman, piatimi gólmi pomohol v stredu v Jakube Vlkanovej k dominantnému výsledku proti EFCE Brocak.

O jeden z dvoch obratov kola sa vo štvrtok v Nemciach postaral nováčik ANK Pegi, dvomi gólmi v záverečných troch minútach rozhodol o jeho výhre nad Tripe Andrej Šimko.

Jedným z nových tímov v 2. lige je aj Borussia, ktorá v sobotu 7. septembra v Jakube zaknihovala prekvapenie kola, keď tesne zdolala ŠKP B200, jeden z popredných celkov minulej druholigovej sezóny.

Fotogalériu vám prinášame z duelu, ktorý sa hral pár hodín predtým. Erima "98" si v ňom poľahky poradila s nováčikom FC Juniperus.

2. liga - 1. kolo

FC Vlkanová - EFCE Brocak 11:4 (3:2)

Góly: I. Brozman 5, P. Valach 2, P. Ďurčík 2, E. Ivanič, I. Šteiniger - M. Lišiak 2, J. Plžik 2. ŽK: E. Ivanič.

Pingoši - Atak 3:1 (1:1)

Góly: Mat. Dušička, J. Škurla, R. Piršč - D. Panáček.

Tínedžerský sen - Aquadux 12:3 (6:1)

Góly: T. Lasheen 4, A. Chromek 3, M. Zelina 2, S. Almáši 2, J. Page - D. Mihalíček 2, M. Štaudner.

Tripe - ANK Pegi 3:4 (1:2)

Góly: L. Jeziorski 2, M. Repčín - J. Bednár 2, A. Šimko 2. ŽK: A: Petrovič - R. Bartelt.

Riečka - Arsenal FC 2:4 (0:4)

Góly: J. Lupták, B. Srnka - P. Vlček 2, M. Kubacký, P. Vikarský. ŽK: J. Lupták, J. Náčin, P. Kuruc - R. Kováčik.

FK Plus - Dynamo 8:0 (7:0)

Góly: J. Štubian 3, Ľ. Šišmiš 2, N. Szomor 2, I. Majer.

FC Juniperus - Erima "98" 4:8 (2:4)

Góly: V. Túry 2, J. Klačan, V. Švantner - J. Chriaštel 3, L. Mendel 2, J. Ambroz, M. Vesel, R. Olejník. ŽK: J. Koštial (FC Juniperus).

ŠKP B200 - Borussia 5:6 (2:4)

Góly: P. Uhliarik 2, L. Kucbel 2, P. Ondrejka - E. Masár 3, B. Dian 2, L. Handlovský. ŽK: P. Ondrejka, R. Žila - R. Terem. ČK: P. Uhliarik.

Tesný súboj pre Starých pánov B

Na úvod prvého kola 3. ligy Sparta v piatok v Nemciach v 16-gólovej prestrelke pokorila Ateeray, keď jej vyšiel najmä druhý polčas.

Fotogalériu vám prinášame aj zo stretnutia, v ktorom béčko Starých pánov v sobotu v Jakube zdolalo v tesnom súboji Ajax, keď štyri gól vsietil Ondrej Zeleňanský.

Nové mužstvo One of one sa uviedlo víťazne, v sobotu v Jakube na záver kola prevýšilo Bezvetrie.

Sparta - Ateeray 10:6 (6:5)

Góly: D. Jablonský 3, L. Koppa 2, J. Hirjavec 2, A. Rusnák 2, P. Tešlár - F. Samson 3, M. Lovás 2, T. Longauer.

Iná Liga - FC Medojed 3:1 (1:1)

Góly: A. Bubeník 2, P. Rusnák - M. Benko. ŽK: M. Benko.

FK Amatéri - FC Salve 1:5 (0:3)

Góly: R. Daubner - M. Výlupok, M. Badinský, M. Urblík, M. Dien, A. Slobodník.

Viking Stavanger - AC Tornádo 6:2 (2:1)

Góly: M. Melišík 2, L. Vešelényi 2, Mich. Lakomčík, M. Obročník - K. Mišiak, O. Zrubák.

Starí páni B - Ajax 6:5 (1:1)

Góly: O. Zeleňanský 4, M. Švantner, L. Libica - M. Maslák 2, L. Porteleki 2, R. Sečkár. ŽK: O. Zeleňanský.

One of One - Bezvetrie 5:2 (2:0)

Góly: P. Šišo 3, T. Ugroczy 2 - M. Michal, D. Mihalíček. ŽK: P. Šišo, R. Kurjatko, M. Kvasna - D. Mihalíček.