|
Radoslav Blaško

Sumár: V druhej lige vyvrcholila základná časť

BAN

Šieste kolo jarnej časti bolo zároveň posledným v základnej časti druhej ligy, v ktorej sa tak rozhodlo o zložení nadstavbových skupín. Zaujala prvá jarná prehra lídra tabuľky či prebojovanie sa do skupiny o postup gólom v poslednej minúte.

Comeback Skackavej

V 1. lige sa v stredu 8. mája odohrali dve predohrávky. Skackavá prehrávala s Nemcami 2012 v úvode druhého polčasu 1:4, ale predviedla comeback kola a v priebehu troch minút vyrovnala. Aquadux nedohral, keďže v 17. minúte už nemal k dispozícii dostatočný počet hráčov, a tak zápas skončil výsledkom 7:1 v prospech FC Nemce. Tri zo štyroch plánovaných stretnutí sa napokon v piatok 10. mája v Jakube nehrali, dve boli odložené a v jednom prípade išlo o kontumáciu. Zahrali si aspoň Simacek a IQ, v tomto zápase mal navrch prvý menovaný mančaft.

1. liga - nadstavbová časť - 2. kolo - Jakub

skupina o 1. až 7. miesto

streda 08.05.2024

Skackavá - Nemce 2012 4:4 (1:3)

Góly: V. Slovák, P. Ďurčík, P. Vajda, J. Vavák - E. Filipko 2, T. Kostiviar, Š. Spišiak. ŽK: T. Kostiviar.

FC Nemce - Aquadux 7:1 (7:1)

Góly: Mir. Janovec 2, D. Kiedžuch 2, S. Čabala 2, M. Adam - Š. Nemček.

Hančurka Team - MIBA Bianconeri - odložené

Simacek - IQ 7:3 (2:0)

Góly: T. Handzuš 3, P. Mesík 2, A. Luptovčiak, V. Demčík - A. Ursíny 3.

Joga Bonito do prvej päťky po dramatickom závere

V 2. lige sa v sobotu 11. mája v Jakube odohralo posledné kolo základnej časti, po ktorej sa súťaž rozdelila na tri 5-členné nadstavbové skupiny. O prekvapenie kola sa postaralo predposledné Tripe, keď uštedrilo prvú prehru v jarnej časti dovtedajšiemu lídrovi tabuľky ŠKP B200.

Za zápas kola sme označili duel, v ktorom Joga Bonito zdolala tesne tabuľkovo vyššie postavených Starých pánov. Tí v záverečnej trojminútovke zmazali dvojgólové manko, ale Joga Bonito v poslednej minúte rozhodla o svojom víťazstve aj postupe do skupiny o 1. až. 5. miesto. Novým lídrom tabuľky je Lazio, ktoré najprv v stredajšej dohrávke uštedrilo debakel kola poslednému Helliusu a v sobotu zdolalo Partizán BB, ktorý tak vypadol z prvej päťky. Riečka prenikla do prostrednej skupiny, a to vďaka výhre nad EFCE Brocak, na ktorej sa piatimi gólmi podieľal Stanislav Václavík.

2. liga - 15. kolo - sobota 11.05.2024 - Jakub

Arsenal FC - FK Plus 3:4 (0:2)

Góly: R. Latta, T. Bartošík, M. Kubacký - J. Štubian, J. Michálik, N. Szomor, I. Majer. ŽK: M. Kubacký - M. Pavlík, F. Medvec.

Erima "98" - Hellius 10:2 (2:0)

Góly: R. Olejník 4, K. Dekrét 4, L. Mendel, M. Krajčovič - P. Lichý 2. ŽK: L. Mendel, M. Molnár - O. Margoczi.

Lazio - Partizán BB 9:4 (4:2)

Góly: P. Širka 3, J. Medveď ml. 2, J. Čief 2, D. Priadka, M. Čief - Mich. Lakomčík 3, P. Očenáš.

Malonas - Pingoši 5:4 (3:2)

Góly: N. Gura, Mar. Dušička, Mat. Dušička, V. Zelník, J. Murin - L. Piršč 2, P. Zemko, B. Korim. ŽK: N. Gura - L. Bíreš.

Tripe - ŠKP B200 5:3 (1:0)

Góly: L. Jeziorski, A. Petrovič, M. Porubský, M. Repčín, J. Šagúl - Ľ. Pročka, P. Ondrejka, M. Ondrejka. ŽK: M. Porubský - P. Ondrejka, E. Kruppa. ČK: E. Kruppa.

EFCE Brocak - Riečka 4:9 (3:5)

Góly: P. Pančík, V. Doffek, M. Lišiak, J. Plžik - S. Václavík 5, D. Sekerka 2, S. Srnka, I. Širka. ŽK: P. Pančík.

Starí páni - Joga Bonito 3:4 (1:2)

Góly: O. Zeleňanský 2, P. Matúška - P. Horničák, T. Garaj, T. Longauer, J. Bílek. ŽK: T. Longauer.

dohrávky 8. kola - streda 08.05.2024

Hellius - Lazio 0:10 (0:3)

Góly: P. Širka 4, A. Szarowski 3, J. Medveď ml. 2, J. Čief.

Viking Stavanger na jar stále bez prehry

Líder tabuľky 3. ligy sa tešil z troch bodov bez boja, Dynamo vyhralo s Ateerayom kontumačne. Črtá sa napínavý boj po postupové prvé tri priečky, keďže mužstvá od druhého po siedme miesto delia len tri body. Nájdeme medzi nimi aj Spartu, ktorá v piatok v Nemciach v záverečnej 10-minútovke zlomila odpor Inej ligy. Potom si Amatéri poradili so Svorkou vlčákof v najgólovejšom zápase kola, pričom v tomto stretnutí úradovali dvaja kanonieri. Martin Porubský pomohol k výhre Amatérov siedmimi gólmi a stal sa jedným z dvoch strelcov kola, zatiaľ čo Tomáš Šamulka zo Svorky vlčákof nastrieľal poltucet.

Druhým strelcom kola je so siedmimi presnými zásahmi Vladimír Túry, jeho FC Juniperus v piatok v Nemciach deklasoval Atak a udržal sa v tesnom závese za prvou trojkou. Na druhej priečke sa drží ANK Pegi, ktoré v sobotu v Jakube zaznamenalo proti Medojedu tretiu výhru v rade. Tabuľkou stúpa Viking Stavanger, ktorý zo šiestich jarných zápasov neprehral ani jeden. V sobotu aj vďaka šiestim gólom Mateja Melišíka splnil úlohu favorita proti predposlednému Sosaurusu.

3. liga - 12. kolo

piatok 10.05.2024 - Nemce

Dynamo - Ateeray 5:0 kontumačne

Iná Liga - Sparta 3:6 (2:2)

Góly: M. Caban, P. Šimo, Mar. Rudnický - A. Rusnák 2, P. Pendziviater 2, F. Medvec, D. Rusnák.

FK Amatéri - Svorka vlčákof 11:7 (4:4)

Góly: M. Porubský 7, M. Repčín 2, M. Cesnak - T. Šamulka 6, T. Meiszlinger. ŽK: T. Meiszlinger, J. Búci, O. Margoczi, A. Slobodník.

FC Juniperus - Atak 11:3 (8:1)

Góly: V. Túry 7, J. Mesík 2, R. Blaško, Mar. Blaško - R. Oravec, D. Ihring, D. Panáček.

sobota 11.05.2024 - Jakub

FC Salve - AC Tornádo 0:5 kontumačne

FC Medojed - ANK Pegi 5:11 (1:6)

Góly: M. Jasenský 2, V. Klemanič, M. Benko, J. Bielik - A. Šimko 4, J. Bednár 3, L. Handzuš 2, J. Pavlík, D. Čierny. ŽK: A. Šimko.

FC Ortotech - Ajax 5:7 (3:3)

Góly: J. Sekereš 3, I. Medveď, R. Daubner - L. Porteleki 3, V. Bacúlik 3, M. Šimčík. ŽK: P. Pinter - L. Porteleki.

Sosaurus - Viking Stavanger 4:9 (3:4)

Góly: M. Krajčovič, J. Chriaštel, J. Ambroz, R. Demian - M. Melišík 6, I. Kalmar, M. Kucak, L. Laubert. ŽK: M. Melišík.

Borussia - Bezvetrie 4:5 (1:3)

Góly: E. Masár 2, P. Zemko, R. Bartelt - I. Hak 3, M. Polgar, D. Mihalíček. ŽK: D. Mihalíček.

Sumár všetkých zápasov

Spolu gólov: 196 gólov (priemer 10,9 gólu na zápas)

Strelci kola: Martin Porubský (3. liga - FK Amatéri), Vladimír Túry (3. liga - FC Juniperus) - 7 gólov

Najviac gólov: 3. liga - FK Amatéri - Svorka vlčákof 11:7 (4:4)

Najmenej gólov: 2. liga - Arsenal FC - FK Plus 3:4 (0:2), Starí páni - Joga Bonito 3:4 (1:2)

Zápas kola: 2. liga - Starí páni - Joga Bonito 3:4 (1:2)

Comeback kola: 1. liga - Skackavá - Nemce 2012 4:4 (1:3)

Prekvapenie kola: 2. liga - Tripe - ŠKP B200 5:3 (1:0)

Debakel kola: 2. liga - Hellius - Lazio 0:10 (0:3)

Sumár predchádzajúceho kola nájdete tu.

2. liga (15. kolo - sobota 11.05.2024 - Jakub), 3. liga (12. kolo - piatok 10.05.2024 - Nemce)

2. liga (15. kolo - sobota 11.05.2024 - Jakub), 3. liga (12. kolo - piatok 10.05.2024 - Nemce) (Foto: Amália Boháčová, Dominika Körtvélyesiová)