|
Radoslav Blaško

Sumár: Na čele prvej ligy tri šesťbodové tímy

BAN

Nielen víkendový futbalový program, ale aj druhé kolo banskobystrickej miniligy poznačilo počasie. V piatok sa zápasy odkladali, v prvej lige Banskobystrického zväzu malého futbalu sa však odohralo kompletné kolo.

Dve prestrelky a ďalších desať gólov majstra

Na úvod 2. kola 1. ligy dokázalo Enzo zdolať FC Nemce vďaka výbornému prvému polčasu. Prvú výhru si pripísal aj posilnený Simacek, keď prevýšil Jogu Bonito. MIBA Bianconeri majú po dvoch kolách šesť bodov, keďže v atraktívnom 14-gólovom meraní síl pokorili Starých pánov, nováčika súťaže.

Plný počet bodov má aj majster, Galacticos nastrieľali aj v druhom kole desať gólov, tentokrát Dream Teamu. Za zápas kola môžeme označiť súboj, v ktorom Nemce 2012 vydolovali proti Laziu Ľupča v 16-gólovej prestrelke bod, hoci pred záverom prvého polčasu prehrávali 1:5. O debakel kola sa proti IQ postaral 1. FC DAN, pričom štyrikrát skóroval Alexander Schütz. Okrem neho nájdeme na čele tabuľky strelcov so šiestimi gólmi aj Lukáša Bereca z MIBA Bianconeri, Jána Štubiana z Dream Teamu a Filipa Samsona z Galacticos.

1. liga - 2. kolo

streda 11.09.2024 - Jakub

FC Nemce - Enzo 2:6 (0:4)

Góly: I. Varga, D. Kiedžuch - D. Lihan 3, T. Hlavatý 2, J. Mesík. ŽK: P. Tiňo - J. Mesík, J. Štubniak. ČK: J. Mesík.

Joga Bonito - Simacek 3:7 (1:3)

Góly: M. Sásik 2, A. Barbeník - P. Mesík 3, M. Puškár 2, J. Krištof, D. Rusko.

MIBA Bianconeri - Starí páni 8:6 (4:2)

Góly: L. Berec 3, V. Giertl 2, O. Ďurta 2, M. Sanitra - T. Šamulka 4, P. Matúška, V. Čaniga.

sobota 14.09.2024 - Jakub

Galacticos - Dream Team 10:5 (4:2)

Góly: F. Samson 4, N. Pollák 2, L. Riša, R. Greško, S. Pecník, D. Kohút - J. Štubian 2, O. Zeleňanský, T. Meiszlinger, M. Švantner.

Lazio Ľupča - Nemce 2012 8:8 (5:3)

Góly: A. Szarowski 2, P. Širka 2, R. Dula 2, P. Vajda, J. Medveď ml. - S. Václavík 3, Š. Spišiak 3, V. Švantner, I. Širka.

IQ - 1. FC DAN 2:12 (2:6)

Góly: E. Šulko, M. Roháč - A. Schütz 4, S. Maskaľ 3, D. Matis 3, M. Figúr, M. Kukolík.

Arsenal FC a FK Plus opäť víťazne

V 2. lige sa počas druhého septembrového týždňa odohrali štyri stretnutia. Jeden z popredných celkov minulej sezóny Arsenal FC opäť bodoval naplno, keď si poradil s nováčikom ANK Pegi. Svoj druhý zápas v sezóne zvládli víťazne aj hráči FK Plus, ktorí vyhrávali 4:0 a dovolili Vlkanovej dvakrát znížiť na kontakt, ale v závere súperovi odskočili. Tripe síce s Borussiou po polčase prehrávalo, ale po zmene strán nováčika jasne prevýšilo. EFCE Brocak proti Riečke otočil nepriaznivý stav z prvého polčasu. Poradie strelcov v 2. lige vedie so šiestimi gólmi Igor Brozman z Vlkanovej.

2. liga - 2. kolo

štvrtok 12.09.2024 - Nemce

Tínedžerský sen - Dynamo 5:0 kontumačne

ANK Pegi - Arsenal FC 1:4 (1:2)

Góly: J. Pavlík - M. Kubacký, R. Latta, T. Bartošík, M. Mesík. ŽK: A. Šimko - T. Bartošík.

piatok 13.09.2024 - Jakub

Lazio - Atak - odložené

Pingoši - Erima "98" - odložené

ŠKP B200 - FC Juniperus - odložené

FK Plus - FC Vlkanová 8:5 (4:3)

Góly: D. Kiedžuch 4, M. Patráš 2, J. Štubian 2 - P. Ďurčík 2, B. Sršeň, P. Valach, I. Brozman.

Tripe - Borussia 7:3 (0:1)

Góly: M. Repčín 3, M. Murgaš, A. Luptovčiak, A. Petrovič, M. Porubský - M. Dian, J. Zelina, E. Masár. ŽK: M. Dian.

Riečka - EFCE Brocak 4:5 (2:1)

Góly: M. Necpal 2, P. Kuruc 2 - M. Lišiak 2, V. Doffek, M. Muroň, V. Rentka. ŽK: P. Kuruc.

Ateeray a AC Tornádo s prvými výhrami

Z 2. kola 3. ligy sa zatiaľ odohrali len dva zápasy. AC Tornádo sa teší z prvej výhry v sezóne, v záverečnej desaťminútovke dvomi gólmi zlomilo odpor Ajaxu. Malý futbal nie je len šport mužov, o čom nás presvedčila Patrícia Cimermanová. Gólom prispela k jednoznačnej výhre Ateerayu nad béčkom Starých pánov. Hetrikom sa zaskvel zatiaľ najlepší strelec súťaže Filip Samson.

3. liga - 2. kolo

Ajax - AC Tornádo 3:6 (2:4)

Góly: M. Sitarčík, R. Sečkár, M. Maslák - P. Rončak 2, K. Mišiak 2, M. Čavoj, O. Zrubák. ŽK: M. Sitarčík - P. Vrbiniak.

piatok 13.09.2024 - Nemce

FC Medojed - One of One - odložené

FK Amatéri - Viking Stavanger - odložené

FC Salve - Iná Liga - odložené

Bezvetrie - Sparta - odložené

Ateeray - Starí páni B 9:3 (5:1)

Góly: F. Samson 3, M. Lovás 2, R. Hermánek 2, P. Cimermanová, M. Meškan - J. Strelec 2, O. Zeleňanský.