|
Radoslav Blaško

Sumár: Druholigový šláger pre Lazio, IQ urobilo veľký krok k záchrane

BAN

Ôsme kolo jarnej časti našich súťaží prinieslo viacero dôležitých meraní síl z hľadiska tabuľkového postavenia.

V súboji posledných dvoch uspelo IQ

V stredu 22. mája sa v Jakube odohrali dve stretnutia 1. ligy. V skupine o titul si Skackavá upevnila druhú priečku, keď v druhom polčase zlomila tretích Gunners. V spodnej skupine si zas MIBA Bianconeri debaklom kola pripísali proti FC Nemce siedmu výhru v rade, a tak sú na jar naďalej stopercentní. Zvyšné prvoligové duely sa odohrali v piatok 24. mája. Za zápas kola sme označili stretnutie, v ktorom Simacek prehrával v prvom polčase s Hančurka Teamom 1:4, ale potom zápas postupne otočil a napokon tesne vyhral. Na oboch stranách pritom úradovali dvaja z piatich strelcov kola, Patrik Mesík a Lukáš Kajda. IQ sa výrazne priblížilo k záchrane, keď zvládlo tesný súboj s posledným Aquaduxom. IQ má na Aquadux dve kolá pred koncom 6-bodový náskok, ale vzájomné zápasy nemá lepšie, a tak si musí na definitívu ešte počkať, alebo si ju vybojovať aspoň jedným bodom.

1. liga - nadstavbová časť - Jakub

skupina o 1. až 7. miesto - 4. kolo
streda 22.05.2024

Gunners - Skackavá 3:8 (2:3)

Góly: P. Reptiš, R. Reptiš, D. Matis - M. Caban 3, J. Kučera 2, V. Slovák, P. Ďurčík, S. Kršák. ŽK: M. Bezděka - J. Kučera.

piatok 24.05.2024

Dream Team - Nemce 2012 1:2 (1:0)

Góly: O. Zeleňanský - J. Bartkovič, V. Švantner.

1. FC DAN - Enzo 7:4 (3:1)

Góly: M. Demčo 3, D. Kaňuk 2, M. Demjan, M. Kukolík - P. Širka 2, J. Kvasna, T. Černík. ŽK: M. Kukolík, S. Maskaľ, B. Bilas - M. Fábry.

FC Nemce - MIBA Bianconeri 1:10 (0:2)

Góly: I. Varga - L. Berec 2, L. Löbb 2, R. Lupták 2, E. Hudec 2, V. Giertl, D. Slivka.

Simacek - Hančurka Team 7:6 (2:4)

Góly: P. Mesík 5, T. Handzuš 2 - L. Kajda 5, M. Črep. ŽK: T. Handzuš, R. Zima - S. Fongus.

IQ - Aquadux 5:4 (3:3)

Góly: T. Vach 2, A. Ursíny, P. Kvaltíny, V. Kosec ml. - A. M. Solárik 2, T. Lasheen, M. Meškan. ŽK: T. Lasheen.

Lazio po šlágri späť na čele

V sobotu 25. mája patrilo ihrisko v Jakube 2. kolu nadstavbovej časti 2. ligy. To prinieslo aj súboj prvých dvoch celkov. Lazio predviedlo proti ŠKP B200 dominantný výkon, a tak sa vrátilo na čelo tabuľky. Lazio je bez prehry šesť zápasov v rade.

Situáciu v boji o dve postupové priečky zamiešala aj výhra Starých pánov nad Arsenalom po obrate v záverečnej 10-minútovke. V prostrednej skupine sa stretli dva celky, ktoré dovtedy ťahali 5-zápasovú víťaznú sériu, teda Malonas a FK Plus. V napínavom zápase napokon ťahal o kúsok za dlhší koniec druhý menovaný tím. Fotogalériu vám prinášame aj zo stretnutia spodnej skupiny, v ktorom Tripe deklasovalo vypadávajúci Hellius.

2. liga - nadstavbová časť - 2. kolo - sobota 25.05.2024 - Jakub

skupina o 1. až 5. miesto

ŠKP B200 - Lazio 3:9 (0:3)

Góly: R. Čipčala 2, E. Kruppa - J. Čief 3, R. Žlkovan, J. Medveď ml., P. Širka, R. Chomistek, M. Čief, A. Szarowski.

Arsenal FC - Starí páni 2:4 (0:0)

Góly: M. Fortiak 2 - P. Matúška 2, M. Neušel, V. Čaniga. ŽK: M. Fortiak - M. Laktiš.

Malonas - FK Plus 7:8 (3:5)

Góly: Mat. Dušička 3, M. Funiak 2, M. Pira 2 - J. Michálik 3, D. Kiedžuch 2, F. Medvec 2, J. Štubian. ŽK: I. Majer (FK Plus).

Partizán BB - Riečka 4:8 (0:4)

Góly: Mich. Lakomčík 3, S. Pepinović - S. Václavík 3, M. Solivajs 2, S. Srnka, I. Širka, B. Srnka.

Tripe - Hellius 8:2 (3:2)

Góly: A. Petrovič 4, M. Porubský 3, M. Tuček - M. Čunderlík, R. Račák. ŽK: M. Tuček - J. Kulich. ČK: J. Kulich.

EFCE Brocak - FC Vlkanová 3:2 (1:1)

Góly: M. Babic 3 - M. Zelina, I. Tešlár. ŽK: M. Babic.

Skvelý obrat Amatérov

Amatéri v úvodnom stretnutí 14. kola 3. ligy prehrávali s Ajaxom v polovici druhého polčasu už 0:4, ale potom predviedli obrat kola a pripísali si štvrtú výhru v rade. Neskôr si v piatok v Nemciach Viking Stavanger poradil v dôležitom dueli so Spartou, vďaka čomu ťahá 5-zápasovú víťaznú šnúru, poskočil na tretie miesto a na jar je stále nezdolaný. Bez prehry je v jarnej časti aj prvé Dynamo, ktoré si v sobotu v Jakube proti Borussii v prvom polčase vypracovalo 3-gólový náskok, ale po zmene strán sa ešte muselo strachovať o výsledok. Bezvetrie najmä vďaka výbornému úvodu ozbíjalo o body favorizovaný FC Juniperus, ktorý sa tak prepadol na šiestu priečku.

3. liga - 14. kolo

piatok 24.05.2024 - Nemce

FK Amatéri - Ajax 5:4 (0:2)

Góly: M. Porubský 4, M. Pilát - R. Sečkár 2, L. Dvorský, M. Maslák.

Iná Liga - AC Tornádo 5:8 (2:1)

Góly: I. Šišiak 4, P. Poljovka - M. Mokrý 3, M. Kucka 2, K. Mišiak 2, F. Švantner.

Sparta - Viking Stavanger 2:8 (0:5)

Góly: F. Medvec, D. Rusnák - Mich. Lakomčík 3, L. Vešelényi 3, R. Saksa, M. Melišík.

FC Medojed - Ateeray 1:2 (0:1)

Góly: V. Sklenka ml. - M. Béreš, B. Balšianok.

sobota 25.05.2024 - Jakub

FC Salve - ANK Pegi 0:5 kontumačne

Sosaurus - Svorka vlčákof 11:9 (5:4)

Góly: J. Chriaštel 5, M. Krajčovič 2, M. Kasanický 2, J. Ždánsky, M. Chriaštel - I. Ďurkovič 4, D. Hritz 2, T. Meiszlinger 2, L. Dekyšský. ŽK: M. Chriaštel.

FC Ortotech - Atak 7:3 (2:2)

Góly: P. Konder 5, I. Medveď, J. Sekereš - A. Puzio 3. ŽK: J. Sekereš - D. Borbuliak.

FC Juniperus - Bezvetrie 7:9 (2:4)

Góly: J. Mesík 5, M. Filipko 2 - D. Mihalíček 2, M. Polgar 2, P. Kollárik 2, M. Glončák, B. Koczkás, M. Hrnčiar. ŽK: J. Mesík.

Dynamo - Borussia 4:3 (4:1)

Góly: M. Frančuk 2, V. Petrunenko, D. Piddubnyi - J. Zelina, E. Masár, M. Bálint. ŽK: D. Piddubnyi. ČK: M. Bálint.

Sumár všetkých zápasov

Spolu gólov: 206 gólov (priemer 10,3 gólu na zápas)

Strelci kola: Patrik Mesík (1. liga - Simacek), Lukáš Kajda (1. liga - Hančurka Team), Ján Chriaštel (3. liga - Sosaurus), Peter Konder (3. liga - FC Ortotech), Jakub Mesík (3. liga - FC Juniperus) - 5 gólov

Najviac gólov: 3. liga - Sosaurus - Svorka vlčákof 11:9 (5:4)

Najmenej gólov: 1. liga - Dream Team - Nemce 2012 1:2 (1:0), 3. liga - FC Medojed - Ateeray 1:2 (0:1)

Zápas kola: 1. liga - Simacek - Hančurka Team 7:6 (2:4)

Obrat kola: 1. liga - FK Amatéri - Ajax 5:4 (0:2)

Debakel kola: 1. liga - FC Nemce - MIBA Bianconeri 1:10 (0:2)

Sumár predchádzajúceho kola nájdete tu.

2. liga - nadstavbová časť - 2. kolo - sobota 25.05.2024 - Jakub (Foto: Ján Žilla)