|
Radoslav Blaško

Trinásty ročník Kamarát Cupu ovládli Galacticos

BAN

V sobotu 20. júla sa v Jakube uskutočnil 13. ročník tradičného turnaja v malom futbale s názvom Kamarát Cup.

Jeden zápas trval dvakrát 10 minút, s výnimkou duelu o 3. miesto, ten trval raz 15 minút. Na turnaji sa napokon predstavilo osem mužstiev, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín.

Skupinu A ovládla Kemada s plným počtom bodov a skóre 16:4. Do semifinále postúpilo aj zvolenské Xanto, ktoré vyhralo v skupine dva zápasy.

V skupine B boli najlepší Galacticos, keď vyhrali všetky tri zápasy, a to so skóre 18:9. Semifinálovú štvoricu doplnili Starí páni, keď v priamom súboji o postup zo skupiny deklasovali Davaj het.

V semifinále uspeli tímy zo skupiny B. Galacticos si poľahky poradili so Xantom a Starí páni tesne zdolali Kemadu. Tá napokon získala aspoň bronz, keď po bezgólovej remíze zvládla penaltovú drámu proti mančaftu zo Zvolena.

Galacticos, ktorí vyhrali 1. ligu Banskobystrického zväzu malého futbalu, nezaváhali ani vo finále. Porazili Starých pánov 4:1 a stali sa novým víťazom Kamarát Cupu.

Za najlepšieho hráča turnaja vyhlásili Jána Štubiana z tímu Starých pánov. Cenu pre najlepšieho brankára si odniesol Michal Greško z Galacticos.