|
Radoslav Blaško

Sumár 7. kola Zimnej ligy

BAN

Zimná liga Banskobystrického zväzu malého futbalu mala v druhú januárovú sobotu na programe 7. kolo. Zaujala výhra Nemiec, ktoré skresali bodový odstup za prvou trojkou. Líder tabuľky zaknihoval šiestu výhru v rade. V tradičnom sumári nájdete aj odkazy na videozostrihy.

V úvodnom stretnutí 7. kola vyhrávali Nemce už po dvoch minútach nad Bianconeri 2:0. Vo zvyšnom priebehu prvého polčasu už mužstvá ďalšie góly nepridali. Bianconeri po prestávke strelili kontaktný gól, no Nemce odpovedali už zakrátko, a to hneď dvojnásobne. V záverečných minútach sa bielo-čiernym podarilo ešte zápas zdramatizovať dvomi presnými zásahmi, no posledné slovo mali Nemce, ktoré napokon zvíťazili 5:3.

Aquadux vykročil proti Požiarniku Vlkanová za svojou prvou výhrou, keď otočil nepriaznivý stav a po prvom polčase vyhrával 3:1. Druhú 25-minútovku však jednoznačne ovládli hráči Vlkanovej, ktorí už zakrátko otočili zápas vo svoj prospech a napokon zvíťazili pohodlným 6-gólovým rozdielom. Až o 5 gólov Požiarniku sa postaral Ivan Šteiniger.

Čiernou škvrnou 7. kola je kontumácia, ktorú má na svedomí ANK Pegi. Enzo si tak bez boja pripísalo štvrtú výhru v rade a naďalej sa drží za lídrom tabuľky len o vzájomný zápas.

Najviac gólov priniesol súboj medzi Pingošmi a Spartou. Na prvé dva zásahy Pingošov ešte dokázala Sparta reagovať, no Pingoši už po tretíkrát vedenie nepustili. Sparte sa v priebehu druhého dejstva podarilo dvakrát znížiť na rozdiel jediného gólu, ale záverečná 10-minútovka patrila Pingošom, ktorí dali posledných 5 gólov duelu. Strelcom kola sa stal Marek Zemko st., ktorý pomohol víťaznej strane 6-timi gólmi.

Na záver programu 7. kola Zimnej ligy si líder tabuľky vytvoril proti Emóciám bokom komfortný náskok už v prvom polčase. Druhé dejstvo sa už nieslo vo vyrovnanejšom duchu, no stále malo navrch Bezvetrie, ktoré aj vďaka štyrom gólom Vladyslava Marchuka zvíťazilo 6-gólovým rozdielom, a pripísalo si tak šiestu výhru v rade.

Zimná liga BBZMF - 7. kolo - sobota 14.01.2023 - Magurská

Nemce - Bianconeri 5:3 (2:0) - VIDEO

Góly: F. Sylvestr 2, Mir. Janovec, T. Kostiviar, Mich. Janovec - L. Löbb, M. Sanitra. ŽK: T. Kostiviar, J. Bartkovič, E. Filipko (Nemce).

TJ Požiarnik Vlkanová - Aquadux 11:5 (1:3) - VIDEO

Góly: I. Šteiniger 5, P. Dian 2, E. Ivanič 2, P. Kapusta 2 - V. Túry 2, R. Kulík, J. Šimčík, M. Lashin. ŽK: P. Dian - A. Mokrý.

Enzo - ANK Pegi 5:0 kontumačne

Pingoši - Sparta 15:9 (8:5) - VIDEO

Góly: M. Zemko st. 6, R. Vaterka 4, M. Zemko ml. 2, J. Zamboj, P. Zelina, T. Ander - L. Kandra 3, P. Pendziviater 2, P. Tešlár, A. Rusnák, D. Múka, O. Zeleňanský.

Bezvetrie - Emócie bokom 11:5 (7:2) - VIDEO

Góly: V. Marchuk 4, D. Daniel 3, M. Orság 2, D. Donoval, E. Hric - M. Turčan 2, R. Latta 2, P. Šipula.